HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Benátky nad Jizerou 5:2

Po jednobodové loupeži na půdě Chomutova zajížděly Benátky hned ve druhém kole na led druhého z favoritů prvoligové soutěže do Ústí nad Labem.

Už začátek střetnutí naznačil, že na Severočechy nečeká nic jednoduchého. Hráči Benátek dobře bruslili a dělali domácím problémy. Prvního gólu se diváci ve Zlatopramen Aréně dočkali ve 13. minutě. Při vlastním oslabení napřáhl na modré čáře Lev a poslal Ústečany do jednobrankového vedení, které vydrželo až do první sirény.

Ve druhé části Severočeši zvýšili tempo a druhá branka byla na spadnutí. Ve velkých šancích nejprve neuspěli Alinč s Třetinou, krátce před polovinou utkání už se ale hráči Slovanu dočkali. Ve dvojnásobné početní výhodě našel Zeman Kloboučka a kapitán lví smečky zvýšil na 2:0.

V závěru druhé dvacetiminutovky se na ústeckém ledě strhly brankové hody. Domácí forvard Rod nejprve navýšil vedení Slovanu na 3:0, už po 25 vteřinách hry ale snížil Skalický. Ještě před koncem třetiny se však prosadil Pajič a vrátil Lvům tříbrankový náskok.

O ten však favorit zápasu přišel hned na začátku třetí části. V přesilovce se prosadil Skalický a vrátil tak hosty zpátky do zápasu. Benátečtí si ale zbytečně komplikovali situaci častými fauly a v 50. minutě nabídli domácím více než minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Tu už po 18 vteřinách přetavil obránce Hořava bombou od modré v pátou branku.

Další branky se už tisícovka diváků ve Zlatopramen Aréně nedočkala.

Branky a nahrávky: 13. Lev (Handlovský), 30. Klobouček (Zeman, Šagát), 37. Rod (Lev), 39. Pajič (Kovář), 50. Hořava (Poživil, Alinč) – 38. Skalický (Niko), 45. Skalický (Jaroměřský, Kica).

Rozhodčí: Grech – Beneš, Štofa. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1080.

Ústečtí Lvi: Orct – L. Poživil, P. Hořava, Klobouček, Zeman, Gureň, Kučný, Vobořil, Dominik Boháč – Třetina, Alinč, Pazourek – Šagát, Čurilla, Ludvík – R. Kovář, Pajič, Daniel Boháč – Lev, Rod, Handlovský. Trenér: Rosol.

Benátky: Stejskal (41. Blažíček) – Ulrych, Niko, Vála, Vitásek, Jaroměřský, Kajínek, M. Pabiška – Kellner, J. Skořepa, Klimt – Krejčík, L. Král, Kopic – Vařecha, Jech, Liška – Skalický, Jonák, Kica – Vlach. Trenér: Černý.