Mladí boleslavští atleti zářili na republikovém šampionátu

Tábor - Z mistrovství republiky dorostu a juniorů přivezli mladí atleti AC Mladá Boleslav pět medailí.

29.6.2010

Boleslavský Martin Vinš (č. 307) vyhrál s převahopu běh na 400 metrů.Foto: Přemysl Kočí

Mladí atleti AC Mladá Boleslav dali o sobě opět vědět na mistrovství republiky dorostu a juniorů. Získali dvě zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile.

Nejcennější kov vybojoval v kategorii juniorů v běhu na 400 metrů Martin Vinš v osobním rekordu 48,54. Boleslavská atletická naděje prokázala, že je republikovým suverénem ve své disciplíně, ale i příslibem na trati 800 metrů.

Další zlato přivezl Jaromír Pumr za vítězství v hodu kladivem dorostenců výkonem 59,95. Svěřenec trenéra Přemysla Kočího se tak kvalifikoval na Olympiádu mládeže do Singapuru, kam odlétá tento týden.

Dvě medaile si přivezl z Tábora Jan Hrnčíř, který vybojoval stříbro na 400 metrů překážek časem 53,98 a bronz na 100 metrů v čase 10,84. Škoda, že při sprintu foukal do zad nepovolený vítr.

Bronz v ostěpu dorostenek získala Veronika Slábová (37,43). Byla to její první medaile ze šampionátu a nesporně tím udělala radost oštěpařskému trenérovi Miroslavu Doležalovi, který je i trenérem Michala Buriána. Ten skončil v oštěpu juniorů na čtvrtém místě.

Na nepopulárním čtvrtém místě skončila i štafeta dorostenců AC Mladá Boleslav v běhu na 4 x 100 metrů ve složení Kadlec, Novák, Kulhavý, Pabišta.

Na pátém místě doběhla na 1500 metrů překážek Šáírka Škodová časem 5:52,36. Na sedmém místě skončil Marek Blaško ve vrhu koulí dorostenců výkonem 14,48.

Všechny medailisty, ale i další špičkové atlety AC Mladá Boleslav mohou příznivci atletiky vidět v sobotu 3. července u příležitosti 3. kola druhé ligy aletů a atletek na Atletickém stadionu jana Železného v Mladé Boleslavi.

Atleti i atletky AC Mladá Boleslav vedou po dvou kolech soutěže a při očekávaném vítězství na domácí půdě si mohou prakticky zajistit postup do I. ligy.

Bylo by proto žádoucí, aby úsilí boleslavských atletů v postupu do I. ligy podpořilo v sobotním druholigovém představení co nejvíce příznivců.

29.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Cyklostezka - ilustrační foto.

KRÁTCE: Lávka přes Klenici už je takřka hotová

Generální ředitel TTD Cukrovary a lihovary Oldřich Reinbergr.
67

Řepná kampaň je za dveřmi, cukrovar v Dobrovici finišuje

KRÁTCE: Čadíci opět přivezou kino

Benátky nad Jizerou – O víkendu vyrazily na trasu první ze sedmi kočovných kinematografů bratří Čadíků, které budou až do prvního zářijového týdne křižovat Českou republiku.

OBRAZEM: Projekt EDISON učí studenty toleranci

Nymburk - Nymburské Gymnázium Bohumila Hrabala se zapojilo i letos do mezinárodního projektu EDISON. Škola a rodiny žáků se staly na týden domovem studentů z Hongkongu, Číny, Singapuru, Bahrainu, Mexika, Kanady nebo Íránu, aby při společných besedách, prezentacích, ale třeba i přípravě typických pokrmů navzájem srovnávali zvyky, tradice jednotlivých zemí a snažili se jim lépe porozumět.

OBRAZEM: Jizera byla příjemným osvěžením

Mnichovo Hradiště - Parný letní den spojený s ochutnávkou tradičních, ale i exotických specialit si užili návštěvníci pláže u Jizery v Mnichově Hradišti, kde se konal Restaurant Day. Jelikož se sobotní teploty místy šplhaly i k dvaatřiceti stupňům, přítomné neodradila ani ledová voda a mnozí Jizeru využili k příjemnému osvěžení.

Všejany - Už pošesté se ve Všejanech sešli siláci z řad žen a mužů, aby poměřili své síly v neobvyklé sportovní disciplíně, a to v přetahování lana. Amatérské mistrovství republiky šestičlenných družstev tu začali pořádat náhodou. Na začátku asi nikdo nepředpokládal, že si tento sport získá tak velkou oblibu.