VK Karbo Benátky – Fatra Zlín 3:2

Po dvouhodinové televizní bitvě volejbalové extraligy mužů nakonec nakonec zvítězil domácí tým, i když v rozhodujícím pátém setu tahal dlouhou dobu za velmi krátký konec. Po celý tie – break prohrávali domácí volejbalisté o dva až čtyři body.

Vítězstvím nad Zlínem prodloužily Benátky svoji neporazitelnost na devět utkání a jsou již jen jeden bodík za vedoucím Jihostrojem České Budějovice.
I když v prvním setu měli lepší start domácí volejbalisté, hosté se dostali do tříbodového vedení a radovali se z výhry.

Ve druhém setu naopak šli do tříbodového vedení Benátečtí, a protože v koncovce Zlín kazil na útoku, lacino vyhráli druhý set.

Třetí set byl velmi podobný druhému. K vidění byla řada velmi pěkných a dlouhých výměn se šťastnějším koncem pro Benátky, když se zejména vyznamenal Dlouhý.

To nakonec skončilo šťastnějším vítězstvím hostů, a tak se muselo rozhodnout v tiebreaku. Začátek zkrácené hry byl pro domácí hráče pomalu na ručník. Prohrávali 0:4 a vypadalo to na jasnou výhru Zlína. Jenže domácí zabojovali, nepříznivý stav vyrovnali a rozhodovalo se v samotném závěru.

Zde ale ukázal domácí tým svoji sílu. Habada se překonával v poli, Dittrich na síti (smeč a blok), a bylo vyrovnáno 13:13.

První mečbol utkání získal Zlín, ale po další nevynucené chybě zlínského hráče získalo Karbo první mečbol za stavu 15:14. Až třetí setbol se dařilo proměnit. Výborné benátecké publikum i domácí hráči měli důvod k oslavě. Benátky prodloužily svoji neporazitelnost na deváté vítězství v řad.

Sety: –21, 18, 19, –23, 16, 123 minut, 390 diváků.
Trenér Benátek Lubomír Vašina: „Pěkné vítězství s družstvem z popředí tabulky. Bylo tam sice více chyb, než na co jsme zvyklí, ale každé vítězství se cení. Velice si cením toho, že po tom šíleném začátku v pátém setu jsme dotáhli zápas do konce. Ale ve čtvrtém setu jsme nechali v podstatě Zlín po dvou jasně vyhraných setech rozehrát, neboť jsme na začátku zkazili čtyři servisy po sobě.“
Sestava Benátek: Řezníček (2 body), Němeček (17), Starý (13), Dlouhý (22), Steffan (8), Dittrich (15), libero – Habada. Střídali: Kvasnička, Michálek, Sobek, Stanke a Junek. Trenérská dvojice Lubomír Vašina a Václav Němeček.