VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MNICHOVO HRADIŠTĚ

Mnichovo Hradiště začalo partnerské namlouvání v polském městě Chojnow

Mnichovo Hradiště - S velkou pravděpodobností bude mít Mnichovo Hradiště možná už brzy třetí partnerské město. Pokud domluvy klapnou, mohl by se jím stát polský Chojnow, kam nedávno zástupci radnice přijeli na návštěvu.

Vandalové odmítli čekat, rozhlednu si otevřeli sami

Čížovka - Turistická sezona je v plném proudu, ale půvabná rozhledna Čížovka je stále bez života. K vidění tu nejsou ani dělníci, natož turisté. Pouze desítky vyrušených ptáků vylétají z hnízd

Tomáš Vaněk: Do divadla přivezu i první muzikálovou zkušenost

Mnichovo Hradiště - Rozhovor s Tomášem Vaňkem, divadelním hercem a muzikálovým zpěvákem, který už zítra bude koncertovat v mnichovohradišťském divadle

Pěchotu Prusové obklíčili, dělostřelectvo pobili a generály donutili kapitulovat

Mnichovo Hradiště - Velkolepá akce, jejímž smyslem bylo důstojné připomenutí prusko-rakouské války, která se přehnala i přes Mnichovo Hradiště, vyvrcholila bojovou ukázkou

Ivan Šmída pokřtil novou knihu v Mnichově Hradišti

Mnichovo Hradiště - Ivan Šmída, rodák z Mnichova Hradiště a spisovatel, který se svou rodinou dlouhodobě bydlí v Německu, se opět vrátil do města, v němž se narodil. Nepřijel však jen na obyčejnou návštěvu, ale pokřtil zde svou novou knihu vzpomínek, kterou nazval Hledání a návraty.

V lesoparku možná brzy přibudou i pikniková místa

Mnichovo Hradiště - Přestože se k podobě lesoparku lidé už vyjádřili, na reálnou změnu se podle starosty Ondřeje Lochmana i architekta města Jakuba Chuchlíka, mohou těšit v horizontu příštích let.

Kdo a proč chtěl v Mnichově Hradišti otevřít novou hernu? "Pro" byli jen radní!

Mnichovo Hradiště - Sedm hlasů mnichovohradišťských zastupitelů nestačilo k tomu, aby se upravilo znění obecně závazné vyhlášky, která ve městě od 1. ledna 2016 reguluje provozování loterií. Jednoduše řečeno, nová herna podporu nedostala. Ruku „pro" s velkou pravděpodobností zvedli jen členové rady. Opozice se vůbec netají tím, že je zásadně proti. Vyjádřila se osmi hlasy. Zbylá trojice zastupitelů se při hlasování zdržela.

V přípravné třídě věnují více pozornosti dětem s poruchou

Mnichovo Hradiště - Šárka Coufalová je od loňského září speciální pedagožkou v přípravné třídě na 1. základní škole v Mnichově Hradišti. Město ji zavedlo proto, aby se nejen děti lépe přizpůsobily vstupu do první třídy, ale také aby se uvolnila místa v mateřských školách. Jak pedagožka hodnotí působení ve třídě? A jaký je rozdíl mezi klasickým vyučováním a hraním si v mateřince?

Nad radnicí zavlál černý prapor, zemřel Vlastimil Kouřil

Mnichovo Hradiště - V sobotu 9. dubna přišlo Mnichovo Hradiště o jednu ze svých největších osobností. Ve věku 85 let skonal Vlastimil Kouřil, dlouholetý jednatel Kruhu přátel hudby, jehož zásluhou se obyvatelé města mohli opakovaně těšit uměním světově uznávaných českých interpretů komorní hudby, a rovněž držitel Ceny města

Samešová si zlepšila osobák 
a senzačně si doběhla pro bronz

Praha - Studentka Gymnázia v Mnichově Hradišti Anna Samešová zaznamenala obrovský úspěch na Mistrovství České republiky, které se uskutečnilo v Praze na Stromovce.

Skálová jde z Liberce do pražské Slavie

Praha - Odchovankyně Mnichova Hradiště bude hrát ze nejlepší český klub.

OBRAZEM: Diskant zahrál a Posilovna šílela

Mnichovo Hradiště - Doslova u vytržení bylo sedm set lidí, tedy zcela plný sál, v mnichovohradišťském klubu Rock Posilovna. V sobotní noci tam vystoupila kapela Diskant, tentokrát pod názvem Diskant 2016. Regionální rocková kapela vznikla v roce 1977 a své působení měla hlavně na Mladoboleslavsku, Semilsku, Jilemnicku, Jičínsku.

Vzpomínají na staré časy. Po letech je tu opět skupina Diskant

Mnichovo Hradiště /ROZHOVOR/ - Přítmí tak trochu ponuré restaurace na okraji sídliště šestitisícového městečka v Českém ráji. Mnichovo Hradiště. Obyčejný hospodský stůl s dřevěnými židlemi. Káva a nealko pivo. Sedím tu s těmi, kteří v tomhle městě žili a žijí desítky let. Zná je skoro každý. Dlouhé roky rozdávají radost svým hudebním uměním.

Jeřáb popelavý bude hnízdit u Žehrovky a rybníku Žabakor

Žďár - Jeřáb popelavý patří mezi kriticky ohrožené druhy ptáků a všichni by tak měli vědět, že je chráněný po celý rok. Největším problémem je přeměna stanovišť, kde byli ptáci zvyklí hnízdit, s čímž souvisí také redukce lokalit, které jsou vhodné právě pro založení hnízda.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení