VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Culture fest startuje dnes na Krásné louce

MLADÁ BOLESLAV - Festival hudby, workshopů a performance začíná dnes v 16 hodin

15.6.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Eva Kořínková

Už dnes v 16 hodin startuje Culture festival na Krásné louce u Jizery. Festival hudby, workshopů a performance pokračuje zítra od 13 hodin do nedělního rána. Kdo za vším stojí a koho na festivalu diváci uvidí, nám řekl jeden z organizátorů, Ondřej Čábelka.

Vy máte na starost úplně vše? Kolik lidí Culture fest organizuje?
Letos mám na starosti otázky základní organizace. Základ tvoří kapela Feher Fekete Kerek a další dobří kamarádi, s nimiž jsme v podstatě přišli na myšlenku uspořádat si svůj vlastní festival, na kterém bychom mohli zahrát a zároveň oživit kulturní dění. Vše je jinak založeno na dobrovolné bázi, souvisí to s myšlenkou, že je to festival převážně boleslavských kapel. Říci nějaký konkrétní počet organizátorů nedokáži.

Je to již třetí ročník. V čem bude jiný než předešlé ročníky? Proč je na jiném místě?
Především se bude lišit místem. V Mnichově Hradišti jsme naráželi na odpor památkářů a tamního kastelána zámku. Uznali jsme tedy za vhodné uspořádat festival tady v Mladé Boleslavi. Radnice nám vyšla vstříc a umožnila festival uspořádat na Krásné louce.

Máte nějaký cíl, čeho chcete dokázat organizací festivalu?
Především bych chtěl, aby se tam pobavilo co nejvíce lidí všech věkových skupin a všech žánrových rozpoložení. Do budoucna si pohráváme s myšlenkou oslovit co nejvíce nekomerčních sponzorů a grantů z evropských fondů, abychom mohli uspořádat festival bez plotů a placeného vstupného.

Jak dlouho trvá „dát do kupy“ takový festival?
Tento ročník festivalu velice narychlo. Ze začátku jsme právě přemýšleli, kde to udělat. Všechno to bylo organizačně jasné, kapely byly osloveny již dříve. Jen se stále nevědělo, kde to bude. Finální návrh Krásná louka vzešel teprve před dvěma měsíci. Dva měsíce byly velmi šibeniční termín na sehnání všech povolení, například na městě, na odboru životního prostředí.

Co všechno musíte jako organizátor zařizovat?
Je toho mnoho, od hudební produkce po techniku. Všechno to uvidí návštěvníci, veškeré zázemí a to, co se tam bude odehrávat, jsem musel nějak zařídit.

Účinkující se obměňují, nebo to jsou stále ti samí?
Stálicí je kapela Feher Fekete Kerek, která to pořádá. V letošním roce jsme se zaměřili na více mladoboleslavských kapel. Pozvali jsme dvě začínající kapely – V rekonstrukci a Tribetown. Dá se říci, že z osmi kapel bude pět boleslavských. Vybírali jsme podle toho, co sami máme rádi, aby to žánrově sedělo a měli jsme na to dostatek peněz.

Koho a co diváci uvidí?
Páteční program budou mít v režii naši pražští kamarádi DJ´s a MC. Sobotní program začne přibližně kolem 13. hodiny. Souběžně poběží i druhá scéna, která bude hostit divadla, vystoupení orientálních tanečnic a různé další performance. Ve stanu se budou promítat dokumenty, které jsou zapůjčeny z filmového archivu Jeden svět. Celý festival bude doprovázen různými stánky s originálními výrobky etnických hudebních nástrojů, využití techniky linorytu a mnoho dalších.

Kterého hosta si obzvláště vážíte?
Samozřejmě si cením úplně všech, kteří se na Culture festu podílejí. Hodně mi pomohli kluci se sdružení Infinitos, kteří zároveň vystoupí i s UV a fire show. Díky nim se mi podařilo získat cirkusové šapitó, což nám velmi pomohlo po stránce zázemí. Kdyby pršelo, tak budeme mít střechu nad hlavou. Velmi si vážím i pomoci sponzorů, kteří nám věnovali nemalé finanční částky a vyšli nám vstříc. Nebáli se udělat krok do neznáma, ač nás před tím vůbec neznali.

15.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plněný patizon

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Park Štěpánka v Mladé Boleslavi.
25

OBRAZEM: I taková je Štěpánka

V září se bude v Boleslavi sportovat zadarmo

Mladá Boleslav - V rámci Týdne sportu zdarma, který se uskuteční ve dnech 18. až 24. září v Mladé Boleslavi, budou moci lidé navštívit nejrůznější sportoviště ve městě, a to zcela bezplatně.

KRÁTCE: Na Putně poteče whiskey

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Patříš k plotně! slyšela další fotbalová rozhodčí

Střední Čechy – Nejvyšší fotbalová soutěž řešila podobný skandál loni na podzim a byl z toho pořádný poprask, když sparťané Vácha s Koubkem poslali po utkání v Brně rozhodčí Ratajovou k plotně. Obdobný a ještě daleko drsnější výrok na adresu ženy s píšťalkou měl ve druhém kole soutěží padnout také ve středočeském fotbale.

Na Sychrově padaly i letos nové české rekordy

Sychrov – Podařilo se! Liberecký kraj se znovu ocitne v České knize rekordů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení