Oslava šedesáti let místní cyklistiky se uničovským pod vedením Richarda Dostála vydařila jak po organizační tak i po společenské stránce. Přispěli k ní i následující vítězové a vítězky: Tomáš Ježek, kadetka Tereza Vaníčková (oba IVAR CS – Author Team), kadet Jan Gavenda (Nutrend Specialized Racing), žena Nikola Nosková (KC Kooperativa SG Jablonec nad Nisou), junior Roman Benc (Stevens Znojmo) a Michael Boroš (ČEZ CT Tábor).

Dvě nejmladší kategorie ovládli Mladoboleslaváci. V kategorii žáků drží neporazitelnost Tomáš Ježek (IVAR CS – Author Team), stříbrné pozice zase Jakub Hník (KAH Sport Vrchlabí), akorát na třetí příčce vystřídal Pavel Bittner (Mapei Cyklo Kaňkovský) Jakuba Ťoupalíka (ČEZ CT Tábor). Z dalších Boleslaváků dojeli v pořadí: 8. Josef Hladík, 12. Jakub Daněk a 18. Tomáš Maroul.

Kadetek se postavilo na start rekordních 24. Při neúčasti vedoucí dívky poháru Elizabeth Ungermanové (KC Kooperativa SG Jablonec nad Nisou) zvítězila doposud stříbrné pozice sbírající Tereza Vaníčková (IVAR CS – Author Team), druhá byla Barbora Džerengová (Dukla Praha) a třetí Klára Vernerová (IVAR CS – Author Team). V této kategorii je doplnily ještě: 5. Kristýna Zemanová, 6. Nicole Hartychová, 10. Martina Jedlánková a 13. Kateřina Daňková.

ELITE

V kategorii mužů U23 a elite startovalo 51 účastníků. Vzhledem k tomu, že teplota atakovala dvacítku, povolil hlavní rozhodčí závodu Erwin Kistemaker občerstvení v depech, což byla pro diváky zajímavá show.
Poprvé se letos představil po nemoci se zotavující Vojtěch Nipl a navíc v dresu nového týmu Bohemia Track Cycling Team a byl vepředu hodně aktivní.

Brzy po startu se vytvořila čtveřice ve složení Jakub Skála, Michael Boroš (oba ČEZ CT Tábor), Tomáš Paprstka (Remerx Merida Team Kolín) a právě Nipl.

Jenže hned ve druhém kole měl Skála kolizi s Paprstkou a ztratil kontakt s čelem závodu. Skála byl chvíli otřesen a jakoby bez zájmu kroužil po lesoparku Šibeník, aby pak zabral a bravurní jízdou zachránil aspoň druhou pozici. Třetí nakonec skončil Nipl.
Vladimír Kyzivát, zástupce boleslavského Johnson Controls, dojel v sobotním závodě sedmý, ale udržel třetí místo v celkovém pořadí TOI TOI Cupu. Stejně jako jeho tým Johnson Controls.

Náměšť na Hané

Nejvyšší cyklokrosová série pokračovala v neděli „malým" TOI TOI Cupem v Náměšti na Hané. Vítězi se stali: Tomáš Ježek, kadetka Tereza Vaníčková (oba IVAR CS – Author Team), kadet Jan Gavenda (Nutrend Specialized Racing), žena Nikola Nosková (KC Kooperativa SG Jablonec nad Nisou) a junior Jonáš Březina (Kola BBM.cz). Veřejný závod mužů elite a U23 vyhrál Michael Boroš před Jakubem Skálou (oba ČEZ CT Tábor) a Vojtěchem Niplem (Bohemia Cycling Track Team).

Vidět byli i další Boleslavané. Na stupně vítězů vystoupala tentokrát Zemanová, která skvělým výkonem vybojovala stříbro. Další umístění: 4. Vernerová, 7. Hartychová, 11. Jedlánková a 14. Daňková. V žácích dojeli 8. Hladík, 10. Maroul a 16. Daněk.

Vladimír Kyzivát v neděli zajel čtvrté místo, ale Náměšť se do poháru u mužů nepočítá. Počítat se bude až další závod, a ten se pojede na Mladoboleslavsku. 25. října jej hostí Jabkenice.