VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Adrenalinové sporty v Mladé Boleslavi? Tak to je Petr Manďák!

MLADÁ BOLESLAV - Petr Manďák (27), profesionální extrémní sportovec a majitel Mandis agency se poslední čtyři roky věnuje výhradně exhibicím. Podle jeho slov je rád, když může bavit lidi a zároveň i sebe. Je několikanásobný vicemistr na kolečkových bruslích na U-rampě. Třetí v Česko-slovenském poháru rychlobruslení na deset kilometrů a třetí ve freestyle skocích do vody ze 16 m. Věnuje se mnoha extrémním sportům. Na kolečkových bruslích zajel rekord 191 km/h za motorkou a 150 km/hod. na jedné brusli! Jezdí za Kamikaze team.

17.5.2007
SDÍLEJ:

Petr ManďákFoto: Archiv

Jak byste představil Mandis agency?
Mandis agency se již třetím rokem věnuje rozvoji extrémních sportů, zabýváme se mnoha extrémními sporty, které existují a které jsou nyní moderní. Pomáhám zařizovat sportovcům vystoupení, aby si mohli sportem vydělávat peníze.

Kolik pod sebou máte lidí?
Nikdy jsem to nepočítal, ale řekl bych, že jich bude kolem čtyřiceti.

Kdo z nich je nejlepší?
Je tam spousta borců, kteří se té své disciplíně věnují více než osm let a mají řady úspěchů. Ale kdybych měl vyzdvihnout, tak Martina Pořízka, dvojnásobného mistra světa v electrickboogie. Dále Martin Šimůnek mistr světa v biketrialu, Jan Valenta dvojnásobný mistř světa na U – rampě. Právě na ní se předvádí nejrůznější skoky, otočky i salta a tato show se lidem moc líbí. Všichni sportovci v agentuře patří ke špičkám v republice.

Jak jste se k založení Mandis agency dostal?
Pohybuji se již delší dobu po exhibicích a navštěvuji nejrůznější show. Potkávám tam velké množství lidí. Stávalo se mi, že někdo volal a sháněl kontakt na některého sportovce, jestli ho náhodou neznám. Využil jsem toho a dal jsem dohromady team, který se stále rozšiřuje.

S jakými sporty jste začínal?
Mohu říci, že jsem zkoušel mnoho sportů. Nejdéle jsem zůstal u házené, kterou jsem hrál asi třináct let, na kolečkových bruslích jezdím devět let.

Jak to vypadá s vaší zraněnou nohou?
Nyní fantasticky. Den před operací mi lékaři sdělili, že už nikdy nebudu moci jezdit na kolečkových bruslích. Po operaci to bylo velmi těžké, málem jsem skončil v psychiatrické léčebně z toho, že jsem nemohl sportovat a chodil jsem pouze o berlích. Devět měsíců rekonvalescence mi velmi mnoho dalo a jsem za ně nyní ohromě vděčný. Mohl jsem se na sebe konečně podívat, co chci v životě dokázat. Řekl jsem si, že život prožiji naplno, a že budu existovat a fungovat taky pro druhé. Chtěl jsem pomoci ostatním v jejich rozvoji. Začal jsem trénovat pět až šest hodin denně po dobu zhruba pěti měsíců. Věnoval jsem tomu naprosté maximum a za sedm měsíců už jsem skákal salta na bruslích. To ale samozřejmě doktoři nevěděli, ti mi teprve začali povolovat běhání. Je to o tom, že když člověk chce a dá tomu maximální úsilí a lásku, dokáže naprosto všechno:-)

Na základě jakého úrazu jste musel operaci podstoupit?
Bylo to ve Zlíně, když jsme měli exhibici, při velké tour po republice. Byl tam takový svažitý terén a na něm překážka přes kterou jsme skákali. Když jsem dělal salto s otočkou, dopadl jsem až za překážku. Koleno se mi vyvrátilo a zapraskalo v něm. Aby se člověku nepřihodil žádný úraz, musí být soustředěný na výkon a plně procítit všechny fáze letu. V tom mi naprosto skvěle pomáhají meditace, při nichž do sebe přijmu dostatek energie a zklidnění na potřebný výkon.

Co byste poradil začínajícím sportovcům?
Každý si může vybrat sport, ke kterému ho to táhne. Je to o prvních letech tvrdého tréninku, výsledky se mohou dostavit až za několik let. Ale člověk potřebuje dozrát, potkat se s novými lidmi, kteří ho dostanou zase o kus dál. Chce to jen dřít víc než ostatní. Všem doporučuji, aby si nejdříve sedli, prohloubili dýchání, zklidnili se a přemýšleli, jakou cestou by chtěli jít. Udělat si seznam, co vše by chtěli dokázat a jakou cestou toho dosáhnout. Ke každému bodu je důležité udělat si motivační poznámky, které poženou dál. Myšlenky utváří naši realitu a je potřeba si podmínky pro příchod vytouženého štěstí vytvořit.

Jak je to s adrenalinovými sporty v Mladé Boleslavi?
Rozvoj adrenalinových sportů v Mladé Boleslavi začal zhruba před sedmi lety, kdy zde vyrostl skatepark. Od té doby se zájemci o adrenalinové sporty začali vzájemně poznávat. Na to, jaké jsou v Mladé Boleslavi podmínky pro trénink, tu jsou skutečně dobří sportovci. Myslím si, že by stálo za to věnovat jim větší pozornost. Během tréninků těchto extrémních sportů si každý určuje své tempo sám. Pomáhá to i k tomu, aby se každý vnitřně našel. V areálu domu dětí a mládeže máme tréninkové místo s překážkami k ježdění. Během sedmi let jsme sehnali příspěvky od sponzorů, postavili si dvě nové rampy, ale postupně konstrukce chátrá. Ježdění začíná být až příliš nebezpečné. Město pro nás má však pochopení, a tak věřím, že vše půjde dobrou cestou dál.

Jak se vám shání peníze?
Základem je mít dobrý projekt a k tomu známé. Jakmile člověk pošle nabídku někam, kde nemá známé, tak má o mnoho menší šanci na úspěch. Ale stát se může vše.

Přes všechny vaše úspěchy jste velice skromný…
Už jsem si taky prošel tím, že jsem se plácal po ramenou, co jsem dokázal a chlubil jsem se tím. Není ale potřeba si tímto povyšovat pouze své ego. Nalezení pokory je umění, které otevírá svět. Když si člověk život procítí ve svém srdci, vždy tam najde potřebnou odpověď . To je na všem dokonalé a krásné.

17.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zdravotní sestra. Ilustrační foto.

Zdravotní sestry se dočkají navýšení platů o dva tisíce korun

Jiřina Šiklová přednášela v Čáslavi.

KRÁTCE: Setkají se s Jiřinou Šiklovou

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Výzkum si posvítí na kvalitu zdravotnických služeb

Střední Čechy - Jak jste byl spokojen s přístupem lékaře? Dostal jste všechny informace? Takové dotazy mohou během podzimu zastihnout pacienta v některé z pěti krajských nemocnic. Středočeský kraj totiž rozjíždí projekt Kvalita očima pacientů, který má poskytovat nemocnicím a lékařům zpětnou vazbu.

KRÁTCE: Inline dráha bude uzavřena

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

KRIMI MIX: Uprchlého vězně stále hledají

Od středy 16. srpna, kdy svévolně opustil nestřežený výrobní podnik v Hlavenci, je na útěku 30letý vězeň, který si má odpykávat v jiřické věznici trest za omezování osobní svobody a krádež.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení