Návrat do superligového kolotoče po kruté porážce ve finále domácího poháru zvládli florbalisté Technology s lehkostí. Na domácí palubovce si podle předpokladů zastříleli proti Vinohradům a po výsledku 11:5 drží první místo v tabulce.

Boleslavský trenér Jan Pazdera poprvé "přivítal" své bývalé svěřence ve svém aktuálním domácím prostředí. S Královskými Vinohrady dorazila i trojice boleslavských hráčů, kteří v průběhu sezony zamířili do Sokola za větším herním vytížením – Daniel Kroupa, Jakub Renčín a Jan Baudisch.

Právě navrátilec Baudisch dorážkou před brankovištěm ve třetí minutě otevřel skóre, ale jinak měla Mladá Boleslav první třetinu pevně pod kontrolou. Kadlec přesně trefenou ránou v osmé minutě srovnal, za 23 vteřin už domácí vedli díky Curneymu a stejně produktivní pasáž Boleslav ukázala ve 13. minutě, kdy se prosadil Pavel Bouška do odkryté brány a za 43 vteřin i Křenek z dálky. Curney s Pavlem Bouškou se do konce druhé třetiny stihli prosadit ještě dvakrát a boleslavský náskok 6:1 už jen zmírnil těsně před pauzou Králík.

Druhá třetina odstartovala tyčí Křenka, pak utekl pro gól další navrátilec Kroupa (6:3), ale Salát po přihrávce křížem (7:3) a Jelínek nalézající skulinku pod rukou Weissgärbera (8:3) zvýraznili boleslavské vedení.

Těsně před polovinou zápasu se zapsal do statistik i třetí navrátilec Kroupa, přihrávající na gól Gregorovi (8:4).

Boleslav si znovu vzala střelecké slovo až na začátku třetí třetiny, kdy v přesilovce Curney dělovkou završil hattrick a posunul stav na 9:4. Ten platil do času 42:11, než se připomněl i vinohradský střelec Bína.

Domácí měli převahu, ale chvílemi spíš jen platonickou, což vycítili i diváci, když začali skandovat: „My chceme gól!" Za chvíli je vyslyšel kapitán Jelínek, který trefil gól na 10:5. V předposlední minutě ještě završil vítězství jedenáctým gólem Salát.

Boleslav po povinné výhře zůstává na prvním místě Tipsport Superligu, kterou nyní na tři týdny přeruší reprezentační přestávka. Boleslavský tým znovu nastoupí 15. února na Bohemians.

Pazdera: Jsou v plánu tři týdny dřinyPo hektickém programu nového kalendářní roku přichází pro florbalisty Mladé Boleslav klidnější období. Superliga má totiž na programu třítýdenní reprezentační přestávku. Ale flákat se Technologové rozhodně nebudou. „Chceme strávit tohle období tak, abychom se perfektně připravili na play-off. Čekají nás tři týdny dřiny," říká trenér Technology Florbal Mladá Boleslav Jan Pazdera.
A jeho tým má i přes vysokou výhru nad Královskými Vinohrady na čem pracovat. „Výsledek sice vypadá přesvědčivě, ale zápas neprobíhal podle mých představ. Udělali jsme velké množství nevynucených chyb. Naše hra byla hodně nezodpovědná. Zápas se asi líbil divákům, mě ale ne," byl hodně kritický po zápase proti svému bývalému klubu kouč Boleslavi.
V zápase proti svým bývalým svěřencům vypsal Jan Pazdera těm současným i motivační prémii: „Slíbil jsem jim za určitý brankový rozdíl příspěvek do týmové kasy, takže to samozřejmě splním."

Technology MB – Vinohrady 11:5Branky a nahrávky: 8. Kadlec (Salát), 9. Curney (Tom. Chroust), 13. P. Bouška (Pluhař), 13. Křenek (Natov), 16. Curney (Natov), 19. P. Bouška (Jelínek), 23. Salát (Pluhař), 30. Jelínek (Natov), 41. Curney (Jelínek), 54. Jelínek (Novák), 59. Salát (Pluhař) – 3. Baudisch (Houra), 20. Králík (Hanák), 22. Kroupa, 30. Gregor (Kroupa), 43. Bína (Z. Stuchlík). Rozhodčí: D. Bezucha, M. Bezucha. Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 428.
Boleslav: Koráb – Křenek, Jelínek, Krzyžanek, Kološ, Novák, Kadlec – Tom. Chroust, Curney, Natov – J. Bouška, Tad. Chroust, Gwuźdź – Salát, Pluhař, P. Bouška.
Vinohrady: Weissgärber – Š. Reiter, O. Stuchlík, Rossi, D. Záň, Zezulka, Houra – Bína, Z. Stuchlík, Renčín – Gregor, Zavadil, Kareš – Baudisch, Hanák, Králík.