Benátečtí volejbalisté se pokusí o překvapení

Benátky nad Jizerou - Na palubovce nové benátecké haly se představí úřadující mistr České Budějovice.

6.11.2009

Extraliga volejbalu: VK Karbo Benátky nad Jizerou - Slavia HavířovFoto: PPNA/František Stýblo

Další kolo volejbalové extraligy mužů pozvalo v sobotu od 19 hodin do benátecké haly domácím volejbalistům velmi těžkého soupeře. Je jím úřadující mistr ČR Jihostroj České Budějovice.

Benátečtí volejbalisté měli v tomto týdnu zhuštěný program. Po nečekaně hladké prohře doma v televizním utkání s Havířovem podlehli na kladenské palubovce stejným poměrem 0:3.

Přesto je třeba benátecké hráče pochválit za výkon ve druhém a třetím setu, kde byli víc jak vyrovnaným soupeřem favorita utkání. Mile překvapil kapitán Benátek Marek Dlouhý, kterému se začíná dařit na útoku, Eduard Metelka zářil na podání i v útoku a Pavel Starý začíná být se svými 209 cm pro protihráče nepřekonatelnou hrází na bloku. Další pozitivum pro nadcházející utkání je vypršení trestu dalšího blokaře Dittricha, který měl na dvě utkání stop za červenou kartu.

Co řekli po utkání Kladno – Benátky oba koučové?

Trenér Kladna Jindřich Licek: „První set jsme odehráli dle našich představ. Poté hosté začali riskovat a drželi odvážnou hrou s domácími krok. My jsme zjevně polevili a se štěstím obě koncovky uhráli.“

Trenér Benátek Zdeněk Šmejkal: „Po jasně prohraném prvním setu jsme se v obou následujících zvedli a dostali do koncovek, které jsme ztratili nevynucenými chybami.“

České Budějovice přijíždějí do Benátek v roli favorita. Aktuálně jsou na 5. místě tabulky se ziskem 13 bodů, Benátky jsou osmé s 11 body. V minulém kole Budějovičtí porazili Brno doma 3:1.

Jak nastoupí?

Benátky: 1 Aleš Dittrich, 2 Jan Břicháček, 3. Pavel Starý, 4 Ondřej Stanke, 5 Petr Šádek, 7 Ondřej Michálek, 8 Štěpán Junek, 9 Eduard Metelka, 10 Daniel Kohlmann, 11 Vladimír Němeček, 12 Marek Dlouhý, 13 Karel Kvasnička, 14 David Steffan.

Trenér: Zdeněk Šmejkal. Asistent trenéra: René Šádek. Vedoucí mužstva: Václav Němeček st.

České Budějovice: 2 Miroslav Čajan, 3 Radek Mach, 6 Petr Habada, 7 Petr Michálek, 8 Martin Procházka, 9 Michal Sukuba, 10 Stanislav Pochop, 11 Radek Motys, 12 Michal Sládeček, 13 Tomáš Fila, 14 Lukáš Dvořák, 15 David Juračka. Trenér Petr Brom.