Obě generálky se Spartou vítězné

Mladá Boleslav – Hokejisté Boleslavi zvládli generálku před ostrým startem extraligové sezony výtečně. Po úterní výhře v Poděbradech v prodloužení zdolali pražskou Spartu i ve čtvrteční odvetě na domácím ledě. Opět to bylo o gól, tentokrát to však stihli v normální hrací době. Na výhře 3:2 se dvěma góly podílel Pavel Musil, vítěznou branku si pak dvě a půl minuty před koncem připsal Martin Látal.

31.8.2017

Příprava: BK Mladá Boleslav - HC Sparta PrahaFoto: Jan Pavlíček

„Jsem rád, že jsme na rozdíl od úterka zvládli závěr zápasu a šli jsme do všeho až do konce naplno,“ těšila cenná výhra v posledním přípravném zápase boleslavského obránce Jiřího Říhu. Ten byl ve třetí třetině na ledě u všeho důležitého. Vyrovnávací gól Sparty na 2:2 pak padl dokonce po jeho nešťastné teči ve vlastním obranném pásmu.

„Jeli tam na mě tři hráči soupeře a já jsem chtěl hokejkou zablokovat přihrávku. Nakonec jsem puk srazil nešťastně do branky,“ popisoval smolnou situaci Říha. O několik minut později se však přimotal i k vítězné brance na druhé straně. „Já jsem zrovna skočil na led a kluci to tam nějak vykombinovali do prázdné,“ komentoval vítězný gól čtyřiadvacetiletý obránce, který se před sezonou přesunul do Mladé Boleslavi z Jihlavy.

„Byl to jednoznačně dobrý krok. Jsem moc spokojený, tady má všechno úplně jinou úroveň,“ říká ke svému přesunu zpět na Mladoboleslavsko bek, který odehrál pět sezon v dresu Benátek nad Jizerou.

A los tomu chtěl, že právě na ledě nováčka z Jihlavy zahájí Boleslav svou pouť letošní extraligou. A to přesně za týden v pátek 8. září. „Hrozně moc se tam těším. Sám jsem zvědavý, jak se budu cítit, jestli budu mít trému nebo ne. Mám z toho takové smíšené pocity,“ říká nováček v Boleslavské sestavě. Ve stejné situaci pojede do Jihlavy také trenérský štáb Boleslavi Augusta – Ujčík. „Moc jsme to nerozebírali. V kabině jenom padaly dotazy, kolik dáme do kasy za výhru,“ dodal Říha.

Přípravná utkání

Ml. Boleslav – Sparta Praha 3:2
Branky a nahrávky: 6. Musil (Klepiš, Lenc), 24. Musil (Pabiška), 58. Látal (Žejdl, Orsava) – 6. Říčka (Forman, Pavelka), 51. Reichenberg (Hlinka). Rozhodčí: Souček, Wagner – Axman, Bosák. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 544.

Benátky – Kadaň 5:4
Branky a nahrávky: 4. Kunst (Chrtek), 7. Jeník (Husa), 33. Jeník, 54. Psota (Jeník), 60. Wiencek – 2. Tupý (Trefný), 6. Macháček (Kulich, Šišolák), 31. Lidák (Hlaváček), 45. Tůma (Wágner, Rindoš). Rozhodčí: Macháč – Kovačík, Záhora. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 102.

31.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Na letiště v Mladé Boleslavi se v sobotu konal už čtvrtý ročník letecké akrobacie bezmotorových kluzáků. Dorazilo tam na pětadvacet pilotů.
25

Bezmotoroví akrobaté ovládli nebe nad Mladou Boleslaví

V rámci výstavy Hradiště a Hradišťáci v 70. a 80. letech, která se koná v městském muzeu Mnichovo Hradiště až do 31. října, se v jeho prostorách uskutečnil speciální retro večer.
89

OBRAZEM: Zámek se oblékl do stylu retra

Krmenčík sestřelil Boleslav za čtvrt hodiny

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – „Chtěli jsme do zápasu vstoupit aktivně, což se povedlo, ale bohužel jsme vzadu hráli naivně. Neskutečně lehce jsme soupeře pustili triviálními chybami do zakončení,“ zhodnotil klíčovou pasáž utkání osmého prvoligového kola kouč Mladé Boleslavi Dušan Uhrin.