První ročník Mladoboleslavského poháru v benčpresu se uskutečnil v posilovně Gate Gym v Debři za pořadatelství mladoboleslavského oddílu silového trojboje Gate of Power.

Závodů se zúčastnilo celkem 36 profesionálních borců, registrovaných v klubech silového trojboje, ale i amatérských sportovců.

I přes výraznou mediální propagaci byla účast místních sportovců poměrně slabá. Kompenzací byla vysoká účast mezinárodní, neboť na klání dorazilo devět zástupců afrického Kamerunu.

Závodníci byli rozděleni do tří skupin. V první skupině se představili ženy, junioři a kategorie bez speciálního dresu, která byla vytvořena speciálně pro ryze amatérské sportovce. Ve druhé skupině se představili muži váhové kategorie nad 100 kg a kategorie Masters. Ve třetí skupině soupeřili muži s tělesnou hmotností do 100 kg.

Mezi ženami zvítězila Leiblová, která zatlačila úctyhodných 125 kg. Stříbrný pohár za rovněž enormní zátěž 120 kg získala boleslavská kulturistka Kateřina Kyptová.

Bronzovou trofej obdržela organizátorka soutěže Monika Rovná za výkon 90 kg, který je současně jejím novým osobním rekordem.

Mezi juniory výkonem 175 kg jednoznačně kraloval Zdeněk Bakus ajeho vítězství nikdo neohrozil.

Kategorii bez dresu vyhrál její jasný favorit, mistr světa Tomáš Podlipný, který upřednostnil start v této kategorii. Velmi precizně zvládnutých 230 kg mu zajistilo jasné prvenství.

Druhé místo obsadil Jaroslav Cink, vynikající český kulturista, slušným výkonem 170 kg. Bronz získal domácí Martin Klíbr za výkon 95 kg. Další domácí závodník, Petr Blažek, kvůli drobným technickým chybám nezvládl bohužel základní pokus a čtvrté místo tak musel přenechat Hlouškovi.

Mezi veterány se o první tři místa podělili závodníci soutěžící za oddíl Metal Power Nový Bor. S přehledem zvítězil Tomáš Veselý výkonem 240 kg. Stříbrný Libor Bock ze Sokola Žižkov zatlačil pěkných 200 kg a bronz získal další sportovní „obojživelník“, provozující současně silový trojboj a kulturistiku, Viktor Kudy, výkon 190 kg.

V kategorii nejtěžších borců nad 100 kg obsadil 3. místo Kamerunec Georges Okie, poprvé ve speciálním dresu.

Stříbrnou trofej získal Karel Koldovský za výkon 220 kg. Zlato si odvezl Luboš Šos, další ze svěřenců trenéra Karla Leibla, za solidní výkon 230 kg.

V poslední, nejpočetnější kategorii borců do 100 kg se o medailové pozice podělili mistr světa Jaromír Kratochvíl, s velice pěkně zvládnutými 220kg, o pár bodů poražen Pavlem Černákem s výkonem 222,5 kg, který znamenal zároveň osobní rekord borce.

První místo získal jeden z organizátorů soutěže, domácí Roman Maršálek. Váha 235 kg a tělesná hmotnost 91 kg zajistili domácímu závodníku nejen prvenství v kategorii, ale i prvenství absolutní. Navíc tak byl překonán český rekord v kategorii do 100 kg, který s výkonem 230 kg držel dosud mistr světa Jaromír Kratochvíl.