Ml. Boleslav – Brno 6:5 p. p.

Boleslavští florbalisté opět sehráli v extralize v domácím prostředí proti Brnu výborně úvodní třetinu, kterou po brankách Slaného a Voborníka vyhráli 2:0.

Druhá třetina začala náporem Bulldogs Brno, kteří hned ve 22. minutě Schneiderem po závaru před Korábovou brankou snížili. I nadále měla hra rychlé tempo s množstvím tvrdých osobních soubojů.
Dvoubrankové vedení vrátil v závěru druhé třetiny na stranu domácích Fojta svým typickým průnikem od pravého mantinelu. Lehce obešel obránce a z úhlu střelou „pod víko“ nedal Bábíčkovi v brněnské brance šanci.

Třetí třetina začala boleslavskou přesilovkou, kterou ovšem sokolové nevyužili. Přesilovkový nezdar napravil o minutu později Novotný, který se na středu obtočil kolem obránce a přesnou střelou nad pravou nohu nedal Bábíčkovi šanci. Stav 4:1 vypadal velice slibně, ovšem po předchozích zkušenostech bylo jasné, že není ještě rozhodnuto.

Brněnský kapitán Kotlas sice ve 48. minutě po standardní situaci střelou od mantinelu snížil na 4:2, ale o pět minut později Fojta svou druhou brankou zvyšoval znovu na rozdíl tří branek.

Brankové hody pokračovaly již o minutu později, kdy přízemní střela brněnského Ondřeje Veselého skončila v Korábově síti – 5:3. Brno pokračovalo v tlaku a honbě za vyrovnáním. V 57. minutě se po tvrdé střele Koutného od mantinelu Brno radovalo počtvrté.

Závěr přinesl pro domácí nešťastný okamžik, když devět vteřin před vypršením šedesáté minuty si nahození z rohu před bránu nohou do vlastní sítě srazil obránce Slaný.

V následném prodloužení nejprve Koráb výborným zákrokem zachránil boleslavské naděje na zisk druhého bodu.

Poté se nechal za hru rukou vyloučit hostující Najdekr a domácí nabídnutou přesilovku využili osmnáct vteřin před koncem prodloužení. Novotný předložil křížnou přihrávku Pavlu Bouškovi, který zaznamenal vítěznou branku a druhý bod pro domácí mužstvo.

Branky: 9. Slaný, 18. Voborník, 38. a 53. Fojta, 45. Novotný, 65. P. Bouška – 22. Schneider, 48. Kotlas, 54. Veselý, 57. Koutný, 60. vlastní. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Střely: 21:21. Diváci: 260. Třetiny: 2:0, 1:1, 2:4 – 1:0.

Sestava MB: Koráb (Pajer) – I. Veselý, Tůma, Slaný, Kadlec, Hašek, Cvrček - Novotný, J. Bouška, Ekl, P. Bouška, Fojta, Voborník, V. Veselý, Janeček, Pánek.