FOTOGALERIE: První čtvrtfinále přeboru béčko prohrálo

Králův Dvůr - Hokejisté boleslavského béčka prohráli úvodní zápas čtvrtfinále krajského přeboru.

14.2.2010

Čtvrtfinále krajského přeboru: HC Králův Dvůr - BK Mladá Boleslav BFoto: Deník/Jan Vildmon

Králův Dvůr – Mladá Boleslav B 5:2

Na první gól se čekalo jen 37 vteřin. Králodvorský kapitán Matula využil obrovské chyby hostujícího obránce, zcela sám si položil gólmana Poláčka a s přehledem skóroval do odkryté branky. Poté se hrál oboustranně vcelku opatrný hokej. Boleslavští se dočkali vyrovnání v osmé minutě. V přesilovce hostů Frolík skvěle vyrazil střelu Kristka, na dorážku Kejmara byl ale krátký. Vyrovnaný stav ovšem nevydržel dlouho, neboť i domácí využili svou první přesilovku. V 10. minutě Cífka od modré nahodil puk před branku a Prošek ukázkově tečoval puk mimo dosah Poláčka.

Od druhé třetiny se oboustranně přitvrdilo a k vidění byla i řada šancí. V první polovině druhého dějství byli aktivnější hosté, jejich šance ale pochytal výborný Frolík.

Od 30. minuty se karta začala obracet a ve 32. minutě Králův Dvůr zvýšil na 3:1, když se v přesilovce nadvakrát prosadil Cífka. Ve zbytku druhé třetiny byli aktivnější domácí hokejisté, ale žádnou šanci již neproměnili. Neujalo se ani solo Radka Křesťana, které skvěle vychytal Poláček. Na druhé straně pak mohl snížit Kolner, Frolík se ale blýskl parádním zákrokem.

Hosté nehodlali ovšem složit zbraně a do třetí třetiny vstoupili hodně aktivně. Hrálo se v hodně vysokém tempu šancí ale již tolik k vidění nebylo. Boleslavští se snažili tlačit čím dál více do útoku, naráželi ale na dobře fungující králodvorskou obranu. Když snaha hostů vyšla naprázdno, udeřili domácí. V 55. minutě nejprve Králodvorští neproměnili přečíslení dva na jednoho, z následné akce ale již udeřilo.Cífka našel mezi kruhy volného Miloslava Křesťana, který upravil na 4:1.

V 57. minutě pak domácí přidali pátý gól. Hned po buly našel Rákosník před brankou volného Matulu, který zakončil pod padajícího brankáře hostů. Za stavu 5:1 domácí polevili a Boleslavští dokázali snížit v čase 58.53 na 5:2. Dvě velké šance hostů sice Frolík vyrazil, při následné dorážce ale neměl proti pokusu Kristka nárok.

V neděli od pěti hodin se hraje v Mladé Boleslavi odveta a králodvorským borcům stačí k postupu do semifinále remíza.

Branky a nahrávky: 1. Matula (Rákosník), 10. Prošek (Cífka, Fišer), 32. Cífka (Křesťan M.), 56. Křesťan M. (Cífka, Maleček), 57. Matula (Rákosník) – 7. Kejmar (Kristek), 59. Kristek (Fidrmuc).

Rozhodčí: Vojtěchovský – Čap, Štechmüller. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Diváci: 87. Třetiny: 2:1, 1:0, 2:1.

Králův Dvůr: Frolík – Najman, Fišer, Prošek, Kardoš, Vacek, Brodan, Cífka, Maleček, Vaněček, Rákosník, Amler, Matula, Křesťan R., Landa, Křesťan M., Tuček.

Mladá Boleslav B:
Poláček – Franc, Rudzan, Kačírek, Klikar, Hart, Bílek, Kristek, Škaloud, Kejmar, Kolner, Moc, Černík, Fidrmuc, Christov, Kurzweil, Kukla.

Autor: Jan Vildmon

14.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Městská knihovna Mladá Boleslav se ve středu odpoledne proměnila na malé bojiště.
12

OBRAZEM: Knihovna se přeměnila na malou pevnost

Lukáš Magera prodloužil smlouvu v Mladé Boleslavi do konce června 2019.

Lukáš Magera prodloužil smlouvu

AUTOMIX.CZ

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.

Kde a za kolik zaparkujete ve středočeských městech

Boleslavsko /INFOGRAFIKA/ - Ta nejvhodnější místa k parkování v okolí vlastního bydliště zná každý řidič jako své boty, co ale když vyrazíte k sousedům? Třeba na nákupy, nebo prostě jen na výlet. Většina parkovišť, zejména v centrech měst je dnes už zpoplatněna. Deník pro vás proto provedl průzkum kde a za kolik zaparkujete, ať už na Boleslavsku, nebo ve větších středočeských městech. Nádavkem přidáváme pár tipů, kde můžete poblíž centra měst parkovat ještě pořád zcela zdarma.

KRÁTCE: Pavouk spustil poplach ve škole

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.