Štichovi začne sezona déle, zaplatí také další pokutu

Praha – Stop na tři zápasy a navíc pokuta 15 tisíc korun. Disciplinární komise hokejové extraligy potrestala boleslavského obránce Davida Šticha za „řádění" v nedělním pátém utkání předkola play-off na ledě Chomutova. Obránce Bruslařů bude pykat za pokus o fyzický střet s rozhodčím.

14.3.2017
Fotogalerie
58 fotografií

Páté utkání Pirátů Chomutov (v bílém) proti Mladé BoleslaviFoto: Deník/Roman Dušek

Štich ve 34. minutě za stavu 0:5 nejdříve srazil u mantinelu zezadu útočníka Ivana Humla, za což dostal od sudích trest na pět minut a do konce utkání.

Disciplinární komise se zabývala i samotným zákrokem v souboji, do kterého Štich přijel jako třetí hráč, ale dodatečný trest za něj neudělila. „Zákrok nebyl veden ve vysoké nájezdové rychlosti, hráč se před ním neodrazil a v době střetu měl ruce u těla," vysvětlil předseda disciplinární komise Karel Holý.

Štich ale neušel trestu za následné chování. Vyloučení ho rozčílilo natolik, že se místo přímé cesty do šatny vydal ještě k sudím. „Rozjel se směrem k hlavnímu rozhodčímu, přičemž fyzickému střetu zabránil pouze včasný a důsledný zákrok čárových rozhodčích. Pravidla ledního hokeje kvalifikují jako přestupek napadání rozhodčích již prokázaný pokus o fyzický střet," upozornil Holý.

Štichovi také přitížilo, že byl za poslední dva roky několikrát disciplinárně trestán. V této sezoně je to už jeho třetí trest. V listopadu byl za faul na plzeňského útočníka Ondřeje Kratěnu suspendován na pět utkání, v lednu za zákrok na Humla dostal trest na jeden zápas i pokutu ve výši deseti procent základního měsíčního platu.

Štich v utkání dostal celkem 55 trestných minut a cestou z ledu ještě vzteky rozmlátil hokejku o branku. Trest si odsedí až na startu příštího ročníku, protože Mladá Boleslav po porážce 1:6 vypadla a sezona pro ni skončila.

Autor: Luboš Kurzweil, ČTK

14.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Festival Pana Pipa ve čtvrtek nabídl čtyři představení. Jedním z nich bylo Jak se dělá divadlo v podání dětského souboru Hvězdičky ze Základní umělecké školy v Mnichově Hradišti (na snímku).
11

Malé diváky bavil Festival Pana Pipa

Autobus. Ilustrační foto.

Stávkovat není fér, vzkazuje kraj řidičům autobusů

Zájem o seniorské bydlení je obrovský, kapacity nestačí

Staří nebo zdravotně postižení lidé, kteří už nejsou schopni se o sebe bez cizí pomoci postarat, mají šanci žít v domovech s pečovatelskou službou. Provozují je ovšem především větší města, která mohou navíc uspokojit jen malou část žadatelů. Například v Mělníku počet žadatelů o čtyřicet takzvaných bytů zvláštního určení převyšuje až pětinásobně jejich nabídku.