Paraguay - Česká republika 3:4 PK

Česká futsalová reprezentace je v semifinále prestižního turnaje Grand Prix, jenž probíhá v těchto dnech v kolébce futsalu, v Brazilii. Rozhodl o tom penaltový rozstřel v zápase proti Paraguayi. Jeho hrdinou se stal boleslavský brankář Ondřej Knobloch. Martin Hrdina do čtvrtfinálového zápasu nezasáhl.

Přitom byl národní tým nejprve půl minuty od vyřazení a následně pět vteřin od postupu bez penaltové loterie.

Ráz zápasu dala branka Jihoameričanů v 7. minutě, po níž se zatáhli do obrany, do níž český tým marně hledal skulinku. Ve druhém poločase měl dokonce drtivou převahu, ale nemohl vyzrát na skvěle chytajícího Marinha. A tak udeřilo na druhé straně. Doslova z první paraguayské akce druhého poločasu zvýšil na 2:0 Aquiles.

Deset minut před koncem tak trenér Neumann vysunul brankáře Gerčáka a sedm minut před koncem přišla branka na 1:2 ze sálovky Beleje. Ten se stal hrdinou okamžiku půl minuty před koncem řádné hrací doby, kdy na zadní tyči zakončil kombinační akci českého týmu. To už byl na hřišti v brankářském dresu také útočník Kopecký.

Následovat tak muselo desetiminutové prodloužení rozložené do dvou pětiminutovek. Hned po minutě a půl poslal poprvé v zápase do vedení Kroulík. To si Češi drželi až do samého závěru prodloužení, ale pět vteřin před koncem podlehli tlaku Jihoameričanů, kteří se radovali z vyrovnávací branky Herrera.

Následovat tak musel penaltový rozstřel. Do něj nahradil v české brance Gerčáka Knobloch a hned první střelou byl knockoutován míčem, jenž jej zasáhl do obličeje. Radost ale Knoblochovi mohla dělat chycená penalta. A také druhou příležitost soupeř neproměnil, když jeho hráč minul branku. Naopak všichni čtyři exekutoři České republiky byli neomylní a tak mohli slavit postup do semifinále Grand Prix.

V semifinále Češi změří síly s Iránem, jenž překvapivě porazil Ukrajinu také po pokutových kopech. Ve druhém se utká domácí favorizovaná Brazilie s Rumunskem.

Branky: 10. Arambulo, 29. Aquiles, 50. Herrera - 34. a 40. Belej, 42. Kroulík, RP: Kroulík.

Rozhodčí: Fernandez, Lumbregas. ŽK: Herrera, Alarcon - Frič. Poločas: 1:0.

Paraguay: Marinho, Riveros, Velazquez, Aquiles, Santander, Acosta, Yagua, Arambulo, Herrera, Alarcon, Patu. Trenér: Diaz.

Česká republika: Gerčák (Knobloch), Dlouhý, Kopecký, Frič, Rešetár, Belej, Novotný, Kroulík, Sláma. Trenér: Neumann.