Mladá Boleslav - Futsalisté Boleslavi vyhráli krajskou část Poháru FAČR.

20.7.2014

Malibu MB - vítěz středočeské části Poháru FAČRFoto: Veronika Skramužská

Malibu Mladá Boleslav - SAT-AN Kladno 4:3 (2:1)

Futsalisté Malibu slaví další úspěch ve skvělé sezoně. Ve finálovém zápase středočeského poháru porazili prvoligové Kladno 4:3. Pro Boleslavské to byl další cenný skalp v jejich historicky nejpovedenější sezoně.

„Víme, že to bude těžký zápas. Oni mají euforii z postupu do druhé ligy a budou mít kvalitu," tušil už před zápasem tuhý boj kladenský útočník Tomáš Abrham.

Ten byl také nejlepším hráčem hostů a po deseti minutách hry to byl právě on, kdo po individuální akci otevíral skóre finálového zápasu.
„Bohužel jsme vedení neudrželi déle. Zápas se nám nepovedl, ale vůbec," uznal Abrham.

Domácí vyrovnali povedenou střelou z otočky Boška. Hosté měli územní převahu a největší hrozba přicházela z rohových kopů, ale žádná z akcí neskončila gólem. „Věděli jsme, že musíme zodpovědně bránit a spoléhat se na rychlé brejky," komentoval taktiku domácích trenér Jaroslav Bílek.
Právě z rychlých kontrů Malibáci hrozili nejvíce. A před koncem poločasu šli i do vedení. Jeden z brejků zastavila obrana hostů faulem a z nařízeného přímého kopu pálil přesně Bělík.

Ve druhé půli hosté opět tlačili Malibu, ale snahu o vyrovnání si pokazili vlastní chybou, když rozehrávku od branky vypíchl Boško a svým druhým gólem navýšil náskok na 3:1. Ten zmenšil také druhým gólem Abrham, jehož dělovka zapadla za tyčku Malíkovy branky.

Čtyři minuty před koncem sáhli hosté ke hře bez brankáře, ale ihned po vyslání pátého hráče do pole opět nezvládli rozehrávku a byl to Maňas, kdo domácím vrátil klid.

O ten je připravil na hrot vyslaný David Müller, který minutu před koncem vytvořil zápletku pro finální dějství – 4:3.

V něm se hosté ještě pokoušeli o vyrovnání, Malibu však už těsný náskok nepustilo a mohlo se vrhnout na oslavy letošního doublu.

„Je to senzační zakončení letošní povedené sezony. O tomhle se nám ani nesnilo. Postoupit do druhé ligy a v poháru vyřadit dva ligisty," radoval se po zápase domácí kouč Bílek.

Tomáše Abrhama netěšilo, že byl hosty označen za nejlepšího Kladeňáka. Postup to týmu nepřineslo. „Příliš na nás bylo vidět, že někteří kluci ještě nezačali s přípravou. Bylo to takové syrové, skoro bych se nebál říci ostuda," mračil se borec, jenž toho měl po sobotě dost. „V pátek fotbalový trénink na SK, pak futsal a v sobotu celých devadesát minut za SK Kladno.

Branky: 15. Boško, 25. Bělík, 30. Boško, 45. Maňas – 7. Abrhám, 35. Abrham, 50. Müller. Rozhodčí: Cílek, Stádník. Diváci: 90.
Malibu: Malík – Bělík, R. Kohnhäuser, Maňas, Polanka (26. Maryška) – Volf, Korejza (26. Bernat), Boško, Kvapil – (Mrvík, Vaněk)

Autor: Rudolf Muzika

Místo události:
20.7.2014 VSTUP DO DISKUSE

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

KRIMI MIX: Policisté odhalili dva opilé řidiče

Mladoboleslavsko – Hned dva hazardéry, kteří sedli za volant posilněni alkoholem, zadrželi mladoboleslavští policisté v centru města o uplynulém víkendu.

KRÁTCE: Loretu práce neuzavřely

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Petr Mašek míří na skály, chystá se na Dhaulágiri

Mladá Boleslav – Horolezec Petr Mašek se chystá odjet na konci října na dva týdny do Řecka. Tam se bude věnovat s partou „vysloužilých“ horolezců skálovému lezení. Přesně tak to udělal na jaře, kdy parta odjela na Sicílii.

Hejtmanka čekala na déšť před muzeem

Mladá Boelslav - Ve vstupní místnosti Muzea Mladoboleslavska bylo ve středu dusno. Bylo před bouřkou a obloha hrozila deštěm. I tak se středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová usadila venku, kde to profukovalo. Po celý den tady, počínaje desátou dopolední hodinou, čekala na občany v rámci Setkání s hejtmankou. Mladá Boleslav byla její pátou zastávkou při její „tour“ za občany – před tím debatovala s příchozími v Kolíně, Slaném, Rakovníku a Mělníku.