Basketbalistky Auto Škody lídrům body zadarmo neodevzdaly

Mladá Boleslav/Proti kvalitním soupeřům po boji domácí basketbalistky neuspěly.

12.11.2008

Ilustrační foto.Foto: Deník/Ota Bartovský

Vyrovnaná utkání s týmy z popředí tabulky sehrály basketbalistky Auto Škody v krajském přeboru žen s týmy Brandýsa a a Kralup.

Auto Škoda – Brandýs 76:82

Domácím hráčkám se vydařil úvod utkání, když ve čtvrté minutě vedly 10:5. Pak však přišel herní výpadek a šňůra 10 bodů hostujících hráček oproti dvěma bodům domácích. V závěru čtvrtiny se Boleslavačky opět chytly a dotáhly se na rozdíl jedinného bodu.

Druhá čtvrtina byla až do osmé minuty vyrovnaná a žádný z týmů si nevytvořil větší náskok. V závěru byly lepší hostující hráčky a tak odcházely do druhého poločasu s pětibodovým vedením.

I úvod třetí čtvrtiny byl vyrovnaný, ale mezi pátou a osmou minutou si vytvořily hráčky Brandýsa náskok 12 bodů, když se domácím nedařilo v útoku a nadřely se na získání bodů. Přesto i dál bojovaly a dokázaly na konci této čtvrtiny snížit vedení hostujících hráček na rozdíl sedmi bodů a utkání bylo stále otevřené.

Drama trvalo až do úplného konce, kdy si hostující hráčky stále udržovaly šestibodové vedení a nepustily domácí hráčky k těsnějšímu kontaktu. Přes výborný výkon Lucie Cabrnochové, která v utkání zaznamenala 34 bodů, nakonec domácí hráčky podlehly.

Auto Škoda: Cabrnochová 34, Vinšová 16, Chmelová 9, Ondrášiková 8, Dosoudilová 4, Dvořáková a Pilvousková po 2, Baboráková 1, Dlasková, Tůmová.

Čtvrtiny: 16:17, 15:19, 22:24, 23:22. Trojky: 7:3. Trestné hody: 31/17: 40/25. Fauly: 28:25.

Auto Škoda – Kralupy B 75:79

I v tomto utkání se Boleslavačkám povedl úvod a patřil jim závěr první čtvrtiny.

V úvodu druhé čtvrtiny však kralupské hráčky opět vyrovnaly, a tak se začínalo od nuly. Oba týmy se střídaly ve vedení, Boleslav vedla na jejím konci o čtyři body.

I v průběhu třetí čtvrtiny si domácí hráčky udržovaly vedení, nepodařilo se jim však získat výraznější náskok. Ještě ve čtvrté minutě poslední části vedla Mladá Boleslav o 5 bodů, ale trojka nejlepší hráčky hostí Vidimové a šňůra 10 bodů soupeřek dokonale nahlodala psychiku domácích hráček, které závěr nezvládly a utkání ztratily v posledních dvou minutách.

Auto Škoda: Cabrnochová 24, Dvořáková 11, Dosoudilová 9, Baboráková, Vinšová a Chmelová po 7, Ondrášiková 6, Pilvousková a Tůmová po 2, Dlasková.

Čtvrtiny: 23:17, 15:17, 25:25, 12:20. Trestné hody: 17/13: 13/8. Trojky: 0:3. Fauly: 16:18.