Basketbalistky Auto Škody po delším čase vyhrály

Mladá Boleslav/ Zvláště výhra s Lovosicemi byla velmi cenná.

10.12.2008

Ilustrační foto.Foto: Deník/Ota Bartovský

V krajském přeboru ve volejbalu žen využily hráčky Auto Škody výhody domácího prostřední a připsaly si do tabulky plný bodový zisk.

Auto Škoda – Kladno 92:64

Již v první čtvrtině se domácím hráčkám povedl náskok deseti bodů, o který se především zasloužily Cabrnochová, Vinšová, Ondrášiková a Černíková.

Začátek druhé čtvrtiny patřil soupeřkám, které bodovaly a snažily se svou deseti bodovou ztrátu vyrovnat. Ani jejich vytažená osobní obrana jim nepomohla a závěr druhé čtvrtiny zvládly lépe domácí hráčky v poměru 44:32.

Po poločase nastoupily domácí ve stejné základní sestavě jako v první čtvrtině a stejně tak se jim i povedl vstup do třetí části hry.
V prvních třech minutách nedaly soupeřkám šanci na koš. Po té se na obou stranách měnilo skore stejně často. Třetí čtvrtina skončila lépe pro domácí o celých sedmnáct bodů.

Kladenských hráček bylo méně, proto se u nich v konci utkání projevila únava. Basketbalistky Auto Škody se po dlouhé době dočkaly zaslouženého vítězství.

AŠ: Černíková 16, Kupcová 16, Cabrnochová 15, Vinšová 15, Ondrášiková 10, Dvořáková 6, Antošová 4, Baboráková 4, Šulcová 4, Tůmová 2, Pilvousková, Kolářová.

Čtvrtiny: 23:12, 25:20, 21:20, 23:12. Trojky: 1:9. Trestné hody: 24/19: 6/3. Fauly: 11:17.

Auto Škoda – Lovosice 70:52

Domácí hráčky se již od samého začátku ujaly vedení a náskok dvaceti bodů si udržely až do konce zápasu.

Po první čtvrtině a vzájemném oťukávání vedly boleslavské ženy nepatrným rozdílem tří bodů.
Tento malý náskok však domácí hráčky ve druhé čtvrtině natolik nabudil, že v prvních třech minutách nedaly soupeřkám šanci dát koš. Domácím se podstatně dařilo a v poločase vedli 41:25.

Ani ve třetí čtvrtině Auto Škoda nepolevila a udržela si bodový náskok 50:38.

Úvod čtvrté čtvrtiny patřil opět domácím hráčkám. Přes velké úsilí a bojovnost soupeřek domácí tým Mladé Boleslavi zvítězil a zajistil divákům pěknou podívanou, především zásluhou Markéty Ondrášikové s jejími šesti body z rychlého protiútoku v závěru zápasu.

AŠ: Cabrnochová 14, Ondrášiková 14, Vinšová 12, Černíková 9, Antošová 9, Dosoudilová 4, Baboráková 4, Kupcová 2, Kolářová 2, Tůmová, Šulcová.

Čtvrtiny: 17:14, 24:21, 9:13, 20:14. Trojky: 1:3. Trestné hody: 26/23:19/9. Fauly: 15:21.

JANA TUMOVÁ

10.12.2008 VSTUP DO DISKUSE

Češi berou neférově nízké platy. Proč nedostávají víc?

DĚTI Z PŘÍPRAVNÉ třídy tráví svou výuku nejen ve škole, ale často i venku, například v lesoparku Štěpánka.

Přípravná třída je šancí pro prvňáčky s odkladem, připraví je do školy

Havárie vody změnila část města v kluziště

Mladá Boleslav - Prasklé potrubí proměnilo v noci na úterý ulici 17. listopadu na Severním sídlišti v ledové kluziště. Během středy tudy neprojela auta ani městské autobusy.

Světový rekord: auto a 275 lidí v bublině

Mladá Boleslav - Vzdělávací centrum Na Karmeli bylo dějištěm pokusu o zápis do Guinessovy knihy rekordů. Do bubliny se povedlo vměstnat 275 lidí a novou Škodu Kodiaq. Cesta k tomu ale nebyla snadná.