VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MLADÁ BOLESLAV

Cestující zaplatí v nových autobusech i kartou

Mladá Boleslav – Dvě třetiny vozového parku Dopravního podniku MB čeká obměna. Nové autobusy budou mít pohon na CNG a bude v nich možné platit platební kartou.

Petr Mikeska a Radim Madeja se setkají v tragikomedii Garderobiér

Mladá Boleslav - Dva laureáti prestižní Ceny Thálie, Petr Mikeska a Radim Madeja, se setkají už tento pátek poprvé na prknech Městského divadla Mladá Boleslav, a to v poslední inscenaci aktuální sezóny. Bude jí tragikomedie Garderobiér.

FOTO: Studenti převzali maturitní vysvědčení

Mladá Boleslav - Studenti středních škol se v těchto dnech loučí se svými školami, které opouštějí po úspěšném složení maturitních zkoušek. Maturitní vysvědčení převzali také absolventi SŠ gastronomie a hotelnictví, z nichž letos u zkoušky uspěli všichni jak z denního, tak dálkového studia.

Tábory hlásí: Máme plno!

Boleslavsko /ANKETA/ - Do prázdnin zbývá sotva měsíc a většina letních táborů už má skoro všechna místa obsazená. Rodiče ještě na poslední chvíli přihlašují své děti na pobytové i příměstské tábory, ze kterých se školáci vracejí na noc domů. Na některé tábory už jsou dokonce dlouhé seznamy náhradníků.

Z léčebny na ulici? Platí rozhodnutí pacienta

Mladoboleslavsko – Bezdomovec z Chotětova skončil po propuštění z léčebny dlouhodobě nemocných na návsi, na invalidním vozíku a s pár taškami. 

Své "ano" si snoubenci řekli pod Babou

Boleslavso - Prožít svatební den přesně tak, jak si jej vysnily, a neslevit ze svých přání chtějí dnes mnohé páry. Přestože se mnohdy jedná o dlouhý boj s matričním úřadem, zhruba polovina sňatků se v regionu uzavírá mimo obřadní síně obecních úřadů.

Elektronické cigarety možná nahradí v hospodách tabák

Boleslavsko - Od minulého týdne už si kuřáci v hospodách a na dalších místech běžné tabákové cigarety nezapálí, podle zákona tam ale smí kouřit cigarety elektronické.

Na zvýšené mzdy řidičů mají přispět i obce

Mladoboleslavsko – Autobusová společnost Arriva navýšila obcím poplatky za spoje o třicet procent. Starostové se proti tomu bouří.

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

Řidiči nechávají zlodějům klíčky za stěrači vozů

Boleslavsko - Krádeží, které jsou nejčastějším přestupkem proti zákonu, se ve středních Čechách stanou každý rok tisíce. Někdy jde o památné případy, na které policisté léta vzpomínají. Patří mezi ně i krádeže, překvapující naivitou obětí i chmatáků.

Město chce spor kvůli Štěpánce řešit soudně

Mladá Boleslav – Petici proti záměru postavit u Koliby tři domy se skoro sto byty podepsalo šest tisíc lidí.

FOTO: Cyklotour pomáhá nemocným dětem

Mladá Boleslav - Přibližně stovka cyklistů se v Mladé Boleslavi zapojila do projektu Na kole dětem, jehož cílem je podpora onkologicky nemocných dětí. Osmý ročník cyklotour, která se jede napříč republikou, zatím provází krásné počasí a dobrá nálada. Akce skončí 10. června a účastníci, kteří pojedou celou trasu, by tou dobou měli mít v pedálech přibližně patnáct set kilometrů.

FOTO: Pohádkový vláček zakončil svou letošní pouť

Mladá Boleslav - Děti měly možnost v Mladé Boleslavi navštívit kino na kolejích. Kinematovlak, který má speciálně upravený vagón na projekční sál a jeho součástí je i vláček hráček, svou několika denní pouť ve městě automobilů letos zakončil.

Většina firem nekuřákům žádné bonusy nenabízí

Boleslavsko - Ve středu začal platit zákaz kouření v hospodách a barech, na autobusových zastávkách a dalších místech. Kouření na pracovištích zatím v Česku zákon nezatrhnul. Záleží na benevolentnosti majitelů firem a zásadách, které pro své zaměstnance stanoví.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies