Do Bakova se po dlouhé době vrací masopust
Ilustrační foto. Autor: DENÍK/archiv
11.2.2012 19:57
Bakov nad Jizerou - Ukažte všem, jakou masku si dokážete doma vyrobit a vyrazte do průvodu.
Tradice masopustního průvodu se po mnoha letech vrací zpět do Bakova nad Jizerou. Na své si tak za pár dní přijdou jak děti, tak i jejich rodiče.Podle starostky města Jany Štěpánové se masopust uskuteční 19. února.
„S myšlenkou přišla vedoucí městské knihovny. Měla by to být akce pro rodiny s dětmi. Začít by vše mělo zde na náměstí,“ uvedla Štěpánová.
Průvod v maskách se následně vypraví do Komenského sadů, kde v místní restauraci skončí.
Jako první by pak následovala dětská diskotéka. Dospělá část masopustního průvodu ovšem stranou rozhodně nezůstane. Čeká je také zajímavý program.
„Jde o akce, které jsou velice příjemné a důležité k tomu, aby se obyvatelé města setkávali a vnímali navzájem,“ míní bakovská starostka.
Masopusty ovšem v Bakově dříve bývaly, avšak zanikly v průběhu let. Znovuobnovení této akce by se tak mohlo stát každoroční tradicí.
Autor: Tomáš Ježek
Pošlete odkaz přátelům
Diskuse
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY
CELEBRITY
David Rath
Sledujte kauzu Rath online na Blesk.cz. Více o zatčení Davida Ratha a aktuálních informací ohledně celé… celý článek ›
Manželka synovce Kennedyho zemřela. Kvůli drogám a alkoholu?!
Manželka Roberta F. Kennedyho mladšího (58), synovce zavražděného amerického prezidenta Johna F.… celý článek ›
Princ z Popelky slaví 70. Štědroň vypadá stále skvěle
Jak to jen ten Jiří Štědroň dělá? Zpěvák a herec, populární princ ze slavné černobílé Popelky, který… celý článek ›
Jak ulehčit svým očím: Brýle, čočky, nebo operace?
Nosíte celý život brýle a chcete se konečně svých dioptrií zbavit operací? Nebo uvažujete o tom, že… celý článek ›

