Jeden ze zajímavých zápasů byl k vidění ve slušně zaplněné slánské sportovní hale. Skvělý duel v přímém souboji o prvenství v divizi obstarali domácí futsalisté PK Třebusice a podle zápisu uvedení hosté MCE Slaný. A bylo to právě slánské MCE, které vstoupilo do utkání aktivněji. V úvodu si vytvořili několik brankových příležitostí, ale domácí gólman Zelenka třebusický tým podržel.

A pak přišel pro hosty šok, když během několika minut třikrát inkasovali. Ti sice dokázali ještě snížit, ale domácí kanonáda se těsně před přestávkou zastavila na čísle sedm. Nástup do druhé půle měli však raketový hosté, vstřelili dvě branky a začala stíhací jízda. Domácím se ale vždy na dva zásahy hostí podařilo jednou odpovědět, přesto byl stav v poslední minutě o jedinou branku ve prospěch Třebusic. Hosté rozehráli power–play, stiskli domácí borce na jejich polovině, ti však těsné a velice cenné vítězství dokázali udržet.

Souboj na dálku se odehrával i o třetí příčku, nakonec ji díky sedmibrankovému přídělu do sítě hostujícího Celticu Kladno v prvním poločase uhájili futsalisté liberecké TU Slavie. Ti sice ve druhém poločase pod dojmem vysokého vedení snížili obrátky, kladenský Celtic toho využil, ale stačilo to jen na kosmetickou úpravu celkového skóre.

Rovněž rozdílem sedmi branek zvítězil čtvrtý celek tabulky, kterým jsou českolipští Démoni. I oni rozhodli v průběhu první půle, kdy hostujícím borcům Veltěže nastříleli čtyři branky a zajistili si tak posun na čtvrtou pozici, na níž však mají stejný bodový zisk jako druhý MCE Slaný.

O překvapení se ovšem staraly i kolektivy ohrožené sestupem. Jedním z nich je HFK Příbram, který už v minulých kolech svou střeleckou potencí naznačoval zlepšení, i když body chyběly. Tentokrát se Příbramští dočkali obojího a ještě k tomu na půdě soupeře. Jeho obětí se stal Brandýsek, který ve Stochově inkasoval devět branek. Pro příbramský tým je zisk tří bodů pro boj o udržení hodně cenný.

O bodový zisk se chtěli pokusit i vojáci z 1.DFK Slaný. Ti se konečně sešli v solidnější sestavě, a tak do Děčína odcestovali s mírným optimismem. Jenže i přes viditelně kvalitnější výkon si na domácí Bílý balet nepřišli. Nadále tak budou mít sestupové starosti, stejně, jako borci mladoboleslavského Malibu. Ti ještě ve 35. minutě vedli v domácím prostředí nad českolipským nováčkem F. A. Zole rozdílem dvou branek. Závěr jim však totálně nevyšel, když třikrát inkasovali a z vítězství se mohli radovat hosté.

Výsledky 8. kola: PK Třebusice – MCE Slaný 10:9 (7:1), Démoni Česká Lípa – SC Veltěž 9:2 (4:0), Slavia TU Liberec – AFC Celtic Kladno 12:5 (7:0), Malibu Mladá Boleslav – F. A. Zole Česká Lípa 8:9 (4:4),FC Brandýsek – HFK Příbram 3:9 (0:2), Balet Děčín – 1. DFK Slaný 5:2 (3:1).

1. Třebusice 8 6 1 1  79:40  19
2. MCE Slaný 8 5 1 2  83:54  16
3. TU Liberec 8 5 1 2  62:35  16
4. Démoni Č. Lípa 8 5 1 2  60:42  16
5. Děčín 8 5 0 3  41:56  15
6. Veltěž 8 4 2 2  43:37  14
7. Brandýsek 8 4 0 4  44:36  12
8. Zole Č. Lípa 8 4 0 4  53:50  12