Mladá Boleslav - Boleslavští házenkáři přivítali soupeře z Německa.

12.6.2011

Domácí Bořek Kábrt při střeleckém pokusuFoto: Jan Pavlíček

Auto Škoda – HSG Werratal 27:27

V pátek se v boleslavské sportovní hale uskutečnilo přátelské mezinárodní střetnutí v házené. V podvečer se na palubovce střetla domácí HC Auto Škoda a německý HSG Werratal 05.

V tomto utkání se hrála na palubovce oboustranně vyrovnaná házená průměrně úrovně. Po úvodních minutách, kdy se obě družstva rozehrávala, si hostující házenkáři vytvořili dvou brankový náskok, který si udržovali po celý první poločas.

Na obou stranách hřiště se během prvních třiceti minut několika pěknými zákroky blýskli brankáři a naopak hráči se při pokusech o rychlé protiútoky dopustili řady technických chyb a zbytečně se tak připravili o možnost skórovat. HC Auto Škoda prohrávala po polovině utkání s německým celkem v poměru 11:13.

I v druhé části utkání se hrála uvolněná házená a hráči si s taktikou příliš starostí nedělali. Boleslavští museli neustále dotahovat někdy až čtyřbrankové manko. V posledních deseti minutách se jim podařilo konečně vyrovnat a utkání se tak hodně zdramatizovalo. V samotném závěru se obě družstva snažila rozhodnout utkání ve svůj prospěch, ale nakonec vše skončilo zaslouženou remízou. HC Auto Škoda po šedesáti minutách remizovala s HSG Werratal 27:27.

„Do utkání jsme nastoupili v namíchané sestavě. Zahráli si muži z áčka, z rezervy a starší dorostenci. Ze začátku odpovídala hra tomu složení hráčů, v jakém jsme hráli. V druhém poločasu se hra zlepšila, zrychlili jsme přechod do útoku a myslím si, že jsme místy předváděli dobrou házenou. Utkání skončilo nakonec zaslouženou remízou a obě družstva mohou být s výsledkem spokojeni,“ řekl po utkání trenér Auto Škody Petr Kulas.

Auto Škoda: Beneš, Palo, Jungman – F. Janhuba, J. Janhuba 6, Fól, Makovec 1, Grůša 3, Kábrt 2, Svárovský 2, Polesný, Krčmář, Šťastný 8, Homolka 2, Bartoň 3.

JAN PAVLÍČEK

12.6.2011 VSTUP DO DISKUSE

Dálnici D10 na Mladoboleslavsku uzavřela nehoda šesti aut

Matěj Stříteský.

Boleslav získala obránce Kotvana. Stříteský podepsal novou smlouvu

Češka žijící v Londýně: Lidé se spíše diví, že se to nestalo dřív

Příbram/Londýn - Středeční teroristický útok v Londýně otřásl celým světem. Situaci v Londýně popsala Deníku Martina Stromková z Příbramska, která v Anglii žije zhruba deset let.

Generální stop. Nová funkce umožní rychlejší zastavení vlaků

Sadská - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) doplní dispečerské terminály o funkci, která umožní dálkové zastavení vlaku i na tratích s digitálním radiovým systémem. Dosud se na těchto typech tratí v krizových situacích muselo volat strojvedoucímu a upozorňovat ho na nebezpečí. Nově bude moci vlak zastavit přímo výpravčí, čímž se ušetří cenné vteřiny, které často rozhodují o lidských životech. Novinku ve středu SŽDC představila na nádraží v Sadské na Nymbursku. Vlak při zkoušce zařízení sám zastavil po stisknutí příslušného políčka na dotykové obrazovce.