VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Aleš Tůma: Je třeba vše podřídit Poháru mistrů

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ – Oficiální soutěžní florbalová sezóna je dávno minulostí, sportovci s děrovaným míčkem se už nyní soustředí na kondiční přípravu na sezónu následující. A čekání na ní si zpestřují účastí na letních turnajích. To platí také o boleslavském týmu Billy Boy.

2.7.2011
SDÍLEJ:

ALEŠ TŮMA, sekretář a manažer extraligových florbalistů Billy Boy MB.Foto:

Aktuálně se mladí Billy Boys připravují na červencový mezinárodní pražský velkoturnaj Prague games (6. až 9. 7.), kam pojedou bojovat boleslavští junioři, dorostenci a starší žáci. V srpnu pak na tři týmy Billy Boy čeká největší světový florbalový turnaj Czech Open v Praze, na němž se poměří s konkurencí top českých a zahraničních týmů extraligoví muži, muži B a junioři. Více o klubových aktualitách a letním klubovém programu sdělil sekretář a manažer Billy Boy Aleš Tůma.

Jak lze charakterizovat období následující po konci soutěžní florbalové sezóny z pohledu extraligového florbalového klubu Billy Boy?
Co se týká mládeže, tak po konci ligových soutěží až do konce školního roku i nadále probíhaly florbalové tréninky, i když ve většině případů v omezeném režimu. Trenéři se často snaží rovněž tuto část florbalového roku zpestřit a proložit i jinými aktivitami, pokud to počasí dovolí – běžecké tréninky venku, návštěva koupaliště a tak dále. Co se týká starších kategorií, tak od první poloviny května nepřetržitě probíhá, a během letních prázdninových měsíců bude nadále probíhat, výživná kondiční příprava. V jedné velké tréninkové skupině se spolu mají možnost setkat hráči obou mužských týmů, junioři a dokonce vybraní dorostenci. Po úvodní fázi této přípravy je jasné, že to byl dobře zvolený model přípravy a obzvláště pro mladé hráče je to velice přínosná zkušenost.

A tým má za sebou v tuto chvíli už první přípravné utkání proti pražským Future (4:3). Florbalová příprava tedy začala letos neobvykle brzy…
Ano, v minulosti jsme nikdy tak brzy přípravný zápas neměli. Vše se ale odvíjí od důležitosti a náročnosti příští sezóny, ve které se zúčastníme Poháru mistrů na domácí boleslavské půdě. Je třeba tomu vše podřídit, s něčím začít dříve, spoustu aktivit dělat kvalitněji a intenzivněji. Navíc se do přípravy A-týmu zapojuje velké množství hráčů – kromě stávajících opor také samozřejmě zatím předjednané nové posily, je tu také několik hráčů zkoušejících se probojovat do extraligové sestavy a v neposlední řadě pochopitelně nadějní loňští a současní junioři. Jedná se celkově o relativně široký výběr hráčů, které je třeba otestovat a vidět v zápasovém zápřahu co nejdříve.

V srpnu čeká tradiční prestižní turnaj Czech Open. S jakými cíli na něj jednotlivé týmy Billy Boy pojedou?
Mužský A-tým jednoznačně dosáhnout co nejlepšího výsledku. Na ten opravdu super celkový výsledek na Czech Open zatím stále čekáme. V minulosti se nám několikrát podařilo zahrát výsledkově výborný zápas s elitním zahraničním soupeřem, ale čtvrtfinále je zatím naším maximem na tomto turnaji. Naším smělým cílem je účast v semifinále Czech Open. Mužský B-tým bude mít za cíl sehrát co nejvíce kvalitních zápasů se snahou prokousat se play-off pavoukem co nejdále. Nově druholigový tým by svojí kvalitou mohl pomýšlet na relativně vysoké turnajové mety, navíc když by měl být posílen vybranými hráči A-týmu. Stejné cíle jako mužskou rezervu budou čekat i na čerstvě prvoligové juniory.

A cíle pro nejbližší velkou akci, mládežnický turnaj Prague Games?
Tam jedou naši junioři, dorostenci a starší žáci. Jedná se o brzký prázdninový termín, naše týmy rozhodně nebudou v nejsilnějších sestavách. Kdybychom ale na turnaj nejeli s vidinou dosažení co nejlepších výsledků a předvádění kvalitní hry, nemá vůbec cenu o účasti přemýšlet. Chceme si zahrát kvalitní zápasy s týmy, se kterými se normálně v sezóně neutkáme, vždy je zajímavé porovnání se zahraničními soupeři, obzvláště švédskými, pokud nám je turnajový los přihraje. Jedná se o výborný turnaj, vlastně je to mládežnické Czech Open.

