VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BĚLÁ POD BEZDĚZEM

Církevní restituce znemožňují investice do bělské družiny

Bělá pod bezdězem - Nízká budova s dřevěnými okny v Jenečské ulici, která na první pohled ukazuje, že už něco pamatuje. Tak vypadá družina bělské základní školy. Prostředí, kde tráví volný čas děti z prvního stupně, se nelíbí nejen rodičům, ale ani vedení školy, ani města. Se svými připomínkami se vyjádřila i hygiena. Přestože by byla vůle dopřát žákům modernější prostory, situaci opět komplikuje nedostatek financí.

Hasičská událost: slavil katusický sbor i jeho nejstarší člen

Katusice - Psal se 12. červenec 1885. Toho dne Katusice přestaly spoléhat na hasiče z okolí a náhodnou pomoc sousedů a založily vlastní sbor dobrovolných hasičů. Ten se letos dožil 130. výročí založení a oslavy pojal jako jednu velkou ukázku činnosti všech složek, které pomáhají – nejen hasičů, ale také policie, městské policie nebo zdravotníků

Uprchlický tábor: lidé v Bělé mají velké obavy

Bělá pod Bezdězem - Komplex uprostřed hustých lesů kolem Bělé může projíždějícím turistům připadat jako idylické místo. Ale zdání klame. Jde o zařízení pro zajištění cizinců v Jezové u Bělé pod Bezdězem, které je jedinou institucí tohoto typu v republice. A nyní je takřka plné

FOTO: Bělští skauti si užili tábor v panenské přírodě

Dubá - Skauti ze střediska Svornost, které působí v Bělé pod Bezdězem už pětadvacet let, si užili další z už tradičních letních táborů, které jsou pro skautské oddíly vlastně vyvrcholením celého roku.

FOTO: Plážovka se i letos vydařila

Bělá pod Bezdězem - Bělské koupaliště hostilo po desáté největší turnaj ve střední Evropě v plážové házené.

Bělá bude patřit mezinárodní plážové házené

Bělá pod Bezdězem - Bělské koupaliště bude svědkem už desátého ročníku turnaje v plážovce se zahraniční účastí.

Bělským šermířům přestává stačit tělocvična. Co bude dál?

Bělá pod Bezdězem - Anna Coufalová, nadějná patnáctiletá šermířka z Bělé pod Bezdězem, přivezla ještě před koncem školního roku do rodného města další cenný kov. První místo, tedy titul juniorské mistryně ČR, vybojovala ve finálovém turnaji v Karlových Varech.

Šedesátiletého muže zabila padající konstrukce

Bělá pod Bezdězem - K tragické nehodě došlo dnes ráno při stavbě haly na uhlí, vrtulník vzlétl zbytečně 

Učitelé vzali své žáky na cestu obory technickými, ale i přírodovědnými

Bělá pod Bezdězem - Žáci už osmých, případně devátých ročníků, jsou postaveni před těžkou životní úlohu. Musí se rozhodnout, jaké povolání chtějí vykonávat a podle toho si také vybírají budoucí školu. Jenže konečný verdikt není nikdy jednoduchý a mnozí z nich tápou.

Areál Vrchbělá se o prázdninách neotevře. Zřejmě až v říjnu

Bělá pod Bezdězem - Přestože je otevření sportovně-rekreačního areálu Vrchbělá v Bělé pod Bezdězem téměř na spadnutí, zatím si sportovci a rekreanti musí nechat zajít chuť. Podle náměstka hejtmana pro regionální rozvoj Karla Horčičky se zde stále objevují nedodělky na stavbě, které brání otevření. Jak Boleslavskému deníku potvrdil zhruba před měsícem, zbývá například zkolaudovat in-line dráhu.

Něžné pohledy aneb čtrnáct zasněných i šibalských očí žen

Bělá pod Bezdězem - Světlana Žalmánková, bělská výtvarnice, představuje svá aktuální díla ve Výstavním sále Městských kulturních zařízení. Expozice dostala příznačný název Něžné pohledy. Expresionistické či impresionistické obrazy upoutají na první pohled každého návštěvníka. Co o právě probíhající výstavě prozradila?

Osmáci si při přírodopisu hráli na badatele. Co zjistili o vodě?

Bělá pod Bezdězem - Co udělají listy květin, když je zavřeme do skříně? Jak teplá je studená voda, když do ní sáhneme rukou, kterou vyndáme z horké a studené vody? Nejen na tyto otázky hledali odpověď žáci v bělské základní škole při hodinách přírodopisu a chemie Pavlíny Cankařové.

Květnové vzpomínky Bohumila Dejmka právě vydalo muzeum

Bělá pod Bezdězem - Revoluční události v Bělé pod Bezdězem v květnu 1945. Tak se jmenuje nová publikace, kterou před několika dny vydalo Muzeum Podbezdězí.

Otevření areálu v Bělé brzdí termíny. Kdy úředníci povolí?

Bělá pod Bezdězem - Když před lety získal Středočeský kraj do svého majetku bývalý vojenský výcvikový prostor Vrchbělá v Bělé pod Bezdězem, měl s ním od začátku velké plány.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies