HC Lasselsberger Plzeň - BK Mladá Boleslav 3:2

Třetí tým extraligy přemohl předposledního. Hokejisté Lasselsbergeru Plzeň ve včerejším utkání 15. kola porazili nováčka z Mladé Boleslavi 3:2 a po dvou porážkách zase naplno bodovali. Naopak soupeř nenavázal na dva předchozí úspěchy.

Po oboustranně opatrném úvodu udeřila jako první domácí Plzeň. V 13 minutě dokonce v oslabení prostrčil Vlasák puk na rozjetého Straku a ten na oslavu včerejšího narození druhé dcery předvedl jednu ze svých parád. Kličkou se zbavil boleslavského beka Holuba a střelou nad lapačku brankáře otevřel skóre.

Bruslaři z města aut čelili plzeňským akcím dál s velkým respektem a favorit v polovině zápasu dvěma slepenými góly zvýšil náskok už na 3:0. Nejprve gólman Šindelář svým výpadem odkryl branku pro pohodovou trefu plzeňského Adamského a o dvě minuty později ho v přesilovce nachytal tvrdým švihem Cartelli. Jenže klíčové okamžiky zápasu to ještě nebyly. Hosté totiž do konce druhého dějství rovněž v oslabení snížili, to se v nájezdu prosadil Kubeš. A hned po otevření třetí části se v přesilovce z dorážky trefil Král.

Boleslavští po kontaktním gólu ožili i a Plzeň si jen nerada připomínala minulé dva zápasy u soupeřů, v nichž také vedla, ale na body nedosáhla. Včera ale zabojovala, tlačila se za potvrzením vítězství a zaslouženě brala tři body.

Milan Razým (Plzeň): První polovinu zápasu jsme byli lepším týmem, dostali jsme do už obligátního vedení 3:0, mohli jsme přidat i další góly, ale nestalo se a soupeř při naší přesilovce snížil. V úvodu třetí části hosté využili vlastní početní výhody k vstřelení kontaktního gólu a na naší hře se projevila nervozita. Začali jsme se bát o výsledek, ale tým zápas zvládl, což by nás mělo posílit do dalších bojů.

Jiří Šejba (Ml. Boleslav): První dvě třetiny jsme měli ze soupeře příliš velký respekt.Snad při vzpomínce na devítku, kterou jsme tu inkasovali v přípravě. Za stavu 0:3 jsme si ale říkali, že nemáme co ztratit a Plzni jsme potom zle zatápěli. Myslím, že domácí byli rádi, že zápas končil šedesátou minutou.

Branky a nahrávky: 13. Straka (Vlasák), 29. Adamský (Matějovský), 31. Cartelli (Vampola) – 35. Kubeš (Holub, Jindra), 41. Král (Sýkora, Kočí).

Rozhodčí: Homola – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:11 (navíc Dvořák (PLZ) 10 min ot.)Využití: 1:1.V oslabení: 1:1. Diváků: 5761.Třetiny: 1:0, 2:1, 0:0.

Plzeň: Altrichter – Benák, Smrek, Čakajík, Pácal, Cartelli, Redlihs – Fabuš, Straka, Vlasák – Důras, Vampola, Kracík, – Adamský, Kubalík, Matějovský – Dvořák, Kovář, Laš. Trenér: Hynek.

Ml. Boleslav: Šindelář – Brňák, Schnabel, Marušák, Kočí, Holub, Jindra, Bauer –– Nouza, Král, Handlovský – Kubeš, Benda, Tomas – Gajovský, Rod, Štrba – Barinka, M. Čech, Boháč – Sýkora. Trenér: Šejba.