Další významnou boleslavskou letní florbalovou událostí je klubový kemp v polovině července. Jak vypadá situace okolo této akce?
Jedná se o už tradiční letní záležitost konanou vždy druhý červencový týden. Letos pořádáme šestý ročník tohoto příměstského kempu, podruhé pod názvem Billy Boy Florbal Kemp. Účastnit se ho bude 45 až 50 chlapců i děvčat ve věku 6 až 14 let. Většina z nich je členy našeho klubu nebo spřátelené Florbalové akademie, každoročně ale máme významný počet nově příchozích zájemců o florbal. Trenéry jednotlivých družstev budou zkušení trenéři obou boleslavských florbalových organizací, pomáhat jim budou naši juniorští a dorostenečtí hráči, kteří projevili zájem o práci s mládeží. Základna kempu je v areálu 6. ZŠ, v rámci akce ale využíváme i další městská sportoviště, která jsou v danou chvíli k dispozici. Věřím, že si všichni společně tuto akci užijeme stejně jako v minulých letech.

Co dalšího čeká na boleslavské florbalisty v průběhu prázdninových měsíců a v dalším období zbývajícím do vypuknutí ligových soutěží v polovině září?
Průběžná kondiční příprava mužské a juniorské kategorie vyvrcholí v závěru srpna, kdy budeme v termínu 20. až 28. srpna realizovat velké celoklubové soustředění v Turnově. Tamní tělovýchovná jednota nám nabídla výborné podmínky, nabídka a kvalita turnovských sportovišť jsou na vysoké úrovni, stejně tak jsme spokojeni s nabídkou ubytování a stravování. Soustředění se mají možnost zúčastnit i hráči mládežnických týmů (elévové až dorostenci), pro které je určena první fáze akce od soboty 20. srpna do pátku 26. srpna. V jejich případě se bude jednat o kvalitní tréninkový vstup do nové sezóny, možnost, jakou tu vlastně celé široké spektrum mladých hráčů zatím nemělo. Od středy 24. srpna se pak přidají muži a junioři. Do pátku pak společně s mladšími kategoriemi vytvoří velkou skupinu, která bude na soustředění pospolu fungovat, hráči všech kategorií se budou na sportovištích potkávat, sledovat, podporovat, něco si společně určitě zahrají a prožijí. Věřím, že se bude jednat o dobrou formu klubové socializace.

A pak už hurá do nové sezóny…
Ano, plnou parou. Mladí hráči, kteří se zúčastní soustředění, budou určitě výborně nastartováni do nové sezóny a ten elán a forma jim vydrží doufám co nejdéle. Jednotlivé kategorie začínají s ligovým programem různě. Někdo již v polovině září, někdo třeba až začátkem října. Mezidobí se budeme snažit vhodně vyplnit ještě nějakými přípravnými turnaji nebo přátelskými zápasy. Pro extraligové muže a juniory je soustředění povinností. Po něm už bude vše směřovat k ladění výkonnosti k začátku soutěží. Přípravný program od soustředění do začátku ligy není ještě jasně stanoven, stále se na něm v tomto období intenzívně pracuje. Každopádně především mužský A -tým bude mít zápasovou přípravu výživnou, neboť musí naladit optimální herní formu velice brzy směrem k prvnímu vrcholu sezóny – Champions Cupu, který bude začátkem října v Mladé Boleslavi a bude hostit nejlepší klubové týmy světa. A věříme, že po celou dobu konání tohoto turnaje bude mladoboleslavský zimní stadion praskat ve švech.

Na závěr asi důležitá informace pro potenciální zájemce o florbalové působení ve vašem klubu. Plánují se v září s příchodem nové sezóny nějaké nábory nebo podobné akce?
Nové zájemce o florbal samozřejmě rádi přivítáme v našich řadách kdykoliv. Ať už se jedná o nejmenší hráče přípravky ve věku od pěti šesti let do osmi let nebo elévy (9 – 10 let) či mladší žáky (11 – 12 let). Často přivítáme i děti staršího věku, kteří třeba právě skončili s jiným sportem a láká je zkusit něco nového, moderního a opravdu zábavného, což florbal určitě je. A nezřídka se i tito starší hráči následně stávají oporami svých týmů. Takže jsme otevřeni všem zájemcům, stačí kontaktovat v první fázi nejlépe přímo mě, následně společně s rodiči řešíme další postup. Kontakty na mě jsou k nalezení na našich webových stránkách www.florbalmb.cz.

Autor: Luboš Kurzweil

2.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Měření kvality ovzduší. Ilustrační foto.

Nová stanice bude měřit kvalitu ovzduší v nejvíc zamořených oblastech

Mladoboleslavští policisté pátrají po dvaadvacetileté ženě.

Pohřešovaná žena byla naposledy viděna v Boleslavi

Boleslavský deník hledá fotografy

Mladá Boleslav - Není vám cizí fotoaparát? Rádi fotíte vše, co se kolem vás děje? Pak byste právě vy mohli být našimi spolupracovníky.

Na Mladoboleslavsku utekl vězeň. Nebezpečný není

Boleslavsko - Policie pátrá po třicetiletém Martinu Pálovi, který ve středu odešel z nestřeženého pracoviště. Podle policie není muž nebezpečný, přesto by se ho lidé neměli sami pokoušet zadržet.

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Kam za letní zábavou?

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení