VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Není dárek jako dárek, tohle byly spíše nedárky

Mladá Boleslav - Jiří Macek: Anketa Sportovec Mladoboleslavska roku 2009 aneb jak jsem to viděl já… (díl 4.).

9.3.2010
SDÍLEJ:

Vyhlášení ankety Sportovec Mladoboleslavska 2009Foto: Deník/Michal Bílek

Přiznávám.

Nápad dávat osobní dárky každému oceněnému sportovci na vyhlášení těch nejlepších v mladoboleslavském okrese nebyl můj.

Okoukal jsem to na jedné sportovní anketě od moderátorských veličin Vojty Bernatského a Petra Svěcecného.

Jen jsem netušil, že to bude tak náročné.

Ten nápad jsem realizoval asi před třemi lety. A letos ho obnovil.

Prostě každý oceněný dostane dárek – ptákovinu, která mu je absolutně k ničemu. Je jen jakýmsi vtipným pojítkem mezi vyhlašovanými.

Jenomže vymyslete přes třicet dárků.

I když se to nakonec podařilo, přece jen ty poslední se zrodily až v den konání slavnostního vyhlášení.

A chvílemi jsem byl dost v úzkých.

Jasno bylo hned od začátku, že rychlobruslařka Novotná dostane konvičku. Brousek na brusle dostala vloni, konvičkou si může klidně zalít díry v ledu, nebo když ji bude zima, uvaří si čaj. Pravda, konvička byla děravá.

Basketbalistky dostaly náhradní pytlíky do koše, fotbalisti po poslední prohře pexeso České fotbalové hvězdy. Fotbalový trenér dorostu Sedláček si odnesl kyblík na nervy.

Plážový volejbalista Dumek obdržel pytlík s pískem, karatista Vít zase černobílý kožený pásek. Thajský boxer Ungermann vlastní pytlík thajské rýže na posilnění. Hokejista Vrbata a fotbalista Matějovský už vlastní mapy Mladé Boleslavi a Českého ráje – to proto, až se budou vracet z ciziny, aby věděli, kde je jejich domov.

Horolezec Mašek už nebude mít problémy někde pod Mount Everestem. Věnoval jsem mu plínu – přímo pamprsku.

Běžec Ollé obdržel nové vložky do bot. Tenista Jiří Kukla má hřeben, aby se mohl při svých toulkách po Mladé Boleslavi vyfešákovat. Podobný dárek získal fotbalista Kulič. Kdyby mu to nestřílelo, alespoň si sprejem na kůži může zkrášlit kopačky, hned bude lepší v očích alespoň fanynek.

Plavecký trenér Křížek už řekl jasně, že v naší anketě nechce dále zaclánět místo mladším. Vyhrál totiž mnohokrát. Ale my řekli: „Ne, budete tady dál! A kdyby vás někdo chtěl odstřelit, nedejte se.“ Křížek je vlastníkem koltu.

Zkrátka neodešli ani hendikepovaní sportovci. Běžec Vojta Koudelka obdržel klíček, kterým může natáhnout svůj pomyslný motor v těle, kdyby náhodou docházely síly. Cyklista Hála obdržel reflexní vestu a vozíčkář Michal Kořínek, hrající bocciu, což je sport podobný pétanque, dostal zbrusu novou excelentní prachovku – to aby si pořádně otřel hrací koule a ty letěly tam, kam zamíří.

Sportovní rybářka Zahrádková jásala nad krabičkou sirek - to proto, aby si mohla při chytání v noci zajistit víčka proti usnutí. Atletce Zakonovové, sprinterce, jistě zrychlí krok Šaratice. No a fotbalista Zahustel, vítěz kategorie Talent, dostal DVD Holky to chtěj taky. Obě předchozí jmenované dámy totiž skončily v kategorii Talent až za ním.

Tým boleslavských hokejistů vlastní malý zámek na zamčení šatny, až budou hrát a u šaten se objeví zloději.

