Boleslavský squashista, nadějný Matěj Kulka, dosáhl skvělého úspěchu na republikovém šampionátu ve squashi, když se probojoval do finále kategorie do 11 let.

Dějištěm juniorského mistrovství republiky ve squashi bylo Brno – Sport Centrum Ivanovice. Domácí šampionát nabídl klání šestnácti nejvýše postaveným chlapcům a děvčatům v domácím celostátním žebříčku celkem v pěti věkových kategoriích.

Mezi 160 účastníky mistrovství byli všechny současné české juniorské hvězdy, z nichž celkem plný tucet zaujímá ve svých kategoriích postavení mezi TOP 20 v žebříčku Evropské squashové federace.

Na tento turnaj si nominaci získali i dva zástupci mladoboleslavského squashového klubu SK Sparing – sourozenci Matěj a Filip Kulkovi. Oba si svými výkony v letošní squashové sezoně zajistitli účast hned ve dvou věkových kategoriích.

Starší, patnáctiletý Filip Kulka, bojoval v kategoriích do 17 a 19 let. V obou kategoriích, kde hráči mají již velké zahraniční zkušenosti, obsadil shodně velmi pěkné 14. místo.

Mladší, desetiletý Matěj Kulka, se ve své hlavní kategorii do 11 let po výborném výkonu probojoval až do finále, kde ve velmi vyrovnaném souboji s pražským Zemanem nakonec podlehl soupeři 2:3 na sety.

Pohár za druhé místo je však pro boleslavského borce vynikajícím výsledkem. Ve starší kategorii chlapců do 13 let obsadil pak Matěj konečné velmi pěkné 8. místo.