Televizní sokolské derby vyznělo jasně pro Boleslav

CHRUDIM - Prokletí proher florbalistů Sokola Ml. Boleslav při televizních přenosech nejvyšší florbalové soutěže vzalo za své. Hosté deklasovali na chrudimské palubovce pardubický Sokol.

8.12.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Tomaškovič

První třetina však hladké výhře hostů vůbec nenasvědčovala. Boleslav se v první dvacetiminutovce hledala a domácí jí v pohodě nastříleli tři branky, když se hattrickem blýskl Zozulák. V závěru první části stačil korigovat Jiří Bouška při přesilovce.

Od druhé třetiny nastoupili hosté jako vyměněni. Začali herně dominovat a proměňovat střelecké šance. Výsledkem byli čtyři góly v kleci Pardubic.
Závěrečná třetina se hrála v duchu té druhé. Hosté výtečně kombinovali, vytvořili si dostatek gólových příležitostí a efektivně zakončovali. Čtyři další branky v síti domácího celku toho byly důkazem.

Hosté nakonec svou roli favorita splnili na jedničku. Prokázali vyšší herní kvalitu i lepší fyzickou připravenost.

Branky: 4., 13. a 16. Zozulák – 24. a35. Slaný, 44. a 56. Pavel Bouška, 20. Jiří Bouška, 32. Fojta, 38. Tůma, 50. Motejzík, 52. Hostinský. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:2. Diváků: 450. Třetiny: 3:1, 0:4, 0:4.

Ml. Boleslav: Koráb – Motejzík, Tůma, Slaný, Kadlec, Hašek, Cvrček – Jiří Bouška, Volf, Gwuzdz, Pavel Bouška, Hostinský, Fojta, Ekl, Ivo Veselý, Vojtěch Veselý.

Po jedenácti odehraných kolech poskočil Sokol Mladá Boleslav na čtvrté místo tabulky Fortuna extraligy, když na druhé ostravské Pepino ztrácí třibody. Tabulku vede pražský SSK Future. Obhájce titulu, Tatran Střešovice, je překvapivě až na třetím místě.

Zítra přivítá Sokol Mladá Boleslav ve 14 hodin na palubovce boleslavské sportovní haly v dalším prvoligovém střetnutí Třinec. Hosté jsou na chvostu tabulky, a tak se čeká vítězství domácích.

8.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

Parný letní den spojený s ochutnávkou tradičních, ale i exotických specialit si užili návštěvníci pláže u Jizery v Mnichově Hradišti, kde se konal Restaurant Day.
30

OBRAZEM: Jizera byla příjemným osvěžením

Už pošesté se ve Všejanech sešli siláci z řad žen a mužů, aby poměřili své síly v neobvyklé sportovní disciplíně, a to v přetahování lana. Akce je spojena s Všejanskými slavnostmi. Připraven byl bohatý doprovodný program.
36

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Dobrá zpráva: Pojďte se setkávat v zahradě!

Mladá Boleslav – Přímo v centru města ve vnitrobloku u třídy Václava Klementa byla vybudována komunitní zahrada Klementinka, která má sloužit k setkávání lidí všech věkových kategorií. Primárně je ale určená seniorům.

Filmaři točí v našem regionu scény z války i pohádky

Boleslavsko /FOTOGALERIE/ - Zahraniční i české filmové a televizní produkce mají zažité lokality, ve kterých vždy najdou potřebné kulisy ke svým filmovým scénám. A to bez ohledu na dobu, ve které se děj odehrává. Například bývalé vojenské prostory u Milovic se často objeví ve válečných scénách, nedávno se na tomto místě točila i bitva z dob povstání sedláků. Mělnická nemocnice se zase stala kulisou pro příběh o lásce, který nese název Májová romance doktora Mráze. Boleslavská věznice si zahrála v americkém velkofilmu Mission Impossible: Ghost Protocol, nebo dramatu Lidice.