Krajský hokej: Mělník doma ztratil vyhraný zápas

Střední Čechy – Hokejisté HC Příbram po sedmém kole opět nepatrně unikli na čele krajské ligy. Při vítězství nad Královým Dvorem stály za navýšením náskoku lídra na dva body ztráty všech tří nejbližších pronásledovatelů – Mělníka v nakonec dramatickém vzájemném utkání s Jesenicí a také Černošic ve Vlašimi.

26.10.2015

HC Rakovník - Poděbrady, KLM - podzim 2015Foto: Deník/Miroslav Elsnic

Příbramští si doma snadno poradili s nováčkem z Králova Dvora. Ten sice v první třetině udržel vyrovnaný stav, ale ve druhé ani třetí se už neprosadil, zatímco Příbram zaznamenala čtyři góly. Hosté, kteří se ani tentokrát nesešli v plné síle, tak neuspěli ani proti třetímu soupeři z popředí.

Mělník v utkání dvou čtrnáctibodových s Jesenicí směřoval k dalšímu vítězství. V závěrečné pětiminutovce ale prohospodařil tříbrankový náskok. Vyrovnat se hostům podařilo tři vteřiny před koncem, když předtím při power-play o centimetry neinkasovali čtvrtý gól. Samostatné nájezdy už Mělník zvládl. V sobotním domácím utkání s Příbramí tak může svého soupeře vystřídat na čele.

Jesenici posunul bod na třetí pozici před Černošice. Ty ve Vlašimi prohrávaly už 0:5. Ovšem v rozmezí dvou minut prostřední části přestaly střílet pouze do tyčí a třemi góly donutily i domácí k oddechovému času. Sílu na vyrovnání už ale neměly. Celek z Benešovska tak v sezoně na třetí pokus potěšil početné domácí publikum výhrou za tři body.

Týmem bodujícím výhradně na svém ledě, a to stoprocentně, zůstává Slaný. V souboji s Benešovem to byli hostující Lvi, kdo od páté minuty pouze a navzdory velké snaze nakonec marně dotahoval.

V herní i výsledkové křeči pokračoval Rakovník, na jehož ledě se Poděbrady dočkaly své vůbec první výhry v sezoně. Jako nakonec rozhodující se ukázalo pětiminutové vyloučení jednoho z domácích, které hosté v úvodu závěrečné třetiny přece jen přetavili v pojistku hubeného náskoku. Domácí už jen snížili z trestného střílení.

V krajské soutěži stále kralují po návratu do krajské ligy toužící Kralupy, které si tentokrát v Kladně poradily s tamní Hvězdou, i když už zdaleka ne po tak suverénním výkonu. Sedlčany si zajely pro první porážku na led HC Zlonice a musely přepustit druhou pozici kutnohorským Sršňům, kteří vybojovali těsné vítězství v Příbrami.

Krajská liga - 7. kolo

Junior Mělník – HC Jesenice 4:3 SN
Branky: 3. Příhoda, 43. Novotný, 50. Kašák + rozh. nájezd – 55. a 60. Hrdina, 56. Patera. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Třetiny: 1:0, 0:0, 2:3.

HC Příbram – HK Králův Dvůr 5:1
Branky: 20. a 60. Svoboda, 31. Šír, 35. Polák, 60. Kadič – 5. Veber. Třetiny: 1:1, 2:0, 2:0.

Rytíři Vlašim – SK Černošice 6:4
Branky: 18. Kucharčík, 24. Kočí, 27. Horálek, 33. Slanina, 45. Matějka, 50. Jaeger – 47. Šalamoun, 48. Veselý, 48. Jobek, 60. P. Vyštajn. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:2. Třetiny: 1:0, 3:0, 2:4.

Lev Slaný – Lev Benešov 4:3
Branky: 5. Zilcher, 15. Žilík, 31. Lapáček, 34. Malát – 10. Starec, 23. Babický, 37. Holánek. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. Třetiny: 2:1, 2:2, 0:0.

HC Rakovník – HC Poděbrady 1:2
Branky: 51. Kříž z TS – 6. Kubát, 41. Šafra. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:1.

Krajská soutěž

5. kolo: Hvězda Kladno – Kralupy 3:5, Božetice – Neratovice 4:6, Zlonice – Sedlčany 5:1, Sp. Příbram – K. Hora 3:4, Žabonosy – Žilina 5:1.

26.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Kateřina a Jana Hladíkovy z Mladé Boleslavi - mistryně České republiky v cross country, nebo-li v terénním závodě na horských kolech.
7

Cyklistická šampionka prožila krásné dny volna. Bez kola!

Starosta Zálezlic Jiří Čížek.
61

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

OBRAZEM: Pohádkový statek na Blatech: Chovají zde i lamy alpaky

V samotném srdci Českého ráje na úpatí Prachovských skal se nachází rodinný statek Blata Český ráj, který je domovem nejen pro dostihové koně, ale také pro lamy alpaky, kozy domácí nebo oslíky holandské. Právě s těmito a dalšími zvířaty, které tu majitelé chovají od roku 2011, se mohly seznámit děti z divadelního tábora, který se koná v blízkosti statku. Malí návštěvníci se od majitelky dozvěděli nejen spousty zajímavostí ze života zvířat, ale také mnoho informací o jejich chovu a práci na statku. Velký obdiv pak u táborníků sklidili dostihoví koně.