VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vánoční ples Domova Pod Skalami byl velkým zážitkem

Pěnčín/ Uživatelé, zaměstnanci, rodinní příslušníci a přátelé Domova Pod Skalami Kurovodice se sešli na tradičním plese v Pěnčíně.

17.12.2009
SDÍLEJ:

Vánoční ples Domova Pod Skalami.Foto: Deník/ Adéla Šťástková

Předvánoční čas v současné době hýbe většinou lidí. Shánění dárků, potravin, dopravní zácpy před obchodními domy. I v tento zmatečný čas se však najdou lidé, kteří si dokáží vánoční atmosféru vychutnat v klidu a hlavně s dobrou náladou.

Příkladem byl Vánoční ples Domova Pod Skalami Kurovodice. V pěnčínském kulturním domě se na něm v úterý 15. prosince sešli uživatelé a zaměstnanci Domova. Nechyběli ani hosté – rodinní příslušníci či přátelé z obdobných zařízení – domovů pro mentálně postižené. Na ples se tak přijeli podívat klienti Domova Mladá z Milovic, Centra 83 z Mladé Boleslavi. Zúčastnili se také klienti Domova pro seniory Modrý kámen z Mnichova Hradiště.
O tom, že ples se pro uživatele Domova Pod Skalami Kurovodice a jejich kamarády, přátelé a známé stal více než příjemným zážitkem, nebylo pochyb. Ti se při živé hudbě s otevřenou radostí pustili na taneční parket a užili si písně jak svižného, tak i pomalého rázu.

Během slavnostního odpoledne nechybělo například ani vystoupení souboru domova Skaláček nebo bohatá tombola.

Návštěvníci a hosté pak rovněž s otevřenou radostí přivítali Bábrlinky. Soubor složený ze zaměstnankyň Domova Pod Skalami. Ty již pátým rokem rozdávají radost prostřednictvím svých tanečních vystoupení. Jak za Bábrlinky uvedla Miroslava Peldová, členky souboru jsou matkami a babičkami, které si ze sebe nebojí udělat legraci a udělat radost druhým i sobě. „Scházíme se vždy tři měsíce před vystoupením a pravidelně se tak scházíme na zkouškách. Chodíme vystupovat i do jiných zařízení i s našimi klienty, kteří hrají divadlo,“ uvedla za Bábrlinky Miroslava Peldová.

Soubor nyní vystupuje ve složení: Olga Hoisová (režie), Miloslava Petrová (vedoucí), Miroslava Peldová (scénaristka), Marie Krchová (kostymérka), členky: Renata Brzáková, Vlasta Formanová, Jana Vaníčková, Eva Mařanová, Libuše Marušková, Jaroslava Kuncová, Pavla Dražilová, Marie Kameníková, Olga Roskovcová. Občas s Bábrlinkami vystupuje i Petr Nedvěd.

Tedy i vystoupení Bábrlinek se stalo pro návštěvníky Vánočního plesu Domova Pod Skalami příjemným zážitkem.

Ples Domova se stal se již tradicí. Jak se vyjádřil ředitel Domova Pod Skalami Kurovodice Josef Mlčoch, pořádání plesu má důležitý význam.

„Rozdělil bych to do dvou dimenzí. První je odezva u nás v domově. Klienti se dostanou do jiného prostředí. Mohou si zde zatancovat, zazpívat a dostanou se ke kamarádům. Problém je, že jsme domov pro lidi s různým postižením. Například jsou obtížné nastupy a výstupy do autobusu, chybí bezbariérový přístup a podobné věci. Druhou věcí je, že současná společnost má stále problémy s vnímáním mentálně postižených lidí. To je také jeden z důvodů, proč se tyto akce dělají. Setkávání lidí s mentálním postižením a v uvozovkách normálními lidmi. Tito lidé nám jsou totiž nejen partnery, ale v některých ohledech nás mnohdy předčí, ale potřebují jen pomoci,“ uvedl ředitel Domova Pod Skalami Kurovodice Josef Mlčoch.

Autor: Adéla Šťástková

17.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vysněné dětské postele

Plněný patizon

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

OBRAZEM: I taková je Štěpánka

Mladá Boleslav – Oáza klidu, jedno z nejoblíbenějších míst v Boleslavi, které místní lidé využívají k rekreaci či sportu. I to je lesopark Štěpánka. A co znamená pro vás? Pojďme společně fotit Štěpánku. Její krásy i neduhy. Její život…

V září se bude v Boleslavi sportovat zadarmo

Mladá Boleslav - V rámci Týdne sportu zdarma, který se uskuteční ve dnech 18. až 24. září v Mladé Boleslavi, budou moci lidé navštívit nejrůznější sportoviště ve městě, a to zcela bezplatně.

KRÁTCE: Na Putně poteče whiskey

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Patříš k plotně! slyšela další fotbalová rozhodčí

Střední Čechy – Nejvyšší fotbalová soutěž řešila podobný skandál loni na podzim a byl z toho pořádný poprask, když sparťané Vácha s Koubkem poslali po utkání v Brně rozhodčí Ratajovou k plotně. Obdobný a ještě daleko drsnější výrok na adresu ženy s píšťalkou měl ve druhém kole soutěží padnout také ve středočeském fotbale.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení