Basketbalistky Auto Škody po delším čase vyhrály

Mladá Boleslav/ Zvláště výhra s Lovosicemi byla velmi cenná.

10.12.2008

Ilustrační foto.Foto: Deník/Ota Bartovský

V krajském přeboru ve volejbalu žen využily hráčky Auto Škody výhody domácího prostřední a připsaly si do tabulky plný bodový zisk.

Auto Škoda – Kladno 92:64

Již v první čtvrtině se domácím hráčkám povedl náskok deseti bodů, o který se především zasloužily Cabrnochová, Vinšová, Ondrášiková a Černíková.

Začátek druhé čtvrtiny patřil soupeřkám, které bodovaly a snažily se svou deseti bodovou ztrátu vyrovnat. Ani jejich vytažená osobní obrana jim nepomohla a závěr druhé čtvrtiny zvládly lépe domácí hráčky v poměru 44:32.

Po poločase nastoupily domácí ve stejné základní sestavě jako v první čtvrtině a stejně tak se jim i povedl vstup do třetí části hry.
V prvních třech minutách nedaly soupeřkám šanci na koš. Po té se na obou stranách měnilo skore stejně často. Třetí čtvrtina skončila lépe pro domácí o celých sedmnáct bodů.

Kladenských hráček bylo méně, proto se u nich v konci utkání projevila únava. Basketbalistky Auto Škody se po dlouhé době dočkaly zaslouženého vítězství.

AŠ: Černíková 16, Kupcová 16, Cabrnochová 15, Vinšová 15, Ondrášiková 10, Dvořáková 6, Antošová 4, Baboráková 4, Šulcová 4, Tůmová 2, Pilvousková, Kolářová.

Čtvrtiny: 23:12, 25:20, 21:20, 23:12. Trojky: 1:9. Trestné hody: 24/19: 6/3. Fauly: 11:17.

Auto Škoda – Lovosice 70:52

Domácí hráčky se již od samého začátku ujaly vedení a náskok dvaceti bodů si udržely až do konce zápasu.

Po první čtvrtině a vzájemném oťukávání vedly boleslavské ženy nepatrným rozdílem tří bodů.
Tento malý náskok však domácí hráčky ve druhé čtvrtině natolik nabudil, že v prvních třech minutách nedaly soupeřkám šanci dát koš. Domácím se podstatně dařilo a v poločase vedli 41:25.

Ani ve třetí čtvrtině Auto Škoda nepolevila a udržela si bodový náskok 50:38.

Úvod čtvrté čtvrtiny patřil opět domácím hráčkám. Přes velké úsilí a bojovnost soupeřek domácí tým Mladé Boleslavi zvítězil a zajistil divákům pěknou podívanou, především zásluhou Markéty Ondrášikové s jejími šesti body z rychlého protiútoku v závěru zápasu.

AŠ: Cabrnochová 14, Ondrášiková 14, Vinšová 12, Černíková 9, Antošová 9, Dosoudilová 4, Baboráková 4, Kupcová 2, Kolářová 2, Tůmová, Šulcová.

Čtvrtiny: 17:14, 24:21, 9:13, 20:14. Trojky: 1:3. Trestné hody: 26/23:19/9. Fauly: 15:21.

JANA TUMOVÁ

10.12.2008 VSTUP DO DISKUSE

Českem znovu projížděl americký vojenský konvoj.
17

OBRAZEM: Češi americké dragouny vítali i posílali domů

Verunka Rybínová se narodila 20. března, vážila 3,47 kg a měřila 53 cm. S maminkou Lenkou a tatínkem Janem bude bydlet v Kochánkách, kde už se na ni těší sestřička Adélka.
6

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Rallye Hořovice už žhaví motory

Hořovice – O posledním dubnovém víkendu se v okolí měst Hořovice a Hostomice uskuteční již sedmnáctý ročník populární a známé Rallye Hořovice. Pořadatelem je Auto sport klub Hořovice, který pořádá soutěže každý rok a už jich má na kontě celkem šestadvacet.

OBRAZEM: Galerie Středočeského kraje zahájila novou výstavní sezonu

Galerie Středočeského kraje slavnostně zahájila novou výstavní sezonu. V rámci slavnostního zahájení se uskutečnila vernisáž výstav Josefa Hnízdila Odložený případ a Bohu k slávě, městu ku prospěchu, jež je věnována 350. výročí položení základního kamene jezuitské koleje.

Potravinou roku jsou uzeniny, pečivo i víno

Jubilejní desátý ročník soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje zná své vítěze. Slavnostní vyhlášení se konalo v sobotu na Výstavišti v Lysé nad Labem.