Mladá Boleslav - Boleslavské basketbalistky vyhrály o třináct bodů. V průběhu zápasu ale vedly až dvojnásobným rozdílem.

21.11.2011

1. zápas čtvrtfinále ŽBL: Slovanka Mladá Boleslav - BK StrakoniceFoto: PSPA/Slávek Růta

Slovanka Mladá Boleslav – Lokomotiva Karlovy Vary 83:70

V mladoboleslavské sportovní hale se schylovalo po zápase s Karlínem k další exhibici.

Basketbalistky Slovanky vedly v průběhu prvního poločasu už rozdílem 27 bodů. Po začátku , který vyzněl v podstatě nerozhodně (7:7, 9:9, 13:13) začaly hrát domácí basketbalistky nejlepší poločas letošní sezóny. Velmi dobrá obrana, rychlé protiútoky a hlavně kompaktní výkon celého týmu. Kapitánky
Nezdařilová rozdávala přihrávky z nichž bylo umění nedat koš a Linda Tesaříková skákala po míči šipky jako do bazénu. To už trenér Štěpánek dával příležitost všem hráčkám včetně 16tileté Opočenské.

Hostující hráčky bránily střelbu z pod koše, ale i z trojkové vzdálenosti, vše bylo marné. Domácí Novotná měla průměr střel za 3 body 60%, Nezdařilová s Tesaříkovou 50%. Střelecky se dařilo rovněž Pospíšilové.

K druhému poločasu lze napsat jen tolik, že domácí hráčky hluboce zaostaly za výkonem v prvním poločase, ale také to, že hostující hráčky svůj výkon zlepšily. Utkání tak skončilo čtvrtým vítězstvím Slovanky v řadě, a to nakonec u diváků zabodovalo. Příští utkání sehrají basketbalistky Slovanky MB v neděli proti USK ZVVZ Praha. Utkání začíná v mladoboleslavské sportovní hale již ve 14 hodin.

Trenér René Štěpánek: „V prvním poločase určitě nejlepší výkon sezóny. Ve druhé půli jsem musel při time na hráčky zvýšit hlas. Kvůli divákům si podobné výpadky rozhodně nemůžeme dovolit.“
Slovanka: Pospíšilová 17, Nezdařilová 16, Novotná 14, Tesaříková 9, Satoranská 8, Šípová 8, Dujsíková 6, Kotlanová 3, Hrabáková 2, Opočenská 0.

21.11.2011 VSTUP DO DISKUSE

Plněný patizon

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Park Štěpánka v Mladé Boleslavi.
25

OBRAZEM: I taková je Štěpánka

V září se bude v Boleslavi sportovat zadarmo

Mladá Boleslav - V rámci Týdne sportu zdarma, který se uskuteční ve dnech 18. až 24. září v Mladé Boleslavi, budou moci lidé navštívit nejrůznější sportoviště ve městě, a to zcela bezplatně.

KRÁTCE: Na Putně poteče whiskey

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Patříš k plotně! slyšela další fotbalová rozhodčí

Střední Čechy – Nejvyšší fotbalová soutěž řešila podobný skandál loni na podzim a byl z toho pořádný poprask, když sparťané Vácha s Koubkem poslali po utkání v Brně rozhodčí Ratajovou k plotně. Obdobný a ještě daleko drsnější výrok na adresu ženy s píšťalkou měl ve druhém kole soutěží padnout také ve středočeském fotbale.