Boleslavští hokejoví junioři ztrátu nedohnali

Mladá Boleslav - V extralize hokejových juniorů se Boleslavákům v závěru utkání s Plzní nepodařilo dohnat ztrátu ze druhé třetiny.

6.12.2009

Ilustrační fotoFoto: REUTERS/Dan Riedlhuber

Ml. Boleslav – Plzeň 5:6

Mladá Boleslav – Předkrmem extraligového hokejového utkání mužů Boleslavi s Plzní bylo střetnutí juniorských týmů obou klubů. V divoké přestřelce si nakonec Plzeň udržela v závěru náskok ze druhé třetiny, ačkoli domácí mladíci mocně dotahovali.

Boleslav šla de vedení Rysem v 10. minutě a v první třetině již branka nepadla.

V úvodu druhé části však Plzeňští srovnali Jonákem a během jedné minuty pak šli do dvoubrankového vedení. Domácí Rys sice snížil, ale v závěru druhé třetiny Plzeň tvýšila na 4:2.

V závěrečné části opět snížil v přesilovce Lenc na rozdíl jediné branky, ale hosté dvěma góly Sedláčka a Petrušky upravili na 6:3 ve svůj prospěch.
Zdálo se být rozhodnuto. Domácí junioři se však nevzdali. Po brance Kadlčíka minutu před koncem Soukup střetnutí ještě zdramatizoval, ale navíc nezbyl domácímu týmu čas.

Branky: 10. a 34. Rys, 49. Lenc, 56. Kadlčík, 60. Soukup – 22. Jonák, 33. Baxa, 33. Rousal, 51. Sedláček, 55. Petruška. Třetiny: 1:0, 1:4, 3:2.

Starší dorost – extraliga

Písek – Ml. Boleslav 3:6

Hosté neustále vedli, ale ve 45. minutě se Písku podařilo vyrovnat na 3:3. Boleslav však mohutným závěrem, kdy využila dvou přesilovek, rozhodla o svém zaslouženém vítězství.

Branky: 15. Volf, 43. Dupač, 46. Radosta – 15. Marek, 27. Frolík, 40. Brandejský, 49. Hyka, 55. Holada, 57. Bičiště. Třetiny: 1:1, 0:2, 2:3.