Brandýsek se proti Veltěži trápil

Střední Čechy – Osmnácté kolo futsalové divize přineslo souboj prvního s posledním. Do Veltěže přijel suverén Brandýsek, ale neměl to snadné.

22.2.2012

Divize futsalu: HFK Příbram - PK Třebusice (5:8).Foto: Jiří Kubík

V prvním poločase se překvapivě trápil. Veltěž dobře bránila a vždy dokázala okamžitě odpovědět na vedoucí branku hostů. První zlom přišel v poslední minutě první půle, kdy hosté proměnili desetimetrový kop a do šaten šli s těsným vedením. Ještě důležitější byl pro hosty skvělá vstup do druhé části, kdy vstřelili tři branky a o osudu utkání bylo rozhodnuto.
Ve slánském derby naplno zabodoval i druhý 1. DFK, když přehrál hostující Hrasl. Utkání přineslo všechny znaky derby, včetně větší vyhecovanosti obou soupeřů a větší agresivity. Svým výkonem nepřispěli ani slabí rozhodčí. Nakonec slavila úspěch 1. DFK. Ten dokázal vyrovnat úvodní dvoubrankový náskok hostů a do šaten šel s jednobrankovým náskokem. Ve druhém poločase se už dostal do tříbrankového náskoku a vítězství si udržel.
Plný bodový zisk si připsaly i celky na dalších dvou místech tabulky. Domácí Teplice sice v utkání s Děčínem nenaplňovaly roli favorita, přesto dokázaly vyhrát. Třebusičtí zase přivítali slánské MCE a byli na palubovce vidět především oni, kteří si do přestávky vypracovali dostatečný náskok. Po ní Třebusice razantně zvolnily a hosté tak mohli hrozivé skóre upravit.
V souboji celků ze středu tabulky vyrukovalo domácí mladoboleslavské Malibu s hrou s brankářem v poli téměř od úvodního hvizdu. Hostující Legii Příbram tak přikovali na její půli. Domácí však tlak nevyužili a jako první inkasovali. Jejich taktika jim přinesla plody kolem 30. minuty, kdy dvěma trefami šli do vedení. Jenže styl hry nezměnili, a tak v závěru dvakrát udeřila Legie, která si pojistila svoji pátou pozici.
Důležitý souboj o záchranu sehrál HFK Příbram s hosty z Bělé p. B. K vidění byl kvalitní futsal, ovšem naprosto vyrovnaný duel. Žádný tým nevedl v průběhu hry více než o jednu branku a remíza byla zasloužená. Ta je vítězstvím spíše pro hosty, domácím jejich situaci v závěru tabulky příliš neulehčila.

Výsledky 18. kola: PK Třebusice – MCE Slaný 10:3 (6:1), 1.DFK Slaný – Hrasl Slaný 7:5 (3:2), HFK Příbram – Atmos Bělá p. B. 7:7 (4:4), Teplice – Děčín 5:3 (1:1), FC Malibu Ml. Boleslav – Legie Příbram 2:3 (0:1), Veltěž – FC Brandýsek 5:11 (3:4).

22.2.2012

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyrazili na soustředění do Rakouska.

Fotbalisté vyrazili na soustředění do Rakouska už bez Železníka

Psychoterapeutka Renata Nekolová radí, jak "přežít" vysvědčení.

Linka důvěry je na konci školy vytížená víc než jindy

KRÁTCE: V Benátkách nepoteče voda

Benátky nad Jizerou – V souvislosti s výměnou vodovodního řadu v Jiráskově ulici, která prochází kompletní rekonstrukcí, bude ve čtvrtek přerušena dodávka pitné vody, a to od 8 do 14 hodiny odpoledne.

Sedmihorské léto klepe na dveře

Sedmihorky - Hudební a divadelní Sedmihorské léto už klepe na dveře. Jeden z největších a nejrozsáhlejších festivalů v Českém ráji startuje již tento pátek. Osmý ročník zahájí divadelní představení Miláček Anna. Světoznámá a divácky velmi úspěšná komedie začíná ve 20 hodin.

Světový florbal od středy do neděle v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav – Špičkový světový florbal se valí na Mladou Boleslav. Městská sportovní hala bude od dnešního podvečeru až do neděle hostitelem prvního ročníku turnaje Bohemia Cup. Na něm se kromě domácích Technologů představí například slavné švédské kluby Dalen a AIK, nebo švýcarský Unihockey Tigers Langnau.

Navzdory vedení cerhenická ČSSD Jiřího Paroubka chce

Cerhenice /ANKETA/ – Místní organizace ČSSD v Cerhenicích přijala za svého člena bývalého premiéra a předsedu ČSSD Jiřího Paroubka. A to i přesto, že krátce poté, co se o tomto záměru začalo hovořit v médiích, Krajský výkonný výbor pražské ČSSD jeho návrat neschválil.