VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BĚLÁ POD BEZDĚZEM

Zemětřesení v Bělé: kdo a proč chce hlavu starosty?

Bělá pod Bezdězem - Milan Lomoz vstoupil do širšího vedení města před pěti lety, kdy byl zvolen zastupitelem za ČSSD. V loňských volbách už ale mířil o poznání výše. Díky koaliční dohodě se stal starostou. Nastoupil tak do rozjetého vlaku, který v průběhu volebního roku opustil Jaroslav Verner i jeho nástupkyně Jitka Tošovská, současná místostarostka.

Odčítání a dělení je pro děti uprchlíků problém, říká učitelka z Bělé Jezové

Bělá pod Bezdězem - Jasmina Rampasová. Už podle jména je jasné, že se nenarodila v České republice, byť z řeči by to nikdo neodhadoval. Narodila se v Bosně a Hercegovině, ale do země, která je označovaná jako srdce Evropy, ji s rodinou vyhnala válka.

Bělá zakázala podomní prodej. Bylo to kvůli návštěvě operátora?

Bělá pod Bezdězem - Také bělským úředníkům došla trpělivost s podezřelými prodejci a schválili zákaz podomního prodeje ve městě.

Uprchlíci chtějí do Německa, o naši pomoc příliš nestojí

Bělá pod Bězdězem - Novináři se při návštěvě zařízení v Bělé-Jezové mohli seznámit i s nejrůznějšími zbraněmi běženců

Pod starostou Bělé se houpe židle!

Bělá pod Bezdězem – Je rok po komunálních volbách, kdy si lidé volili své zastupitele, kteří budou v následujících čtyřech letech hájit jejich zájmy.

Ministr Chovanec: Bělá mučírnou? Nesmysl

Bělá pod Bezdězem – Zařízení v Bělé Jezové není mučírna. Přesně to prohlásil ministr vnitra Milan Chovanec, když včera odpoledne vcházel do areálu detenčního zařízení, které v minulých dnech kritizovala například ombudsmanka Anna Šabatová.

Urážíte naši práci, vzkázala ombudsmance žena z Jezové

Bělá pod Bezdězem - Děti v Jezové žijí v horších podmínkách než čeští vězni. Výrok veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové, kterým upozorňovala na život malých uprchlíků za zdmi detenčního tábora na Mladoboleslavsku, spustil lavinu kritiky. A to na obou stranách pomyslné barikády.

Konečně! Vrchbělou oficiálně otevřou už příští rok na jaře

Bělá pod Bezdězem - Jak by řekl klasik – neuvěřitelné se stalo skutečným. Vrchbělá v bývalém vojenském prostoru Ralsko je dokončený. Informaci Boleslavskému deníku potvrdil Karel Horčička, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj. Avšak to by v tom nesměl být háček.

Smích zakázán? Naopak, Tréglova Bělá právě začíná!

Bělá pod Bezdězem - Václav Trégl, divadelník, který už dvanáct let propůjčuje své příjmení divadelnímu minifestivalu ve svém rodišti, tedy v Bělé pod Bezdězem. Přestože letos uplynulo už třicet šest let od jeho úmrtí, ve městě na něj nezapomněli. Naopak.

Posilovat venku? Pro mládež z Bělé staví workoutové hřiště

Bělá pod Bezdězem – Teď to tak ještě možná nevypadá, ale od pondělí začne v Bělé pod Bezdězem růst workoutové hřiště neboli venkovní posilovna. Mládež ji najde mezi ulicemi Tyršova a Smetanova, hned vedle stávajícího dětského hřiště.

Afghánská rodina je venku z Jezové, s dětmi jde na sever

Bělá pod Bezdězem - Pravděpodobně na cestu do Německa se doslova před pár hodinami vydala vyhoštěná afghánská rodina, která od září bydlela v detenčním zařízení v Bělé Jezové.

Školáci za vylovení ryby nasadili málem i život

Bělá pod Bezdězem - Dušan Hýbner, nový předseda středočeského rybářského svazu, si dlouhou dobu lámal hlavu nad tím, jak děti odlákat od televizních obrazovek a přitáhnout je více do přírody.

Osmdesát uprchlíků z Jezové odvezli do tábora v Drahonicích

Bělá pod Bezdězem - Osmdesát běženců, které v předešlých dnech zadržela cizinecká policie na našem území a umístila je do detenčního zařízení v Bělé Jezové, změnilo svůj dočasný domov. Včera kolem poledne je autobusy převezly do nově otevřeného uprchlického tábora v Drahonicích na Lounsku. Objekt dříve sloužil jako věznice

Poklady ze zahrádek se netajili

Březovice - Podzimní výstava přilákala do březovického kulturního sálu tradičně návštěvníky i z blízkého okolí

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies