Úvodního kola extraligy v armsportu (přetláčení rukou) se zúčastnilo i kvarteto dolnobousovských siláků.

Zazářil František Živný, který v kategorii nad 100 kg vyhrál soutěž na pravou ruku, na levou ruku podlehl až ve finále Koňaříkovi a skončil druhý.

Za pákařský stůl však nastupuje František Živný ne zcela zdráv. „V mé váhové kategorii se sešla nebývale silná konkurece dvanácti borců a proto považuji své umístění za výborné. Stále laboruji se zraněním a postupuji permanentní léčbu. Ta však bude dlouhodobější a musím být trpělivý. Děkuji za podporu Karlu Zetkovi, Ladislavu Teichmanovi a Miloslavu Roháčkovi a rád bych se odměnil co nejlepšími výsledky,“ řekl po svém vystoupení ve Velkém Meziříčí František Živný.

Výtečně si vedla Veronika Milotová, která ve váze do 60 kg obsadila druhé místo na levou ruku a na pravou ruku skončila pátá. Milotová startuje o váhu níže, než v loňské sezoně a její šance jsou větší.

Svůj křest v extraligové soutěži si odbyli i dva novicové a nedopadli vůbec špatně. Karel Lachman ve váze do 100 kg skončil čtvrtý na levou ruku, na pravou ruku obsadil šesté místo. Daniel Příhonský skončil na pravou i levou ruku šestý.

Dolní Bousov bude pořadatelem dalšího kola extraligy armsportu 4. října ve Staročeské restauraci v Bousově, nikoli v sokolovně, jak bývalo zvykem.
Souboje naostro začnou ve 13.30 hodin a Dolnobousováci by rádi v domácím prostředí dosáhli na medaile.