A jednotlivci?

Plavkyně Pažoutová má nové šňůrky na brýle, aby jí v té rychlosti její plavecké brýle neuplavaly. Samozřejmě šňůrky jsou do vody absolutně nepotřebné. Volejbalista Dlouhý, kapitán Benátek, dostal náhradní céčka, objekt sběratelského šílenství před mnoha lety. Tenistka Brůchová má nové tenisky – velikosti ročního batolete. Hokejista Král dostal brousek, jeho parťák, brankář Schwarz, zase lepidlo na betony, to aby si je mohl slepit a puk mu nepronikl do sítě.

Basketbalistka Šípová má zcela novou hrací kostku, aby si mohla trénovat dvojky, trojky a také šestky. Její kolegyně Nezdařilová, basketbalistka menšího vzrůstu, získala náhradní umělohmotnou ruku na doklepnutí míče do koše.

No a král sportovců, fotbalista Jan Chramosta, si rozbalil obraz toho absolutně nejlepšího sportovce Mladoboleslavska za rok 2009. Když jsem mu předával, podotkl jsem, ať si ho pověsí nad postel a každé ráno se na obraz podívá a řekne si: „Jó, takhle dobrý bych chtěl taky někdy vypadat!“ Ten obraz bylo zrcadlo.

Vlastně zapomněl jsem ještě na jeden dar.

Král veteránů, karatista Ladislav Mareš, dostal ode mne cihlu. Pořádně těžkou, pořádně špinavou. Když jsem se ho pak u kávy ptal, kam ji dal, podíval se na mne a řekl: „Budete se divit, ale tu cihlu jsem schoval, ta bude základním kamenem stavby nové haly, kterou tady všichni potřebujeme. Už jsme se s basketbalisty domlouvali. Pamatujte si to, ta cihla tam bude.“

No řekněte, nebyl to zvláštní večer a hlavně…

…hlavně ty dárky, nebyly šílené?

Autor: Jiří Macek

9.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Konvoj vozidel armády USA na dálnici D5 nedaleko Plzně.
13

Do Staré Boleslavi dorazil konvoj americké a britské armády

Dětský pěvecký sbor Zvonky, přípravný sbor Koťata, Zvonečky a sbor Continuo z Mnichova Hradiště. Všechny spojují dvě jména – Alena a Ladislav Hejlovi. Manželský pár, který už třicet let vede děti ke zpěvu.

Zvonky oslaví třicetiny výročním koncertem

AKTUALIZOVÁNO

Záhadná smrt v boleslavské nemocnici. Podezřelá ošetřovatelka je ve vazbě

Skon osmaosmdesátileté pacientky Klaudiánovy nemocnice policie vyšetřuje jako možnou vraždu. Z té je podezřelá jednadvacetiletá ošetřovatelka.

Zvoník: Změna času je proti přírodě

Obořiště – V noci na neděli se mění čas ze zimního na letní. Kdo by si myslel, že všechny kostelní hodiny potřebují při změně času ručně seřídit, ten by se mýlil. Hodiny v klášterním kostele sv. Josefa v Obořišti má na starosti místní řemeslník a také zvoník Ladislav Leksa. Už zhruba sedm let na nich přesný čas řídí družice.

Na časový posun jsou citliví lidé i zvířata

Region - V noci ze soboty na neděli začne platit letní čas a hodinové ručičky se posunou o hodinu dopředu. Jarní změnu, která nás o hodinu připraví, berou někteří s nadhledem, a to díky příchodu teplejšího počasí i prodlužování dnů. Podzimní hodinový bonus vnímají zas jako kompenzaci chladnějšího období.

Dvojice nabízela pervitin i na sociální síti

Mladoboleslavsko – Neuběhl ani celý měsíc od posledního zadrženého dealera drog a v policejní síti uvízl další. Tentokrát rovnou dva.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies