Mladá Boleslav - Házenkáři Auto Škody mají jistotu druhé ligy i v příštím roce.

20.4.2012

Házenkáři TJ Auto Škoda Mladá BoleslavFoto: Jan Polesný

Auto Škoda – Slavia Praha 29:22 (13:12)

V 17. kole II. ligy mužů hostila Auto Škoda pražskou Slavii. Domácí měli co soupeři oplácet. V podzimní části prohráli na palubovce soupeře 21:28. Slavia sice ještě v jarní části nezískala ani jediný bod, o to víc se dalo očekávat vyrovnané střetnutí dvou týmů bojujících o setrvání v soutěži.

A první poločas tomu dal za pravdu . Od začátku se hrála vyrovnaná házená. Slavia  vždy vedla o gól a domácí stále museli dotahovat. Nedařilo tolik v obraně a v útoku často kupili technické chyby. Až ke konci poločasu se podařilo otočit výsledek tak, že skončil vedením domácích o jednu branku.

Ve druhém poločase domácí výrazně zlepšili především obranu  a co jí prošlo pochytal domácí brankář. Zlepšil se i protiútok, zrychlila se hra a dařilo se proměňovat šance. Proto začal pomalu narůstat náskok domácích až na rozdíl deseti  branek. Ke konci zápasu sice domácí hráči polevili ale to už unavený soupeř dokázal pouze zkorigovat výsledek  na rozdíl sedmi branek.

„Očekávali jsme těžký zápas  především  proto, že Slavia už potřebovala nutně bodovat. První poločas byl vyrovnaný ale ve druhém jsme výrazně zlepšili obranu, podnikali jsme rychlé protiútoky a prakticky soupeře unavili,“ řekl k utkání domácí kouč Petr Kulas.

Auto Škoda: Soukup, Palo - J. Janhuba 8, Váňa 2, Kuchta 6, Novák 3, T. Houška 2, F. Janhuba 2, Svárovský 1, Homolka 2, Picek 3, J. Houška, Polesný.

JAN POLESNÝ

Autor: Redakce

20.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

Závodu Cyklotřicítka Hrabalovým Polabím se mezi 213 účastníky na startovní listině objevil i osmasedmdesátiletý Bohuslav Hanuš z Poděbrad.
8

V 78 letech ujel 900 kilometrů do Hamburku

Dětský den v Nepřevázce u Mladé Boleslavi.
82

Dětský den v Nepřevázce: pohoda a šílené vedro

Mladoboleslavský Fotoklub Sokol je jedním z nejstarších v republice

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Mladoboleslavský fotoklub Sokol letos slaví své 95. narozeniny a je tak pravděpodobně nejstarším klubem u nás. Podle předsedy Zdeňka Halíře za úspěchem stojí nejen tvrdá dřina, ale i trocha obyčejného štěstí. Po první světové válce, když nastal první boom fotografie, žil shodou okolností v Boleslavi člověk, pro kterého fotografování bylo velkým koníčkem. V roce 1922 následně profesor Járský založil fotoklub, který funguje dodnes.

Syfilis je opět na postupu, může za to lehkomyslnost

Praha – Aktuální situace je alarmující. To k tématu syfilis a ostatních pohlavních chorob uvedl Martin Šalek z Nemocnice na Bulovce. Před lehkomyslností, s níž si někteří lidé počínají ve svých vztazích, chtějí před začátkem hlavní sezony letních dovolených a prázdnin příští týden varovat nejen odborníci z Bulovky.

Večerní drama v Benátkách. V garáži vybuchly plynové lahve

Benátky nad Jizerou /FOTOGALERIE/ – Několik výbuchů v pátek večer před osmou hodinou probralo z klidu obyvatele Smetanovy ulice v historické části města. Plynové láhve tam vybuchly v garáži, která naštěstí nebyla součástí rodinného domu.

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem v komorní atmosféře

Sázava /FOTOGALERIE/ - Festival Slunovrat v areálu Sázavského ostrova zahájili pořadatelé v pátek v 17 hodin. Možná právě nultý ročník či krásné počasí ke koupání předurčilo, že na začátek akce přišel malý počet návštěvníků. I tak ale areál během následujících hodin vítal nové a nové příchozí.