Ostrava - Boleslavští hokejisté nestačili na lídra extraligy na jeho ledě.

29.9.2009

Snímky z utkání HC Vítkovice Steel - BK Mladá Boleslav.Foto: Deník/Pavel Sonnek

HC Vítkovice Steel – BK Mladá Boleslav 3:0

Pro hokejové Vítkovice nepříliš oblíbená Mladá Boleslav tentokrát na ledě vedoucího týmu extraligy příliš odpor nekladla. Domácí vyhráli nad Středočechy po více než roce. „Boleslav toho moc nepředvedla,“ všiml si vítkovický bek Vladimír Sičák.

Do branky se navíc postavil exboleslavský brankář Filip Šindelář a svého bývalého zaměstnavatele rozhodně nepotěšil, neboť nedovolil Boleslavským ani jednou skórovat. Šindelář přišel do Vítkovic v létě právě z Mladé Boleslavi a kryje zde záda Jakubu Štěpánkovi.

Rozhodnutí přišlo v druhé třetině, v jejím závěru poslal své barvy do tříbrankového vedení útočník Viktor Ujčík. „Po tom gólu už jsme si byli jisti, že to nepustíme,“ podotkl Ujčík. Pro sedmatřicetiletého trojnásobného mistra světa to byla premiérová trefa v letošní sezoně.

Stínem utkání bylo krvavé zranění hostujícího forvarda Nouzy, který nešťastně narazil hlavou na mantinel. „Dopadl na hranu, když jej dohrál jeden z domácích hráčů. Dá se říct, že se jedná o vážné zranění. Měl velkou tržnou ránu mezi očima, ale i jinde v obličeji. Ihned odjel na vyšetření. Až rentgen ukáže, jak to s ním přesně vypadá. Snad bude brzo v pohodě,“ přeje si mladoboleslavský trenér Jiří Šejba.

Za zákrok putoval obránce Rehák do kabin. „Mrzí mě to zranění, ale myslím, že to faul nebyl. Nouza upadl nešťastně na obličej v úrovni mantinelu,“ viděl celou situaci trenér Vítkovic Alois Hadamczik.

Mladá Boleslav porazila Vítkovice v předešlých třech duelech. Včera však pověst nepříjemného soupeře nepotvrdila. „První třetinu jsme hráli ustrašeně.
Postupem času jsme si vytvořili určité šance dát branku, ale ty jsme propásli. Vítkovice pak využily přesilovku, odskočily nám na dvě branky a kontrolovaly průběh zápasu. Byli lepší,“ přiznal Šejba.

Domácího lodivoda výhra těšila. „Od začátku jsme měli převahu, vypracovali si hodně šancí. S výsledkem jsem spokojený, ale při takové územní převaze jsme měli rozhodnout dřív,“ věděl kouč Vítkovic Alois Hadamczik.

Branky a nahrávky: 12. P. Hubáček (Klimek), 27. R. Hruška (Kvapil, Kuboš), 40. Ujčík (Roman, Sičák).

Rozhodčí: Jeřábek, Pešina – Guth, Rittich. Vyloučení: 5:10, navíc Rehák (V) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3622. Třetiny: 1:0, 2:0, 0:0.

Vítkovice: Šindelář – Jurečka, Sičák, Kuboš, Stehlík, Rehák, Voráček – Klimek, Burger, P. Hubáček – Treille, Štefanka, Krenželok – Kvapil, R. Hruška, Svačina – Ujčík, Roman, Szturc. Trenéři: Hadamczik a Konečný.

Mladá Boleslav: Schwarz – Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Frolo, Lehikoinen, Čížek – Pabiška, Král, Sup – Nouza (od 38. Loskot), Sýkora, Boháč – Fabuš, Handlovský, Vrbata. Trenéři: Čermák a Šejba.

KRÁTCE: Čarodějnice uzavřou dráhu

Bakov nad Jizerou – Oblíbená in-line dráha v areálu bakovského Volnočasového areálu bude v neděli 30. dubna od 12 hodin uzavřena. Bruslaři si budou muset sportovní aktivity naplánovat buď na dopolední hodiny, nebo vyzkoušet jiné místo.

Audit Deníku: Nové dálnice: Za čtyři roky 33,4 kilometru

/INFOGRAFIKA, ANKETA/ - Když stavbaři v roce 1984 poprvé kopli do země a začali u Trmic stavět budoucí dálnici D8, bylo stávajícímu ministru dopravy 25 let. Asi by si tehdy Dan Ťok nepomyslel, že uplyne dalších 32 let a bude to právě on, kdo s dalšími politiky v prosinci 2016 přestřihne pásku a uvede do provozu poslední zbývající 16kilometrový úsek autostrády, která Česko spojila s Drážďany a Berlínem.

Vandal propíchal kola sedmi aut místního podnikatele

Plazy - Sedm aut s probodnutými pneumatikami a škody za pětačtyřicet tisíc korun, to jsou následky noční ho řádění, ke kterému došlo v Plazech, vzdálených dva kilometry východně od Mladé Boleslavi. Po zatím neznámém pachateli pátrají policisté.

KRÁTCE: Získá prestižní cenu Katka Maxová?

Mladá Boleslav – Katka Maxová, předsedkyně organizace DMO pobyty, jejímž cílem je aktivní život lidí s dětskou mozkovou obrnou, je opět nominovaná na Cenu Olgy Havlové.