VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Capoeira slibně rozvíjí činnost

MLADÁ BOLESLAV - Capoeira v Mladé Boleslavi nemá dlouhou historii, ale už řadu úspěchů.

14.11.2007
SDÍLEJ:

CapoieraFoto: Deník/Jakub Hradiský

Již zítra v 18 hodin se bude v Domě kultury v Ml. Boleslavi konat velkolepá Show bojových umění Mladoboleslavska. Ta bude přehlídkou někoika bojových sportů. Chybět nemůže ani ukázka capoeiry. Tento druh bojového umění začal v Mladé Boleslavi psát svoji historii v roce 2000, a oddíl byl založen v roce 2003.

Za tuto krátkou dobu zaznamenal mnoho úspěchů nejen v oblasti svého rozvoje, ale i v pořádání sportovních akcí jak národního, tak i mezinárodního charakteru.

Odpovědným trenérem v Mladé Boleslavi je Karel Popovič. Ten od roku 2000 vede mladoboleslavský oddíl Capoeiry, který se v roce 2002 začlenil do asociace Abadá Capoeira a v prosinci roku 2003 zaregistroval své stanovy u Ministerstva vnitra ČR.

Karel Popovič se již zúčastnil mnoha projektů konaných po celé Evropě ( Berlín, Mnichov, Vídeň, Brusel, Gotteburg, Gdynia, Bratislava, Žiar nad Hronom, Komárno, Kecskemét ) a samozřejmě po celé České republice. Je také hlavním organizátorem zítřejší Show bojového umění.

Právě on poskytl Boleslavskému deníku exkluzivní rozhovor o činnosti Capoeiry v Mladé Boleslavi.

Co je náplní činnosti oddílu Capoeira Mladá Boleslav?
Náš oddíl čítá pětačtyřicet členů. Z toho je osmnáct dětí a třiadvacet mladistvých. Od roku 2003 jsme uspořádali nespočet seminářů, prezentací a podobných akcí tohoto bojového umění. Takovýchto akcí pořádaných jinými oddíly se účastníme nejen na území ČR, ale i v ostatních zemích Evropy, například na Slovensku, Polsku, Německu, Rakousku, Maďarsku, Belgii a v dalších zemích. Každoročně se účastníme celosvětové soutěže capoeiry v Bruselu.

Jakých výsledků boleslavský oddíl dosahuje?
V roce 2006 jsme pomáhali zorganizovat první mezinárodní soutěž v capoeiře na území České republiky. Zde náš oddíl zaznamenal několik významných výsledků: 1. místo v kategorii začátečníků + ocenění za nejlepší hru Jan Hovorka. 3. místo v kategorii pokročilých jsem získal já a ocenění za nejmladšího účastníka soutěže Miloš Fiala, kterému bylo šest let.

Jak jste si vedli v letošním roce?
Tento rok jsme opět pomáhali zorganizovat již druhou mezinárodní soutěž v capoeiře v České republice. Na ní jsme obsadili 3. místo v kategorii děti do 10 let Davidem Salačem. Ocenění za nejlepšího závodníka s oranžovým páskem získal Martin Kolář. Ocenění za nejmladšího účastníka soutěže obhájil sedmiletý Miloš Fiala.

Co je tedy hlavním posláním boleslavského oddílu?
Hlavním posláním oddílu je zviditelnit Capoeiru a vytvořit pro ni dostatečné zázemí. Musím podotknout, že velkou pomoc při rozšiřování naší základny nám dává mladoboleslavská Tělovýchovná jednota Sokol Mladá Boleslav. Momentálně budeme stavět odhlučňovací zeď v sokolovně, která nám umožní rozšířit kurzy. Velký zájem je o tréninky dětí. Kapacita naší tělocvičny a cvičitelů je však omezená. Po výstavbě protihlukové zdi otevřeme nové kurzy pro děti a začátečníky. Do budoucna chceme otevřít i kurzy pro sociálně slabé spoluobčany.

14.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Příprava: BK Mladá Boleslav - Energie Karlovy Vary.
12

Bruslařům nakonec došla proti Energii energie

Zdravotní sestra. Ilustrační foto.

Zdravotní sestry se dočkají navýšení platů o dva tisíce korun

KRÁTCE: Setkají se s Jiřinou Šiklovou

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Výzkum si posvítí na kvalitu zdravotnických služeb

Střední Čechy - Jak jste byl spokojen s přístupem lékaře? Dostal jste všechny informace? Takové dotazy mohou během podzimu zastihnout pacienta v některé z pěti krajských nemocnic. Středočeský kraj totiž rozjíždí projekt Kvalita očima pacientů, který má poskytovat nemocnicím a lékařům zpětnou vazbu.

KRÁTCE: Inline dráha bude uzavřena

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení