VK Karbo Benátky nad Jizerou – Pirates VC Bad Dürrenburg-Spergau 2:3

Ve čtvrtek odehráli benátečtí volejbalisté v hale u základní školy přátelské utkání s předním týmem Bundesligy Pirates VC Bad Dürrenburg-Spergau.

I přes prohru musel být nový trenér VK Karbo Benátky Josef Smolka s výkonem svých svěřenců proti velmi silnému týmu spokojen.

První dva vítězné sety odehrály Benátky v sestavě: na bloku kapitán Pavel Starý s Alešem Dyttrichem, útok Vladimír Němeček a Filip Auer, nahrávka Jakub Sobek, univerzál Marek Dlouhý a na liberu Petr Minařík.

První set byl velmi vyrovnaný a velmi blízko k vítězství měli hosté, kteří v samotné koncovce vedli o dva body (21:23). Po oddechovém čase, který si vyžádal domácí trenér Smolka, kazí hráč Spergau své podání.

Po horším příjmu přichází nevynucená chyba německého nahrávače (dvoják) a je vyrovnáno. První setbol utkání získává Marek Dlouhý přímým bodem z podání (3 esa ve dvou setech) a útok do autu hostů dovoluje domácím hráčům vítězství v prvním dějství.

I ve druhém setu byl vývoj podobný. Až v koncovce domácí volejbalisté po esu Aleše Dittricha získávají prví setbol a blokem (Pavel Starý) vedení 2:0 na sety. Do dalších setů Benátky střídají a na palubovce se objevují tři mladé posily pro novou extraligovou sezónu - Kohlmann (B), Parkán (S) a Anděl (U).

Němci po ztrátě dvou setů přitvrdili na podání a tím získávají rozhodující body pro zisk dalších setů. Ani vedení domácích volejbalistů ve čtvrtém setu o čtyři body (8:4) nepřineslo třetí rozhodující set.

Hosté drtivým podáním na dvou postech získávají čtyřbodové vedení (9:13) a náskok si udržují až do konce setu a je vyrovnáno.

Ani v rozhodujícím pátém setu se příjem podání benáteckých mladíků nezlepšil a první ostrá prověrka na domácí palubovce skončila těsnou prohrou.

Benátecký trenér neměl k dispozici druhého nahrávače Tomáše Jambora, který se ještě nevrátil z letní univerziády z Číny.

Sety: 23, 21, -21, -22, -9. Čas: 98 minut. Diváci: 50