Pořádná dřina ve městě pohádek

Jičín - Florbalisté rozhodli výjezdní utkání proti Pardubicím až ve třetí třetině.

26.9.2016

Superliga florbalu: Mladá Boleslav - PardubiceFoto: Štěpán Tomš

Florbalisté Mladé Boleslavi vyrazili k výjezdnímu zápasu letošní sezony do nedalekého Jičína, kam za nimi přijeli z dalšího východočeského města Pardubice. Ve městě pohádek to ale nebyla žádná selanka a dokonce se málem konal horor. Ten ale „domácí" florbalisté odvrátili ve třetí třetině, kterou vyhráli 5:2 a celý zápas pak nakonec 10:6.

„Bylo to dramatické, víc než bychom sami chtěli. Hodně jsme se technicky trápili, dělali jsme spoustu nevynucených chyb, odskakoval nám balonek. Soupeř chodil do brejků, dal z nich několik gólů. Naši hru srážela spousta nepřesností na míči. Ve 35. minutě jsme stáhli hru na dva obranné páry a od té doby jsme postupně začali přebírat otěže zápasu," komentoval průběh úvodních dvou třetin, po nichž byl stav 5:4 pro domácí jejich kouč Jan Pazdera.

Třikrát se Východočeši dostali do vedení: po obratu z 0:2 na 3:2, pak vedli 4:3 a 6:5. Hostující střídačka žila nadějí, že obere favorita. „ Naše hra gradovala ve třetí třetině a myslím, že v celkovém kontextu jsme zaslouženě vyhráli," dodal Jan Pazdera. Boleslavskou výhru sledovalo v jičínském sportovním areálu přes tři sta diváků.

Byl to pardubický Teichman, jenž dal pardubické góly na 5:5 a na 6:5. Boleslav pak vystřídala gólmany, Rytycha nahradil Bauer a také to byl impulz, který pomohl mužům v černém k silnému obratu.

Tadeáš Chroust deset minut před koncem srovnal na 6:6, Curney milimetrově zakončoval brejk, pak nabil v přesilovce Natovovi a ještě jeden protiútok využil Pluhař (9:6). Ten přidal po zápase také svoje hodnocení: „Dvě třetiny jsme se trápili a nakonec jsme museli zápas rozhodovat až ve třetí třetině. Pardubice dlouho cítily šanci, dřely a bojovaly." Slovem se zmínil i o nezvyklém domácím prostředí v Jičíně: „Bylo to úplně v pohodě, přišlo hodně fanoušků i od nás z Mladé Boleslavi."

Poslední slovo měl muž, který v úvodu skóre otevřel: Krajcigr snadno poslal míček do prázdné brány při pardubické power-play a završil stav na finálních 10:6.

Místo události:
26.9.2016 VSTUP DO DISKUSE

A-třídní utkání v Sokolči oživil projekt krajského svazu Dneska první liga!.

Dneska první liga! míří na Berounsko. Siegl chce vidět Kuku na lopatkách

Ilustrační fotografie.

KRÁTCE: Sokolnice představí dravé ptáky

OBRAZEM: Děti se učily zastavit krvácení

Mladá Boleslav - Zbavit se strachu z ošklivě vypadajících poranění a zachovat v krizové situaci chladnou hlavu, to bylo cílem Dnů pro záchranu života, které v boleslavské 9. základní škole nazvané Pastelka pořádali profesionální záchranáři ze vzdělávací společnosti Zdravotníci.

Na jevišti ožijí sonety Williama Shakespeara

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Leitmotivem aktuální sezóny je v městském divadle Mladá Boleslav William Shakespeare, od jehož úmrtí uběhlo na začátku sezóny 400 let.

V Boleslavi řeší pohárovou blamáž. Týmu hrozí pokuty

Mladá Boleslav – Vypadnutí v semifinále fotbalového MOL Cupu s druholigovým soupeřem nezůstalo v Mladé Boleslavi bez odezvy. Pokud tým trenéra Svědíka nesplní sportovní cíle stanovené před sezonou, do které šel s ambicemi vybojovat účast v pohárové Evropě, pocítí to fotbalisté i členové realizačního týmu na svých výplatách.

Král: Touha po změně byla cítit ze všech stran

Střední Čechy /ROZHOVOR, ANKETA MEZI TRENÉRY/ – Šéf sportovně-technické komise středočeského hokeje Deníku přiblížil zrod nového modelu krajské ligy.