Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou - Příprava na novou hokejovou sezonu vrcholí.

2.9.2015

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Bílek

Po první třetině byl stav hokejového utkání mezi Mladou Boleslaví a prvoligovým soupeřem z Ústí nad Labem bezbrankový. Nakonec ale diváci viděli deset branek. Boleslav si přípravu s Ústečany narychlo domluvila po zrušení zápasu s Plzní v minulém týdnu, který Bruslaři museli zrušit pro virózu v týmu. Poslední přípravný zápas na domácím ledě nakonec vyhráli vysoko 7:3.

První třetina skončila sice 0:0, gól v ní ale padl. Gól hostům ale rozhodčí neuznali pro Roubíkovo postavení v brankovišti. Dost možná padly branky i dvě. Střela Radana Lence se totiž odrazila od brankové konstrukce, ale puk byl možná už v kleci. V úvodním dějství Boleslav tlačila, ale hostům skvěle chytal Soukup, totéž lze říci i o Rittichovi, který vychytal hostující šance v přesilovkách. Těch hráli hosté zbytečně moc. Jenom v první třetině byli domácí vyloučeni čtyřikrát, celkově pak zamířilo na trestnou hned jedenáct Bruslařů. Skóre otevřel ve 28. minutě Dominik Pacovský a pak se spustil brankostroj. Úvodním gólem se v novém působišti uvedl také Lukáš Žejdl. V polovině zápasu přepustil místo v brankovišti Martinu Růžičkovi Rittich a po devíti minutách musel i on sáhnout pro puk za svá záda. Třetí třetina byla na góly nejbohatší – za domácí přidali branky Výborný, obránci Stříteský s Trončinským a v závěru zápasu zkompletoval dvěma góly hattrick ve formě hrající Pacovský. Za hosty se domácímu publiku připomenul povedeným blafákem Jiří Rys.

Mladá Boleslav – Ústí n. L. 7:3

Branky a nahrávky: 28. Pacovský (Hyka, Urban), 36. Žejdl (Pabiška), 43. Výborný (Žejdl, Stříteský), 49. Stříteský (Výborný, Žejdl), 50. Trončinský (Lenc), 57. Pacovský (Lenc, Jarůšek), 59. Pacovský (Hyka) – 39. Tůma (Roubík, Skočovský), 44. Rys (Gengel), 58. Tůma (Roubík, Kuchler). Rozhodčí: Wagner, Horinek – Prokop, Šádek. Vyloučení: 11:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1060.
Boleslav: Rittich (30. Růžička M.) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Robar, Ovčačík, Trška, Kučný – Jarůšek, Výborný, Bárta – Látal, Hruška, Pacovský – Hyka, Urban, Klimenta – Lenc, Žejdl, Pabiška – Kotala.
Ústí: Soukup (Volke) – Smetana, Pohl, Brož, Vágner, Skočovský, Hes, Macek, Pavlíček – Tůma, Roubík, Kuchler – Křivohlávek, Rys, Gengel – Novák, Kopta, Navarra – Řídel, Ďurač.

Benátky – Most 3:2 sn

Branky a nahrávky: 3. Miškovský, 36. Dlouhý (Čakajík), rozh. náj. Jonák – 32. Havlíček (Kubinčák), 59. Havlíček (Smolka). Rozhodčí: Macháč – Jecelín, Záhora.

2.9.2015 VSTUP DO DISKUSE

Černá skládka mezi Lipníkem a Benátky nad Jizerou.
8

Na černé skládce v lese loví domácí kutilové součástky

Bouřka. Ilustrační foto.
18

Během dne hrozí silné bouřky, výstraha platí do půlnoci

Slíbené peníze pro sestry: kraj schválil postup, jak je zajistit

Střední Čechy – Jak budou postupovat při navyšování platů sester a dalších zdravotnických pracovníků, kteří pracují ve směnném nebo nepřetržitém provozu, rozhodli krajští radní. Reagují tak na nejasnou metodiku dotačního programu Ministerstva zdravotnictví, kvůli které hrozí, že sestry dostanou slíbené peníze navíc opožděně.

Zmrazit houby? Ano, ale nakrátko, radí hygienici

Praha – Možná s tak trochu babičkovskou radou se v pátek obrátili na veřejnost pražští hygienici.

OBRAZEM: Knihovna se přeměnila na malou pevnost

Mladá Boleslav - Městská knihovna Mladá Boleslav se ve středu odpoledne proměnila na malé bojiště. Odpoledne tu patřilo dětem a tatínkům, kteří si společně užili hru inspirovanou Pevností Boyard. Na deseti stanovištích tu plnili zábavné a dobrodružné úkoly, a sbírali tak indicie, které je dovedly až do cíle. Po úspěšném absolvování hry na každého odvážlivce čekala malá odměna.

Lukáš Magera prodloužil smlouvu

Boleslav - Čtyřiatřicetiletý záložník Lukáš Magera podepsal novou smlouvu v FK Mladá Boleslav s platností do 30. června 2019. V Mladé Boleslavi je od léta 2012 a od té doby v pěti soutěžních ročnících nastřílel 32 gólů v české lize, 8 gólů v českém poháru a 4 góly v předkolech Evropské ligy.