Robert Krupička si v Bakově doběhl pro hattrick

Bakov nad Jizerou - Vítěz Bakovského půlmaratonu doběhl ve svém nejlepším osobním čase.

13.4.2010

Vpředu Rudolf Cogan, za ním Petr Soukup.Foto: Archiv rodiny

Vítězem 27. ročníku Bakovského půlmaratonu se potřetí v řadě stal Robert Krupička z Ústí nad Orlicí. Ten letos zaběhl v Bakově svůj nejlepší čas. Na druhém místě doběhl Radek Linhart a třetí příčka patřila Etiopanu Serbessovi, který žije u nás a startuje za tým Ortopedie Týn nad Vltavou.

V ženské kategorii zvítězila Jaroslava Krausová z Teplic, která startovala v kategorii žen nad 35 let.

Součástí Bakovského půlmaratonu byl i 9. ročník Žákovského běhu Bakovem, kde v deseti kategoriích byly vidět dramatické souboje. V závodech byly překonány dva traťové rekordy.

O první se postarala boleslavská krasobruslařka Tereza Hašlarová v kategorii předškolních dívek, druhý přidala v kategorii nejmladších školaček Kristýna Jánská ze Studence.

Pořadatele potěšilo, že se zúčastnili nejen závodníci z boleslavského regionu, ale i z Prahy, Liberce, Nové Paky, Příbrami, Rožmitálu, Sedlčan, Tanvaldu, Studence, Bohutína a dalších obcí.

Výsledky Bakovského půlmaratonu

Muži do 39 let: 1. Robert Krupička (Ústí n. O.), 2. Radek Lihart (Kerda Team), 3. Mulugeta Serbessa (Týn n. Vlt.).
Muži do 49 let: Miloš Lambert (Milovice), 2. Petr Malina (Divišov), 3. Jiří Olexa (Třemošnice).
Muži do 59 let: 1. Petr Svoboda (Maxtri Liberec), 2. Zdeněk Bufka (Česká Lípa), 3. Luděk Kučera (Liberec).
Muži nad 60 let: 1. Jindřich Vítek (ABK Liberec), 2. Luděk Šteinc (Vrchlabí), 3. Oldřich Smutný (Mnichovo Hradiště).

Ženy do 34 let: 1. Zuzana Doubková (Tanvald), 2. Alena Cermanová (Doubravice).
Ženy nad 35 let: 1. Jaroslava Krausová (Teplice), 2. Jana Víchová (Benecko), 3. Hana Breburdová (Kladno).

Výsledky Žákovského běhu Bakovem

Předškolačky (200 m): 1. Tereza Hašlarová (Auto Škoda krasobruslení).
Předškoláci (300 m): 1. Cogan (Nová Paka).
Nejmladší žákyně (600 m): 1. Kristýna Jánská (Studenec).
Nejmladší žáci (800 m): 1. Jiří Říha (ZŠ Krnsko).
Mladší žákyně (600 m): 1. Radka Bůžková (Bohutín).
Mladší žáci (1000 m): 1. Jan Svoboda (AC Mladá Boleslav).
Starší žákyně (800 m): 1. Alexandra Penzkoferová (Benátky).
Starší žáci (1500 m): 1. Michal Mattis (3. ZŠ MB).
Dorostenky (800 m): 1. Jana Matoušková (Bohutín).
Štafeta 4 x 1 kolo: 1. Jana Matoušková, Simona Smrčinová, Vojtěch Ureš, Filip Ureš (Bohutín + Příbram).