VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MNICHOVO HRADIŠTĚ

Restaurovaný křížek v Bosni s sebou nese řadu tajemství

Boseň - Osmadvacáté září bylo pro obyvatele Bosně svátečním dnem nejen proto, že si připomněli sv. Václava. V obci totiž vysvětili zrestaurovaný křížek z počátku dvacátého století.

Čížovka: Boleslavsko bude mít rozhlednu už letos!

Čížovka - Věci se konečně daly opět do pohybu! Pod rozhlednou se buduje parkoviště i vstupní objekt a hotovo bude do poloviny prosince

Stojící autobusy přestěhují z nového náměstí k vlaku

Mnichovo Hradiště - Chtělo by se říct, že revitalizace Masarykova náměstí už je na spadnutí. Radnice už má v ruce vítězný návrh.

Dům Ludmila ve Veselé půjčil Spokojenému domovu podkroví. Bude tu i kino

Veselá – Spojený domov, který poskytuje sociální služby klientům nejen z Mladoboleslavska, se konečně dočkal. Jednání užšího vedení už mohou probíhat pod jednou střechou.

OBRAZEM: V Českém ráji se z půlmaratonu stal kros

Branžež - Těžká blátivá trať čekala na vytrvalce, kteří se postavili v neděli na start druhého ročníku Eleven půlmaraton Český ráj. Trať dlouhá 21 kilometrů zavedla pět stovek běžců od Komárovského rybníku, kde byl start až k Dobšínu, kolem hradu Kost až do cíle, opět u Komárovského rybníku.

V Hradišti zažili město jinak

Mnichovo Hradiště - Sousedská slavnost aneb Zažít město jinak, akce, která do historického centra Mnichova Hradiště přilákala v sobotu několik stovek návštěvníků. Přestože nepanovalo zrovna slunečné počasí a meteorologové strašili s dešťovými přeháňkami, nakonec jako by se nebe smilovalo.

V Hradišti lze slavit do půlnoci

Mnichovo Hradiště - Akce, které pokračovaly po 22. hodině navzdory nočnímu klidu, mohly dosud povolovat obce jen pár týdnů či dnů předem. Od 1. října to možné není

Oslavy 120. výročí založení obce baráčníků si nenechal ujít ani Václav Budovec

Mnichovo Hradiště - Pohled na náměstí vzbuzoval v sobotu dopoledne v lidech dojem, že se přesunuli v čase. Prostranství se jen hemžilo sousedy a tetičkami v krojích, panstvo ze zámku sledovalo okolní dění z kočáru taženého koňmi, a když se dal průvod do kroku směrem k zámku, začala mu k tomu vyhrávat dechová kapela. Mnichovohradišťští baráčníci oslavovali 120 let od založení své obce

Nejlevnější kruhový objezd? Pro město a kraj určitě

Mnichovo Hradiště - Jeden z vjezdů do Mnichova Hradiště se během příštích čtyř měsíců dramaticky promění. Co všechno se v ulici Víta Nejedlého do konce roku chystá?

Před desítkami let nasadili holé životy v boji o Československo. Mají výstavu

Mnichovo Hradiště - Klub s. r. o. zaplnila výstava s válečnou tematikou. Na sedmnácti panelech jsou zachyceny osudy československých letců
a příslušníků RAF.

Vandalové berou peníze dětem. Likvidují značení!

Mnichovo Hradiště - V Mnichově Hradišti se v poslední době rozmohl další vandalský nešvar – ničení dopravních značek.

Klapka podruhé! Dobrovolníci z pěti států rozsvítili veselskou školku sluníčkem

Mnichovo Hradiště - Devět dobrovolníků z pěti zemí světa a dvě koordinátorky vylepšovali dva týdny veřejná místa v Mnichově Hradišti. Jaký byl druhý ročník workcampu, který město pořádá ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit ?

Na dálnici hořel autobus s devatenácti cestujícími

Mnichovo Hradiště - V sobotu po jednadvacáté hodině vyjížděli hasiči k požáru autobusu na dálnici D10. Vzplanul na 56 kilometru ve směru na Turnov. V tu dobu bylo uvnitř devatenáct cestujících. Nikomu se nic nestalo.

Do „křemíkového nebe“ vede 70 schodů, pamětníky čekají videohry i počítače

Mnichovo Hradiště - Před desítkami let po nich toužilo kdejaké dítě, ale jen pár nejšťastnějších se jich skutečně dočkalo. Řeč je o prvních herních konzolích a počítačích, na které se také zaměřuje výstava Počítačový dávnověk aktuálně probíhající v mnichovohradišťském muzeu na zdejším zámku

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení