Nevzdávali se však ani domácí a podporováni skvělým veteránem Hovorkou v brance dokázali vyrovnat. To však bylo z jejich strany vše, hosté se ještě do přestávky ujali vedení, v úvodu druhé části hry pak dalším zásahem rozhodli o své výhře. Poslední desetiminutovka tak byla pouze o výši konečného skóre. Pro MCE znamenalo vítězství potvrzení druhého místa. To první patří nadále českolipským Démonům, kteří nečekaně přesvědčivě deklasovali hostující a dosud neporažené třebusické hráče. Ti totálně zaspali první část utkání, kdy čtyřikrát inkasovali. Zlepšení z jejich strany pak přinesl úvod druhého poločasu, ale to stačilo jen na korekci výsledku. Závěr už opět patřil lepším Démonům.

Neskutečná přestřelka se odehrála v Příbrami, kde se představil zkušený kladenský Celtic. Jeho hráči také určovali po většinu času tempo hry, vedli až o pět branek, přesto to na body nestačilo. Ještě ve 37. minutě vedli hosté o dvě branky, mohutná závěrečný nápor domácích přinesl však tři zásahy do sítě hostí a první tři body pro domácí HFK Příbram.

Dařilo se Brandýsku, který udělil lekci letos matným futsalistům mladoboleslavského Malibu. Ti sice dokázali vzdorovat domácím v první půli, ale v té druhé Malibu totálně odpadlo a domácí si s chutí zastříleli.

I poslední dva duely byly velice dramatické a přinesly jednobrankovou výhru domácím. Zatímco v severočeském derby mezi Děčínem a Libercem se skóre přelévala na obě strany, v posledním duelu byli borci domácí Veltěže v prvním poločase výrazně lepší, vytvořili si tříbrankový náskok, přesto to nemuselo stačit. Hostující hráči celku F.A. Zole Česká Lípa ve druhém poločase přidali, mohutně dotahovali, dokonce sahali na remízu, ale nakonec se ji nedočkali.

Výsledky 3. kola divize: FC Brandýsek – Malibu Mladá Boleslav 7:1 (2:0), HFK Příbram – Celtic Kladno 11:10 (4:8), 1. DFK Slaný – MCE Slaný 9:14 (5:6), Démoni Č. Lípa – PK Třebusice 9:3 (4:0), SC Veltěž – F.A Zole Č. Lípa 5:4 (4:1), Děčín – TU Liberec 7:6 (3:2).

1. Démoni Č. Lípa 3 3 0 0  27:12  9
2. MCE Slaný 3 2 1 0  28:21  7
3. PK Třebusice 3 2 0 1  28:15  6
4. FC Brandýsek 3 2 0 1  20:11  6
5. Balet Děčín 3 2 0 1  17:28  6
6. Veltěž 3 1 1 1  15:15  4
7. TU Liberec 3 1 0 2  20:16  3
8. Zole Č. Lípa 3 1 0 2  16:13  3