Malibu Mladá Boleslav – Ebárna Kladno 5:5

Futsalisté Malibu přivítali po třech venkovních výhrách na domácí půdě lídra z Kladna.

Domácí se suveréna letošní divize (7 výher, 1 remíza) nijak nezalekli a v polovině první půle dokonce vedli po brankách Boška a Bernata 2:1. Pak se ale projevila zkušenost hostů, kteří po brankách Muláčka a Šillera skóre otočili. Navíc vteřinu před koncem zvýšil na 2:4 pro Ebárnu z přímého kopu tečovanou střelou Nový.

„Závěr druhé půle jsme odehráli zakřiknutě. V kabině jsme si řekli, že na Ebárnu máme a do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně,“ řekl trenér asistent trenéra Pechanec. Od prvních minut druhé dvacetiminutovky dominovalo na hřišti Malibu. Hosté spíše bránili náskok a čekali na brejky. Do pěti minut bylo srovnáno – nejprve se prosadil Boško a pak stovku diváků potěšil nádhernou trefou Polanka.

Malibu ale sesadil z koně naprosto hloupým vyloučením Vladyka, po jehož faulu se opět prosadil Nový. Na řadu přišel drtivý tlak Malibu, jehož hráči toužili po vyrovnání, ale naráželi na skvělého gólmana hostů Pergla. Minutu a půl před koncem, ale hosté zbytečně faulovali na domácí polovině a nařízený desetimetrový kop proměnil kapitán Mrvík, čímž zajistil zasloužený bod pro Malibu.

Nutno ale také podotknout, že Ebárně chyběli dva nejlepší hráči Josef Fujdiar (4. žluté karty) a Martin Fitko (červená karta). To však nijak nesnižuje velmi dobrý výkon domácího týmu.

Branky: Boško 2, Bernat, Polanka, Mrvík – Nový 2, Sieber, Muláček, Šiler.

Rozhodčí: Štuk, Šubrt. ŽK: Vladyka – Šiler, Repaský. ČK: 30. Vladyka. Diváci: 120.