Tábor - V bláznivé první třetině padlo sedm branek.

I. hokejová liga: HC Benátky nad Jizerou - HC TáborFoto: PPNA/Zdeněk Langšádl

HC Tábor – HC Benátky nad Jizerou 6:5 SN

Benátečtí hokejisté absolvovali v utkání v Táboře pořádnou divočinu.

Tisícovka diváků viděla na ledě nováčka jedenáct branek, sedm z nich v první dvacetiminutovce.

Ze zápasu bylo odehráno šest minut a domácí vedli 2:0 po brankách Špergera a Roba. A palba pokračovala. Za Benátky snižuje Kazatel, ale za pět minut se trefuje Nedorost – 3:1. Za dvě minuty snižuje Kica, ale za šedesát vteřin je to zase o dvě branky po zásahu Kuchejdy.

Brankáři Stejskal a domácí Kučera si zrovna neodpočali. Dělostřeleckou dvacetiminutovku ukončil v 19. minutě Nevyhoštěný.

Po přestávce se hra uklidnila a brankostroj se zastavil. Dvě minuty před koncem vyrovnal Bárta, ale s remízou se do kabin nešlo. Bleskovou odpověď si totiž přichystal domácí Červený.

Benátečtí přeci jenom ještě dokázali vyrovnat, když pátý gól hostů dal Krupka. A protože už do konce zápasu, ani v prodloužení, další gól nepadl šlo se do nájezdů. V těch byli nakonec lepší domácí a ti si připsali dva body, Benátky mají jeden.

Branky a nahrávky: 5. Šperger (Jank), 6. Rob (Lukáč, Štrba), 12. Nedorost (Šperger, Kocar), 15. Kuchejda (Štrba), 39. Červený (Kanov, I. Padělek), RN Kastourek – 7. Kazatel (Vařecha, Vála), 14. Kica (Krupka, Kolmann), 19. Nevyhoštěný (Kolmann), 38. Bárta (Pabiška, Mrkvička), 55. Krupka (Vařecha).

Rozhodčí: Zubzanda – Šperl, Brejcha. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1080.

Tábor: Kučera - Poživil, Lukáč, Havran, Černý, Kudrna, Jank, Kanov, Kostourek, Červený, Padělek I., Nedorost, Šperger, Kocar, Kuchejda, Štrba, Rob, Ferebauer, Rindoš, Mrkvička.

Benátky: Stejskal (Nedvídek) - Drábek, Hobza, Pavlů, Vála, Mrkvička, Kolmann, Kajinek, Tondr, Kica, Krupka, Loskot, Kudrna, Pabiška, Nevyhoštěný, Jech, Urban, Bárta, Kopic, Kazatel, Vařecha.

15.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

KAREL HYNEK MÁCHA a Karel Sabina zvou příznivce turistiky k prvnímu letošnímu výletu Máchovi v patách. Na ten se vypraví turisté z Mladé Boleslavi, Bělé pod Bezdězem a Doks už 1. dubna.

S Karlem Hynkem Máchou v čele na opičí hrad

Českem znovu projížděl americký vojenský konvoj.
17

OBRAZEM: Češi americké dragouny vítali i posílali domů

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

Rallye Hořovice už žhaví motory

Hořovice – O posledním dubnovém víkendu se v okolí měst Hořovice a Hostomice uskuteční již sedmnáctý ročník populární a známé Rallye Hořovice. Pořadatelem je Auto sport klub Hořovice, který pořádá soutěže každý rok a už jich má na kontě celkem šestadvacet.

OBRAZEM: Galerie Středočeského kraje zahájila novou výstavní sezonu

Galerie Středočeského kraje slavnostně zahájila novou výstavní sezonu. V rámci slavnostního zahájení se uskutečnila vernisáž výstav Josefa Hnízdila Odložený případ a Bohu k slávě, městu ku prospěchu, jež je věnována 350. výročí položení základního kamene jezuitské koleje.

Potravinou roku jsou uzeniny, pečivo i víno

Jubilejní desátý ročník soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje zná své vítěze. Slavnostní vyhlášení se konalo v sobotu na Výstavišti v Lysé nad Labem.