VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MLADÁ BOLESLAV

Každý byl jednou dítě, vzkázal primátor kritikům

Boleslav - Dvojice sportovních hřišť, která vznikla v Mladé Boleslavi mezi ulicemi 17. listopadu a Mládežnickou v rámci revitalizace zdejšího vnitrobloku, nedá některým obyvatelům této lokality spát. A to doslova. Ruší je míče odrážející se od dřevěného hrazení hřišť, křik i hudba. Magistrát však žádné kroky podnikat nehodlá.

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

Před Jiřím Pešánem forda vlastnil šlechtic i kovář

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - S číslem jedna na kapotě stojí každoročně na startovní čáře mladoboleslavské Oldtimer Bohemia Rally Ford T Jiřího Pešána z Mladé Boleslavi. Vůz vyrobený v roce 1915 sice neuhání rychleji než padesátkou, jeho spolehlivost mu však mohou mladší modely pouze závidět. Svého řidiče ještě nikdy nenechal ve štychu.

V červnu nastala nejtěžší doba pro alergiky

Boleslavsko /ANKETA/ – Alergologické ambulance praskají ve švech. Nejhůř jsou na tom lidé alergičtí na pyl. Pylová sezona je totiž v plném proudu.

Vandalové v kraji řádí. Ničí stromky i vlaky

Boleslavsko - Města se téměř denně potýkají s vandalstvím. To má nejrůznější podoby od polámaných stromků, přes zničené závory u přejezdu nebo sprejerství.

Rozšíření hřbitova spodní voda neohrozí

Čejetice – Petici proti zásadnímu rozšíření hřbitova v místní části podepsalo bezmála 63 procent dospělých obyvatel, a to zdaleka nejen ti, jejichž pozemky se nacházejí v blízkosti pohřebiště. Vedle podpisů však petiční výbor rovněž shromažďuje argumenty, které nahrávají tomu, aby magistrát zvolil jinou lokalitu.

OBRAZEM: Ford si drží prvenství

Mladá Boleslav - 54 posádek stanulo ve čtvrtek odpoledne na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi na startovní čáře dalšího ročníku Oldtimer Bohemia Rally. Boleslav tak mohla opět obdivovat nádheru letitých automobilů i motocyklů. Jako první startoval dlouholetý účastník soutěže Jiří Pešán s chotí, které stále vozí jejich Ford T z roku 1915.

Dýdžejové probudí koupaliště k životu

Kosmonosy – Koupaliště v Kosmonosích zahájilo provoz a letošní sezónu teprve minulý víkend a už zítra bude dějištěm velké letní akce, která ve městě nemá obdoby. Areál koupaliště bude v pátek patřit dýdžejům a elektronické hudbě.

V parcích začíná růst smrtelně jedovatá vláknice

Boleslavsko – V parcích, sadech a listnatých lesích začínají růst vláknice začervenalé, smrtelně jedovaté houby, které si laici mohou splést s májovkami. Potvrdil to boleslavský mykolog Stanislav Tutka, podle kterého v místních lesích hlavní čas vláknice začervenalé teprve přijde. „Rozhodně to ale neznamená, že na ni houbaři na Boleslavsku nemohouuž teď narazit," varuje mykolog.

Dobrovolníci pomáhají překonat těžké chvíle

Mladá Boleslav - V boleslavské Klaudiánově nemocnici působí stálý tým asi osmdesáti dobrovolníků. Už deset let věnují svůj volný čas lidem, kteří jsou nemocní nebo se nacházejí v tíživé životní situaci. Bez nároku na odměnu.

Letní festivaly lákají na hvězdy, pivo i příjemné prostředí

Boleslavsko - Už od začátku 90. let je jedním ze symbolů českého léta řada zpravidla víkendových festivalů. Hudebních, pivních, vinařských a jinak specifických. Série festivalů je na začátku a my nabízíme přehled těch nejzajímavějších v našich i sousedních regionech.

Malá šelma nadchla děti i dospělé

Kosmonosy - Hvězdou dětského dne, který na Černínském náměstí v Kosmonosech uspořádal zdejší Klub turistů, byla malá lví slečna. A třebaže šlo o náhradu, nadšení ze sametově hebkého kotěte nebralo konce.

Bez střechy nad hlavou bývají často staří lidé

Boleslavsko - Lidí bez domova v posledních letech přibývá. Přes léto přespávají kdekoli na veřejných místech. Často pohoršují kolemjdoucí, kteří se obracejí na městské strážníky. Ti však mají k řešení pouze omezené možnosti.

Zámecké kulturní léto otevře kosmonoský big band

Kosmonosy – Zámek byl dříve správním centrem Kosmonos, dnes je jeho kulturním centrem. Už zítra tam startuje letošní Zámecké kulturní léto, pořádané Osvětovou besedou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies