Bělá pod Bezdězem - Divizní futsalové derby vyhrál nováček z Bělé, v přeboru prohrálo MBV s Mělníkem.

10.11.2011

Futsalová Divize A: Atmos Bělá pod Bezdězem - Malibu Mladá BoleslavFoto: Jan Pavlíček

Atmos Bělá pod Bezdězem – Malibu Mladá Boleslav 6:4

Derby jak má být, viděla bělská sportovní hala v rámci pátého kola futsalové Divize A.

Sem přijelo boleslavské Malibu sice v pozici mírného favorita, ale s oprávněnými obavami. „Na Bělou se nám absolutně nedaří. Ať už dříve v krajském přeboru nebo v přípravných utkáních jsme snad Atmos nikdy neporazili a to dokonce ani v domácím prostředí,“ hlásil už před zápasem kapitán Malibu Ondřej Pechanec.

On i jeho spoluhráči chtěli tuto bilanci prolomit právě v prvním divizním derby.

Souboj o vládce Mladoboleslavska začal opatrnou partií. Malibu sice mělo míč více u svých futsalek, do vedení však šli v 9. minutě domácí. Hned z protiútoku se ale prosadil nejlepší nahrávač celé soutěže Bělík a bylo srovnáno.

Ke správnému derby patří samozřejmě i emoce. Ty bohužel neudržel na uzdě po neodpískaném zákroku na svou osobu velezkušený Jan Flachbart a po slovním výpadu směrem k sudímu Černému se mohl jít sprchovat.

Ztráta nejlepšího hráče byla samozřejmě voda na boleslavské mlýnské zařízení. Ten začal mlít bělské a do kabin se šlo za stavu 4:2 pro růžové Malibu.
Hned z kraje druhého poločasu přišlo ale posílení domácích řad. S časovým zpožděním totiž dorazilo pokrevní duo Karásek – Korejza, jenž se zdrželo cestou z vítězného zápasu fotbalového přeboru Sedlčany – Benátky (0:3).

Domácí opory začaly rázem úřadovat a pomalu odmazávat náskok hostů. Ten se 28. minutě rozplynul úplně, ba co víc, za dvě minuty šli domácí do vedení.

Soustředěni na urputnou defenzívu odráželi útoky hostů, kteří svůj tlak vystupňovali až závěrečné power–play. Z ní vyplynuly dvě šance, ale definitivní zlom přišel minutu před koncem, kdy byl nucen zastavit míč rukou Murárik, po následné konverzaci s rozhodčím se podruhé v zápase červenalo a navíc nařízený desetimetrový kop uklidil do branky střelec večera Michal Kvajsar.

Hosté ještě v posmrtné křeči zahodili dvě desítky (Kohnhäuser a Maňas). Pak už ale mohla solidně zaplněná hala v Bělé aplaudovat domácímu vítězství nad okresním rivalem.

Malibu tak zůstává v divizní tabulce páté, zatímco nováček z Bělé drží devátou příčku.

Branky: 9. Kvajsar, 19. Keszeg (Karásek), 26. Štefan (Keszeg), 28. Vele (Zimmermann), 30. Kvajsar (Tošovský), 40. Kvajsar – 9. Bělík (Polanka), 11. Miškovský, 13. Bělík (Murárik), 19. Kohnhäuser (Leskovjan).

Rozhodčí: Tylchert, Černý. ŽK: Kvajsar – Polanka, Murárik. ČK: Flachbart – Murárik. Diváci: 100.

Atmos: J. Verner, Štefan, Karásek, Korejza, Flachbart, Tošovský, Zimmermann, Kvajsar, Vele, Keszeg, Bláha.

Malibu: Tvaroh, Pechanec, Murárik, Bělík, Maňas, Polanka, Kohnhäuser, Bernat, Leskovjan, Miškovský.

Olympik Mělník B – MBV Mladá Boleslav 5:3

Boleslavské MBV si v krajském přeboru zahrálo předzápas druhé ligy v Neratovicích, proti béčku Olympiku, jehož áčko poté hostilo Betis Kadaň.

A oba mělnické týmy export bodů nepřipustily. Rezerva Mělníku si proti MBV, stejně jako druholigové áčko, do poločasu vypracovala náskok tří branek. Dvakrát skóroval Vála a jednou Volf.

V úvodu druhé části ale přišel herní výpadek a hosté se dvěma slepenými góly kapitána Šolce dostali na dostřel. Poté se ale opět trefil Volf a po něm Kettner a domácí měli tříbrankový kredit zpět. Na plném bodovém zisku béčka pak nic nezměnily ani dva desetimetrové kopy hostí v závěru. Prvním Šolc korigoval, druhým nechal vyniknout Jenče.

Branky: 14. a 18. Vála, 12. a 28. Volf, 35. Kettner – 21., 22. a 38. Šolc. Rozhodčí: Cílek, Stádník. Diváci: 20.

Železník k rychlém návratu domů: Udělal jsem radost manželce

Zlín /ROZHOVOR/ – Akce kulový blesk. Tak rychle došlo k dohodě, přestupu a návratu domů zlínského fotbalového útočníka Lukáše Železníka, jehož ze služeb Mladé Boleslavi vykoupilo vedení Fastavu.

Fotbalisté vyrazili na soustředění do Rakouska už bez Železníka

Mladá Boleslav – Kurz rakouský Windischgarsten nabrala ve středu ráno výprava mladoboleslavských fotbalistů. Tři brankáře a jedenadvacet hráčů do pole čeká desetidenní soustředění, jehož součástí budou i tři přípravná utkání. Vše už bez útočníka Lukáše Železníka, na jehož odchodu se Boleslav dohodla se Zlínem.

Linka důvěry je na konci školy vytížená víc než jindy

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Na linku důvěry a Centrum psychoterapie Mladá Boleslav se na konci školního roku obrací především rodiče, kteří chtějí poradit, jak potrestat dítě za špatné školní výsledky. Rodiče často zapomínají na mnohem důležitější věci a prospěch staví na první místo. To je ale chyba. Jak se správně zachovat a jak s dítětem případné špatné známky řešit, nám poradila zakladatelka centra a psychoterapeutka Renata Nekolová.

KRÁTCE: V Benátkách nepoteče voda

Benátky nad Jizerou – V souvislosti s výměnou vodovodního řadu v Jiráskově ulici, která prochází kompletní rekonstrukcí, bude ve čtvrtek přerušena dodávka pitné vody, a to od 8 do 14 hodiny odpoledne.