VYBERTE SI REGION

Do čtvrtfinále si vybrali Pantery

Mladá Boleslav - Florbalisté Mladé Boleslavi se vítězstvím nad Ostravou naladili na vyřazovací boje v play-off.

1.3.2016

Finále poháru ČP: Technology MB - SC VítkoviceFoto: Jan Pavlíček

Florbalová Boleslav se v posledním utkání před play-off naladila na vítěznou vlnu. Tým Technology v závěrečném zápase základní části Tipsport Superligy porazil FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 10:3.

Na generálku před play-off přišlo 564 diváků. A ti museli být hodně včasní, pokud chtěli vidět všechny góly. Ten první totiž Boleslav vstřelila už po devíti vteřinách. Tomáš Chroust si rychle seběhl z pravého rohu před bránu a nadvakrát překonal Laju.

Elitní boleslavská formace se prosadila i při svém druhém střídání ve druhé minutě. Curney k asistenci na Chroustově gólu přidal zásah a zahájil povedený večer.

Na druhé straně se dařilo ostravskému Smetákovi – v osmé minutě poprvé překonal boleslavského Korába, který dostal v brance příležitost před Rytychem, a ve 14. minutě dokonce srovnal na 2:2.

Díky Curneymu ale Boleslav vyhrála první třetinu 3:2. Natova totiž v 16. minutě fauloval Eichner a nařízené trestné střílení Curney chladnokrevně proměnil.

I Ostrava měla svého střelce – Smeták po polovině zápasu ze standardní situace završil hattrick, ale vyrovnaný stav 3:3 platil jen 43 vteřin. Pak na středu hřiště využil volný prostor Gwuźdź a vrátil Boleslavi vedení i klid do hry.

Domácí od té chvíle zase měli stabilní nápor, který využil Jiří Bouška ve 37. minutě ke gólu na 5:3.

Třetí třetina začala šestým gólem Gwuźdźe, který zblízka dorážel krátce po skončení boleslavské přesilovky. Zdálo se, že hosté už fyzicky příliš nemohli a
ve 49. minutě zvyšoval Tomáš Chroust svým druhým gólem v utkání na 7:3.

Na dvougólovou osobní metu se v 55. minutě dostal i Jiří Bouška, který bleskově dorážel pod horní tyč po střele Kološe.

Na to odpověděl o minutu později Tomáš Chroust završeným hattrickem (9:3) a bez zásahu nechtěl zůstat ani jeho bratr Tadeáš (10:3) zakončující rychlý brejk.

Technology MB – Ostrava 10:3

Branky a nahrávky: 1. Tom. Chroust (Curney), 2. Curney (Natov), 16. Curney z trestného střílení, 32. Gwuźdź (Novotný), 37. J. Bouška (Fojta), 42. Gwuźdź (Jelínek), 49. Tom. Chroust (Curney), 55. J. Bouška (Kološ), 56. Tom. Chroust (Natov), 58. Tad. Chroust (J. Bouška) – 8. Smeták (Eichner), 14. Smeták (Eichner), 31. Smeták (Plíhal). Rozhodčí: M. Bezucha, D. Bezucha. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 564.
Boleslav: Koráb – Křenek, Jelínek, Kadlec, Kološ, Krzyžanek, Novák – Tom. Chroust, Curney, Natov – J. Bouška, Fojta, Tad. Chroust – Salát, Novotný, Gwuźdź (50. Pluhař).

Florbalisté Chodova si po triumfu v základní části superligy vybrali za čtvrtfinálového soupeře pražského soka Spartu, která skončila v tabulce sedmá. Druhá Mladá Boleslav si zvolila osmé Otrokovice a třetí Bulldogs Brno si vybrali šestý tým tabulky Bohemians. Mistrovské Střešovice ze čtvrtého místa půjdou do boje o semifinále proti pátým Vítkovicím.

Chodov rozhodl o svém premiérovém vítězství v dlouhodobé části už před týdnem, kdy deklasoval druhou Mladou Boleslav. Po dnešním vítězství na hřišti Královských Vinohrad 14:2 pak volil soupeře v play off. „Měli jsme debatu v okruhu zkušených hráčů. Probírali jsme vše, od brankářů až po vzdálenost k cestování, a Sparta nám vyšla jako nejpřijatelnější soupeř k tomu, abychom se dostali do semifinále," řekl trenér Chodova David Podhráský.

Mladá Boleslav také měla už týden jasno, že bude vybírat po Chodovu jako druhá. „Založili jsme své rozhodnutí na tom, že jsme v sezoně dokázali Otrokovice dvakrát porazit. Těšíme se na specifickou atmosféru do Otrokovic," uvedl kouč Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

Právo volby mělo i třetí Brno. „Respektujeme pořadí týmů po základní části. Jako třetí tým jsme si tudíž zvolili Bohemians, kteří skončili šestí. Kdybychom skončili čtvrtí, tak volíme pátý tým. Je nám jedno, s kým budeme hrát," prohlásil trenér Bulldogs Jan Kadlec.

Místo události:
1.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Kolik vysolí Ježíšek za vánoční stromek? Od dvou set korun výš

Mladoboleslavsko - Ceny vánočních stromů začínají na dvou stokorunách, narazíme však i na kousky, které překračují tisícikorunovou hranici. Dávají Boleslaváci přednost dražším stromkům od obchodních center, nebo šetří, drží se tradic a míří do hájoven? Nebo se snad chystají s pilou do lesa?

Devatero originálních adventních trhů

S blížícími se Vánocemi zaplavují náměstí evropských měst stánky s rozmanitými vánočními dárky, dekoracemi i místními specialitami. Ne všechny adventní trhy ale nabízejí tu samou atmosféru. Vánoční atmosféra se dá zažít i za polárním kruhem, pod zemí či na vodě, zjistil hotelový vyhledávač trivago.cz.

Kaple ve Žďáru spojuje vládu i smrt krále Františka Josefa I.

Žďár - Píše se pátek 2. prosince roku 1898 a ve Žďáru se koná slavnostní schůze osadního zastupitelstva. Jak tehdejší události připomněl současný místostarosta Josef Šnajdr, bylo zde rozhodnuto, že na počest padesátiletého jubilea nastoupení vlády císaře a krále Františka Josefa I. bude v obci postavena kaple.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.