VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MLADÁ BOLESLAV

AKTUALIZOVÁNO

Tomáš Hyka do Las Vegas!

Mladá Boleslav - Nováček NHL v noci potvrdil podpis kontraktu s Tomášem Hykou

OBRAZEM: Baráčníci udržují tradice už 90 let

Boleslavsko - Trikolóry, vyšívané kroje, vlající prapory. Průvod kosmonoských baráčníků, kteří si letos připomínají 90. výročí založení své obce, kráčel za státní vlajkou a praporem města od staré pošty směrem na Horní Stakory, poté zamířil k zámku, na jehož nádvoří se odehrála baráčnická slavnost.

Ředitel nemocnice Řípa: Chci dokončit věci, které jsem před lety započal

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Ladislav Řípa už jednou v čele Klaudiánovy nemocnice stál. V roce 2008 ho z vedení, poté co se hejtmanem středočeského kraje stal David Rath, odvolala rada kraje. Řípa donedávna působil jako právník města Mladá Boleslav. V lednu letošního roku po devíti letech opět usedl do ředitelského křesla nemocnice. Jeho úkolem je mimo jiného stabilizace personálu a ekonomické situace nemocnice a zlepšení zdravotní péče. Sám Řípa by pak rád dokončil věci, které před devíti lety započal.

Kuřákům nahrává teplo. Využívají zatím zahrádky

Boleslavsko – Kuřákům se od středy citelně zmenšil prostor, kde si mohou dát svou oblíbenou drogu. Nový protikuřácký zákon jim v podstatě omezil možnost kouřit už jen doma, nebo na ulici.

Preventivní akce odhalila čtyři melanomy

Mladá Boleslav – V úterý se konal již posedmnácté evropský Den melanomu. Připojila se k němu i Klaudiánova nemocnice, a to preventivní akcí, kdy si veřejnost mohla nechat bezplatně vyšetřit znaménka.

Zákaz kouření! Odlivu štamgastů se bojí v pivnicích a na venkově

Boleslavsko /ANKETA/ - Dnes je onen Den D, dnes se mnohá restaurační zařízení otřásají v základech, dnes začíná platit bezvýhradný zákaz kouření v restauracích, hospodách i barech. Co na to podniky, kde se nekouřilo už dávno? Nemají obavu z odlivu zákazníků? A jak novinku vnímá veřejnost?

OBRAZEM: Němečtí piloti navštívili Boleslav

Mladá Boleslav - V Leteckém muzeu Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi se sešli piloti ultra lehkých letadel, kteří do města automobilů přiletěli se svými stroji až z Německa. Skupina letců už řadu let pořádá maraton, jehož součástí je právě i návštěva jiných měst, například v Polsku nebo Česku. Letiště tak zaplnilo více jak sedmdesát malých letadel.

Dotace nebude, město o ni musí žádat znovu

Mnichovo Hradiště – Dotační kauza na ministerstvu školství zasáhla i Mnichovo Hradiště.

Spojení s úřadem usnadní neslyšícím Tichá linka

Mladá Boleslav - Lidé se sluchovým postižením mohou v Mělníku, Mladé Boleslavi, Nymburce a dalších městech snadněji vyřizovat své záležitosti na úřadech práce. Komunikační bariéru pomáhá odstranit nová, zdarma poskytovaná služba Tichá linka, kterou provozuje obecně prospěšná společnost Tichý svět.

ANKETA: Od středy zakazuje zákon kouřit v hospodách. Je to správný krok?

Zeptali jsme se, co si lidé myslí o protikuřáckém zákonu. Jsou pro nebo proti?

Do Boleslavi míří umělci až z Austrálie či Brazílie

Mladá Boleslav - Profesionální umělečtí kováři ze tří kontinentů, smělé projekty vznikající přímo před zraky diváků a jako host v doprovodném programu kapela Sto zvířat! Páté Metalové sympozium se v červnu vrátí do Mladé Boleslavi.

OBRAZEM: Škola funguje již devadesát let

Mladá Boleslav - Základní škola T. G. Masaryka Mladá Boleslav letos slaví své devadesáté narozeniny. Žáci společně s pedagogickým sborem připravili pro veřejnost oslavy s bohatým doprovodným programem, který zahájila školní akademie.

Zlaté lány řepky pomáhají zemědělcům i včelařům

Boleslavsko /ANKETA/ - Žluté lány řepky, které zaplavily střední Čechy i další kraje, přinášejí zisk zemědělcům. Myslivci jsou z nich ale nešťastní. Je totiž zabijákem pro srny, které ji s chutí spásají. Předseda mysliveckého sdružení v Lysé nad Labem Radomír Koňák potvrzuje, že každý rok hynou stovky kusů srnčí zvěře, které otráví vražedná kombinace látek obsažených právě v řepce.

Nezávislé divadlo zve na pohádky i lekci rétoriky

Holé Vrchy – Od 1. ledna 2016 provozuje Nezávislé divadlo pod vedením tandemu, Patrik Šimůnek a Dana Stehlíková, nejmenší divadlo v republice. Vejde se do něj maximálně 27 diváků a sídlí v obci Holé Vrchy sedm kilometrů od Mladé Boleslavi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies